Založ si blog

Hlúposť mocných z UEFA

Množstvo fanúšikov celej Európy potešilo, že sa konečne uskutočnili majstrovstvá vo futbale. Organizátori turnaja sa rozhodli umožniť vidieť stretnutia väčšiemu množstvu divákov a tak sa tie uskutočňujú vo viacerých mestách. No nakoniec to však vzbudzuje dojem, že sa hladí skôr na záujmy niektorých silných krajín, ktoré dostali zjavnú výhodu.

Najviac to vidieť v skupine, kde hrá Anglicko a Škótsko. Tu sa hrajú zápasy v Londýne a Glasgowe. Obaja teda majú výhodu domáceho prostredia a súperi musia pobehovať medzi oboma mestami! Nakoniec na Wembley museli aj Škóti. Nezmyselná je však hlavne naša skupina, kde výhodu domáceho prostredia majú Španieli, ktorí odohrali všetky stretnutia v Seville. No inak sa hrá v Petrohrade. Súperi tak museli cestovať tisícky kilometrov hore-dole! Rovnako blbo sa hralo aj v Baku. Tu sa možno pokúsili urobiť domácich z Turkov! Ale asi sú v hre hlavne peniaze.

Hlúposť toho riešenia je okrem zbytočných nákladov na presuny hlavne v tom, že sa tak očividne ignoruje epidemiologická situácia. Hráči sú podrobovaní testovaniu, musia sa izolovať, žijú v bubline a potom ich preženieme tisíce kilometrov ďaleko? Menej by zjavne bolo viac! Ak už chceli, mali vytvoriť skupín 6! Mohli to byť Londýn, Sevilla, Mníchov a Petrohrad. Podielové skupiny mohli byť v Amsterdame a Kodani a v Budapešti s Bukurešťou. Tie mestá nie  sú tak ďaleko od seba a nemajú tak odlišné klimatickí podmienky.

Čo na tiež zaráža, je posudzovanie ofsajdov! Už sa stalo, že hráč prebral loptu v očividnom postavení mimo hru! Čiarový utekal desiatky metrov spolu s útočníkom, počkal, ako dopadne akcia, prípadne či dá gól a potom zdvihne zástavku! Čo je to za blbosť. Odmávam to hneď a je pokoj! Vrcholom bol gól Ronalda proti Maďarsku, v okamihu prihrávky bol zjavne v ofsajde, pravda je, že tú neprevzal, ale pokračoval v hre a nakoniec akciu zakončil po nahrávke gólom. VAR bude zisťovať, či hráč je za líniou rukou alebo kolenom, no celého Ronalda si nik nevšimne?

No niečo zlé môže byť aj na niečo dobré. Hádam sa po turnaji konečne ľudia presvedčia, aká je v skutočnosti naša pandémia. Ak sa celková nakazenosť nezhorší a ľudia sa konečne prestanú báť.

Z. Č. : Zožer, čo si si navarila!

07.07.2021

Prezidentka v dnešnom komentári k rozhodnutiu ÚS sa ukázala v skutočnom svetle. Bábka v rukách koalície, bez svedomia a ochotná poslúchať! A teraz si to poriadne zlízne! Na zjavné želanie I. Matoviča podala na preskúmanie referendovú otázku, pričom vedela, ako to dopadne. No nečakala, že ju jej verný podporovateľ tak odmení! Po vymenovaní nových členov ÚS, [...]

Klamár, farizeji a pochlebovači

03.07.2021

Je zjavné, že každému objektívne mysliacemu človeku dôjde, že píšem o našej fantastickej vláde. Expremiér a minister Matovič napadol po prevalení problémov pri dopingu očkovania svojho ministra! Ak si niekto z verejnosti myslí, že by p. Lengvarský predložil návrh, ktorý by nebol, ak už nie priamo z Igorovej hlavy, tak aspoň s jeho požehnaním, tak by sa mal dať liečiť [...]

Dostať prasce od válova

28.05.2021

je ťažká vec, čo mi dosvedčia chovatelia. Nenasýtené svinky sa po nasypaní žrádla do koryta budú tlačiť, aby boli čo najbližšie a mohli sa dobre nažrať. Budú na seba kvičať, skákať si po chrbte, dokonca sa aj pohryzú. Len aby sa in niečo ušlo, nakoniec sa vedľa koryta zrovnajú a žerú, až im za ušami praská. To je práve problém našej novej demokratickej, [...]

Boris Kollár

Kam sa stratil z parlamentu Boris Kollár? Podľa Fica zmizol na dovolenku

24.07.2021 20:42

Robert Fico vystúpil s procedurálnym návrhom, aby sa prerušilo rokovanie parlamentu, kým sa nevráti do sály jeho predseda Boris Kollár.

búrka, počasie, blesky

Českom sa cez víkend preženú intenzívne búrky sprevádzané silným vetrom

24.07.2021 17:54

Nad južnou polovicou krajiny sa búrky preženú už v sobotu večer. V nedeľu a v noci na pondelok sa rozšíria už na celé územie ČR.

miniorloj

Valča má kurióznu atrakciu: Nezáživný miniorloj pre vnímavých

24.07.2021 16:00

Nová atrakcia - rovnobežkový miniorloj zo surovín, ktoré mali skončiť v odpade - je poučná a príjemne sa pri nej oddychuje.

Rakúsko, armáda, dráma, streľba, pytliak

Rakúsko pre opätovnú migračnú vlnu posilňuje ochranu svojich hraníc

24.07.2021 14:29

Spočiatku bude do pohraničného pásma vyslaných dodatočných 400 vojakov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 47
Celková čítanosť: 222982x
Priemerná čítanosť článkov: 4744x

Autor blogu

Kategórie