Kolektívna vina a rovnaký meter

 

Štvavá kampaň proti ruským občanom na celom svete, ho hlavne proti športovcom tej krajiny je bezprecedentným porušením prvého pravidla demokracie.  To hovorí:

Všetci ľudia, bez ohľadu na pohlavie, národnosť, rasu či náboženstvo, sú si rovní.

Majú rovnaké práva aj povinnosti!

Vylúčenie postihnutých Rusov a Bielorusov z Paralympijských hier v Pekingu, je toho flagrantným dôkazom. Akoby aj títo chromí, slepí, beznohí či bezruké mohli nejako zasiahnuť vo konfliktu na Ukrajine? Dokonca odišli na miesto konania skôr ako konflikt vypukol. A teraz im to niekto zakázal. Je pravda, že starý olympijský duch hovoril, že na hrách sa nesmeli zúčastniť mestá, ktoré viedli nejakú vojnu! Ale boli v hier vylúčení nejakí občania zúčastnených krajín v roku 1952  (Kórejská vojna), či v rokoch 1964, 1968 a 1972, v čase nemilosrdného boja vo Vietname, kde USA tvrdo, nekompromisne, neľútostne a neľudsky kobercovými náletmi, používaním napalmových bômb, či otravných a biologických látok likvidovali obyvateľstvo?

No dnes chystá Británia zákon na zoštátnenie majetku ruských občanov, čo je nielen pokus o Víťazný február 1948 u nás, ale aj hrubá diskriminácia a porušenie prezumpcie neviny. Podobne sa chystajú konať aj iné krajiny.  Ja poznám už len jeden prípad histórie, keď sa tak trestali ľudia pre príslušnosť k národu. Popravy za schvaľovanie atentátu na Heydricha v Čechách! A to sa nazýva genocída! Mohli by sme sa v hľadaní príkladov vrátiť aj do stredoveku, k inkvizícii a upaľovaniu kacírov či bosoriek. No my sme v 21. storočí. Je možné, že sa môžu diať také veci?

A to všetko pod pláštikom demokracie a slobody!?

Džajpúr 17

31.03.2025

30.3. Ráno odchádzam na tenis, ale na moje veľké prekvapenie, klub je prázdny. Neprišiel nik. Využívam voľné dvorce a trénujem na stene, základné údery a voleje, potom na betóne podanie. Po hodine sa vraciam domov. Ulice sú po včerajších oslavách pusté. V noci bolo počuť streľbu a vidieť ohňostroje skoro do rána, teraz asi všetci vyspávajú. Ale nie všetci. Na [...]

Džajpúr 16

30.03.2025

29.3 Život sa po návrate vrátil do zabehaných koľají. Dni sa začali podobať jeden druhému, dni trávime v kanceláriách vo vládnej štvrti, zariaďujeme ich nábytkom, Sedláček urobil rozdelenie miestností, máme kde sedieť. Dokonca sme dostali počítač, skúšame s ním pracovať. Dávajú si naň veľký pozor, nainštalovaný systém Windows nie je síce moja [...]

Bombaj 4

24.03.2025

23.3. Ráno vypraceme izby. Zaplatíme hotel, pretože podvečer máme spiatočný vlak. Máme v pláne sa ísť kúpať. Vychádzam pred hotel prvý, je čerstvo a príjemne, opäť bude pekný deň. Dávam si raňajky v reštaurácii na rohu a sledujem haváriu autobusu, ktorý prechádzal cez križovatku a ktosi mu nedal prednosť. Vodič vybehne na chodník, rinčí sklo. Chlapík, ktorý [...]

Rádio Slobodná Európa, Slobodná Európa, RFE

Rádio Slobodná Európa začalo posielať zamestnancov pražskej centrály na neplatenú dovolenku

01.04.2025 20:39, aktualizované: 20:56

Administratíva Donalda Trumpa chce financovanie RFE/ RL ukončiť, rozhlasová stanica sa proti tomu bráni súdne.

Krava

Slintačka a krívačka sa zrejme rozšírila na ďalšiu farmu

01.04.2025 20:17

Výsledky odobratých vzoriek budú známe v stredu ráno.

Mikuláš Černák, súd

Bos bosov Mikuláš Černák sa po 27 rokoch môže dostať na slobodu. Advokát: Šancu má, všetko je v rukách sudcu

01.04.2025 19:30

V stredu bude Černák stáť pred súdom so šancou opustiť väzenskú celu.

France Presidential Election

Le Penová sa odvolala proti rozsudku súdu v Paríži. Kedy by sa mohol konať odvolací proces?

01.04.2025 18:52

Vzhľadom na obvyklé prieťahy v justícii by sa odvolací súdny proces mohol uskutočniť prinajlepšom o rok.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 83
Celková čítanosť: 291883x
Priemerná čítanosť článkov: 3517x

Autor blogu

Kategórie