Založ si blog

Sľubotechna Matovič

Pred voľbami i po prevzatí mocí nám toho premiér nasľuboval hory doly. Ak sa však dnes triezvymi očami na ne pozrieme, zrejme sa mu splní iba jeden.

Že sa jeho vláda dostane do učebníc.

No nie ako tá najlepšia, ale tá najneschopnejšia. Plná zmätkov a protirečení, zvád medzi partnermi a klamaním voličov. Jeden zo sľubov bolo zavedenie osobnej hmotnej zodpovednosti politikov. Teda potom by mal Matovič uhradiť 480 umelých ventilácií, ktoré nakúpil v panike, že u nás budú stá tisíce nakazených. No za dva mesiace ich našli (!) iba 1502, no skutočne pľúcnu ventiláciu potrebovali naraz iba 7.

S nadšením iba jemu rovným v pondelok vyhlásil uvedenie inteligentnej karantény, v stredu to rovnako oduševnene posunul na piatok 15,00! No nefunguje to ani dnes a asi ani tak skoro nebude. Nepomôžu ani štrajkujúci na hraniciach. Kto je však vinný? Tí, ktorí si nepozreli stránky MV, spoločnosti Google a Apple, ktorí nevedia schváliť aplikáciu. Len on NIE!

Rovnako vyhlásil správu o uvoľnení krátkodobého pobytu v 8 krajinách, no nik sa von v ním uvedenom termíne nedostal. Kto to zapríčinil? Predsa vlády tých krajín, ktoré neurobili recipročné opatrenia včas. A obyvatelia, ktorí znovu nesledujú, čo tie krajiny majú za pravidlá!

Čo o 13. dôchodkoch, tie sa nebudú asi vyplácať, lebo by to zaťažilo rozpočet stovkami miliónov €, no 700 miliónov na športové poukazy sa nájdu?! No čo, zoberme starcom a starenkám, ktorí tvorili hodnoty tejto krajiny, dajme ich mládeži na pohybové aktivity, nech podporíme súkromné športové školy a kluby, aby náhodou neskrachovali.

 

Ako ďalej, pán Fico?

30.05.2020

Pre chod krajiny je nevyhnutné mať kvalitnú opozíciu, najmä pri vláde, ktorá je zmätočná, paranoidná a odborne neskúsená. Dôležitým článkom teda je SMER. No ten čelí problémov v personálnej oblasti. Objavil sa konflikt pri boji o vedenie strany. Fico kontra Pellegríni. Nik neupiera zásluhy p. Fica o vznik, rozvoj a formovanie strany ako aj krajiny (nech sú názory na [...]

Je premiér normálny?

26.05.2020

Otázka, ktorú si kladie stále viac ľudí. A oprávnene, niektoré jeho opatrenia úplne strácajú zmysel a sú proti zdravému rozumu. Zamyslime sa nad niektorými. S teatrálnosťou jemu vlastnou prezentoval na tlačovej konferencii plán na uvoľňovania opatrení proti korona vírusu. Ten mal mať štyri fázy a vstupovať do života mal podľa situácie s nakazenými. No dnes [...]

Epidémia CVD-19? ! Ako sa chrániť a prečo sa chrániť?

24.05.2020

Už dva mesiace u nás i na celom svete vládne COVID! No je to naozaj tak nebezpečný vírus? Kde sa objavuje, prečo sa objavuje a ako sa prejavuje? Vraj vznikol v Číne. No najhoršie vystrája v USA a Rusku. Objavil sa v desiatkach krajín. Ak sa zamyslíme nad situáciou USA, je to krajina preslávená svojim izolacionizmom, je chránená od ostatného sveta dvomi oceánmi [...]

výskum, lekár, laboratórium, veda, vedec

Vedcom zobrali 120 miliónov z eurofondov, pôjdu podnikateľom

04.06.2020 22:22

Rektori a šéf SAV upozorňujú na presun 120 miliónov eur z eurofondov na vedu v Operačnom programe Integrovaná infraštruktúra na iné účely.

Zosuv pôdy / Nórsko

Masívny zosuv pôdy v Nórsku strhol do mora osem domov

04.06.2020 21:56

Zosuv dlhý 800 a vysoký 40 metrov, si okrem materiálnych škôd nevyžiadal nijaké obete na životoch či zranených.

Andrej Babiš

Premiér Babiš pre Pravdu: Pomôžme si dovolenkami v Česku a na Slovensku

04.06.2020 21:23

Pomôžme si dovolenkami v Česku a na Slovensku, keď sme v porovnaní s mnohými štátmi vo výhode vo výsledku boja proti koronavírusu, hovorí český premiér Andrej Babiš.

Rusko Noriľsk havária ekologická

Ekologickú haváriu na Sibíri mohlo spôsobiť aj roztápanie permafrostu

04.06.2020 21:17

Experti sa obávajú, že odstránenie znečistenia z rieky Ambarnaja, kam z miestnej tepelnej elektrárne uniklo viac ako 20-tisíc ton dieselového paliva, môže trvať aj desiatky rokov.