Je premiér normálny?

Otázka, ktorú si kladie stále viac ľudí. A oprávnene, niektoré jeho opatrenia úplne strácajú zmysel a sú proti zdravému rozumu.  Zamyslime sa nad niektorými.

S teatrálnosťou jemu vlastnou prezentoval na tlačovej konferencii plán na uvoľňovania opatrení proti korona vírusu. Ten mal mať štyri fázy a vstupovať do života mal podľa situácie s nakazenými.  No dnes už Matovič vytiahol aj piatu fázu, ktorá má byť od 3.6.2010, možno príde  aj k šiestej či siedmej.

Reštauračné zariadenia môžu poskytovať služby, keď bude rozostup stolov dva metre. Logické, že hostia nebudú mať nasadené rúška. No na voľnom priestranstve sa musí dodržovať odstup päť metrov, inak hrozí pokuta 1000 €.

Deti do škôl sa tiež budú vracať vo viacerých etapách, prvé deti rodičov v prvej vlne boja s nákazou a v poslednej tie, ktoré majú rodinných príslušníkov starších ako 65 rokov. To si máme vysvetľovať tak, že sa o týchto školákov má kto postarať? Netvrdí náhodou vláda, že seniori sú najviac ohrozenou kategóriou, teraz im zveríme deti?

Repatrianti nesmú bez karantény prekročiť hranice, ani keď majú platné osvedčenie o bez infekčnosti? Občania môžu vycestovať do 48 hodín a slobodne sa vrátiť? Kamionista, ktorý strávi za hranicami dni a možno i týždne sa domov vráti bez obmedzení? Kde majú tie príkazy logiku?

Apropo, kamionisti. Za vlády SMERU sa demonštrovalo na námestiach, blokovala sa doprava, zapchávali cesty,  OĽaNO to schvaľovalo a podporovalo, bol to predsa demokratický prejav vôle občana.  Ak sa tak deje dnes, treba v skrátenom konaní zmeniť zákon a tieto výstrelky sa budú trestať väzením!!!

To je len pár nápadov, ktoré premiéra Matovič na odporúčanie konzília odborníkov zavádza do života. Mimochodom, jediný skutočný odborník s praxou v nákazách prof. Krčméry bol z tej skupiny odídený! Vidíte v tých rozhodnutiach logiku a zdravý rozum, lebo len sekiráciu a buzerovanie občana, arogantné prejavy moci jedného človeka?

Džajpúr 17

31.03.2025

30.3. Ráno odchádzam na tenis, ale na moje veľké prekvapenie, klub je prázdny. Neprišiel nik. Využívam voľné dvorce a trénujem na stene, základné údery a voleje, potom na betóne podanie. Po hodine sa vraciam domov. Ulice sú po včerajších oslavách pusté. V noci bolo počuť streľbu a vidieť ohňostroje skoro do rána, teraz asi všetci vyspávajú. Ale nie všetci. Na [...]

Džajpúr 16

30.03.2025

29.3 Život sa po návrate vrátil do zabehaných koľají. Dni sa začali podobať jeden druhému, dni trávime v kanceláriách vo vládnej štvrti, zariaďujeme ich nábytkom, Sedláček urobil rozdelenie miestností, máme kde sedieť. Dokonca sme dostali počítač, skúšame s ním pracovať. Dávajú si naň veľký pozor, nainštalovaný systém Windows nie je síce moja [...]

Bombaj 4

24.03.2025

23.3. Ráno vypraceme izby. Zaplatíme hotel, pretože podvečer máme spiatočný vlak. Máme v pláne sa ísť kúpať. Vychádzam pred hotel prvý, je čerstvo a príjemne, opäť bude pekný deň. Dávam si raňajky v reštaurácii na rohu a sledujem haváriu autobusu, ktorý prechádzal cez križovatku a ktosi mu nedal prednosť. Vodič vybehne na chodník, rinčí sklo. Chlapík, ktorý [...]

Rádio Slobodná Európa, Slobodná Európa, RFE

Rádio Slobodná Európa začalo posielať zamestnancov pražskej centrály na neplatenú dovolenku

01.04.2025 20:39, aktualizované: 20:56

Administratíva Donalda Trumpa chce financovanie RFE/ RL ukončiť, rozhlasová stanica sa proti tomu bráni súdne.

Krava

Slintačka a krívačka sa zrejme rozšírila na ďalšiu farmu

01.04.2025 20:17

Výsledky odobratých vzoriek budú známe v stredu ráno.

Mikuláš Černák, súd

Bos bosov Mikuláš Černák sa po 27 rokoch môže dostať na slobodu. Advokát: Šancu má, všetko je v rukách sudcu

01.04.2025 19:30

V stredu bude Černák stáť pred súdom so šancou opustiť väzenskú celu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 83
Celková čítanosť: 291888x
Priemerná čítanosť článkov: 3517x

Autor blogu

Kategórie