Kam dáva Matovič peniaze?

Jednou z najviac frekventovaných argumentácií na neschopnosť predchádzajúcej vlády, bol deficit rozpočtu roku 2019 vo výške 1,2 mld. €.  Smer si dovolil nedodržal vyrovnaný rozpočet!!!  Aká katastrofa!  Igor by to najradšej dal  Pellegrinimu k náhrade. Jeden zo sľubov novej vlády bola teda aj finančná vyrovnanosť.

Vírová „pandémia“ všetko zmenila. Umožnila zavedením mimoriadnej situácie svojvoľné zásahy premiéra do riadenia štátu, spoločnosti i občanov niekedy presahujúce právne hranice.  (Ak si odmyslíme správnosť vyhlásenia stavu, lebo v skutočnosti tu nie je žiadna pandémia. Podľa slovníka cudzích slov je pandémia veľká epidémia rozšírená na väčšej časti sveta a epidémia je hromadný výskyt infekčnej choroby. Jedinou neznámou je teda výraz hromadný, podľa včerajších údajov bolo nakazených 3 935 828  ľudí, vyliečených 1 316 306, teda chorých je iba 0,0311% populácie. Je to teda hromada?) No Igor sa pustil aj do ráznych záchranných akcií na pomoc podnikateľom. Chvályhodné, no len či je to naozaj tak?!

Minister financií v jednej z bezpočetných tlačových besied sa pochválil, že Slovensku sa podarilo urobiť vynikajúci obchod. Predali sa dlhopisy sa 4 mld. €!! Tak dobre sa to počúva. No uvedomujete si, že dlhopis je skratkou dlžný úpis, že to bude treba za 5 či 12 rokov vyplatiť aj s úrokmi, o ktorých sa nik nezmienil.

Teda tento rok sa tá suma pripočíta už k požičaným peniazom 2,85 mld., štát si teda na svoj chod zabezpečil 6,85 mld. No a iný minister (práce) sa nezabudol pochváliť, že už bolo vyplatených 20 miliónov podpory stredným a malým podnikateľov a živnostníkom. No tu sa mi akosi stráca nejakých 6,830 mld. €, na čo ich vláda použila??? Strácajú sa vo vreckách veľkých podnikateľov a priaznivcov vládnych strán? To dnes nik nezistí. Šikovnou kádrovou politikou si to vláda poisťuje, nasadila svojich ľudí všade, kam sa dalo a budú v tom pokračovať.

Prepad hospodárstva je o 30 %, predpokladaný príjem štátneho rozpočtu bol plánovaný na    38,845  mld. €, to je 3,237 mld. mesačne, výpadok teda predstavuje   0,971 mld. €  mesačne.  Z požičaných peňazí teda pokýva obdobie 7 mesiacov? Vláda má dosť peňazí a musí vytvoriť situáciu, aby ich bolo aj treba. Preto bude Matovič blokovať návrat so normálneho stavu tak dlho, ako sa bude dať!! Aby ukázal, že sa rozhodol správne!! Podobne ako pri nákupoch pľúcnych ventilácií, kde ich objednal 480 a momentálne sa využíva iba jedna!! No vráťme sa k tomu podstatnému.

Matovič enormným tempom zadlžuje krajinu! Požičať si chce celkom 15 mld.€ a ešte sa tým chváli.

Splácať to bude budúca vláda. A my všetci, neviem však z čoho, keď neprodukujeme tovary a služby.

 

Beawar 5

15.05.2025

15.5. Vo štvrtok sme mali čakať starého. Keďže sa v meste nevedel orientovať, boli sme telefonicky dohodnutí na mieste stretnutia. Orientačným bodom sa stal hotel Vikrant. Aj keď sme boli bez šoféra, naštartoval som auto a boli sme tam včas. Ale dohodnutá hodina uplynula a šéfa nikde. Dali sme si obed a čakali ďalej. Meškal 2,5 hodiny, cestou sa mu pokazilo auto. Na stavbu [...]

Beawar 4

12.05.2025

11.5. Aj nasledujúce dni sa počasie nemenilo, bolo teplejšie a teplejšie, poobede, či podvečer sa zatiahlo a oblaky hrozili búrkou. Zväčša sa však naše nádeje nesplnili. Počasie prinieslo len väčšie nepríjemnosti. V meste pred hroziacim víchrom pravidelne vypínali elektrinu. Dôvody boli jasné, podobne ako v Džajpúre, chceli zabrániť úrazom z popretŕhaného vedenia. [...]

Beawar 3

10.05.2025

9. 5. Je piatok. Treba podať hlásenie. Preto sa rozdeľujeme, ja odchádzam peši k telefónu a Kohoutka posielam do mesta zohnať pletivo proti komárom. Rozhodli sme sa, že si okná zabezpečíme sami, nebudeme čakať ani na Gargha ani na Škodu. Tá investícia sa nám vráti v podobe dobrého oddychu. Spojenie sa podarí okamžite, starý je nespokojný, ale čo mu mám hlásiť, keď [...]

Robert Fico a Michal Šimečka

Augustový prieskum SANEP: PS pred Smerom, Republika aj Hlas postupne rastú

23.08.2025 06:00

Na čele bez zmeny. V prieskume SANEP vedie PS pred Smerom. Pod nimi prebieha súperenie o tretie miesto. Republika a Hlas posledné tri mesiace stúpajú.

APTOPIX Trump Putin

Trump sa rozhoduje medzi uvalením sankcií alebo vycúvaním z konfliktu. Putin dúfa v obnovenie vzťahov s USA

22.08.2025 22:30

Trump sa do dvoch týždňov rozhodne, ako sa postaví k vojne na Ukrajine. Putin zase vidí "svetlo na konci tunela" vo vzťahoch Ruska a USA.

nord stream

Nebol som tam. Zadržaný Ukrajinec poprel účasť na útoku na plynovody Nord Stream

22.08.2025 21:39

Ukrajinec Serhij Kuznecov, ktorého zatkli pre podozrenie z účasti na útoku na plynovody Nord Stream v roku 2022, poprel vznesené obvinenia.

nohy, chôdza, lúka, prechádzka, turistika

Ochladilo sa. Meteorológovia varujú pred prízemným mrazom

22.08.2025 21:15

V niektorých častiach severného, stredného a východného Slovenska sa môže v noci vyskytnúť prízemný mráz.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 96
Celková čítanosť: 307478x
Priemerná čítanosť článkov: 3203x

Autor blogu

Kategórie