Založ si blog

Likvidovať znaky totality? !

 

 

Pán Lipšic sa znovu ukázal ako bezprecedentný obhájaca „nespravodlivo“ obvinených. Keď nebudeme brať do úvahy fakt, že u nás majú väčšie práva zločinci ako ich obete, zaráža ma zjavná medzera vo vedomostiach tohto bývalého predstaviteľa KDH.

Ak tak horlivo bojuje za odstránenie kosáka a kladiva či hákového kríža z našich pamiatok (mimochodom zákonom chránených), prečo nežaluje Rakúsku republiku, ktorá tieto symboly má v štátnom znaku či Indiu, kde svastiku majú milióny obyvateľov vo svojich domoch či chrámoch?!

Na druhej strane preukázal aj medzery v poznaní histórie. Dejiny ľudstva sú pretkané stretmi, kde sú potláčané práva jednotlivca i skupín. Tie už budeme ignorovať.!Veď vo Veľkej vojne bolo zabitých 20 miliónov ľudí, prevažná väčšina z nich boli kresťania, ako Nemci, tak i Rusi, Francúzi či Taliani bojovali za jedného boha, mimochodom toho istého. Ani komunisti či nacisti ešte neexistovali, vznikli ako dôsledok toho šalenia. Čo tak pripomenúť náboženské vojny ako 30 ročná, či iné, kde katolíci zabíjali evanjelikov a opačne ako na bežiacom páse. Nesmieme zabudnúť na inkvizíciu, ktorá po stáročia vraždila v mene jediného Boha svojich vlastných.

Rovnako nepoukázal na prenasledovanie kresťanov v moslimských krajinách, ktoré ešte dnes žijú v hlbokom stredoveku, tu sa pokrstiť nesmiete a zmena vyznania na iné ako moslimské znamená rozsudok smrti? Kde ženy nemajú žiadne práva, sú využívané a zneužívané. Krajiny, kde neexistuje sloboda slova, vierovyznania či prejavu? Ani nezačal kampaň proti odstraňovaniu krížov z francúzskych škôl, ktoré vraj urážali moslimských žiakov, nevystúpil proti likvidovaniu symbolov Vianoc vo Švédsku, kde pobúrení moslimovia zničili v nákupnom centre stromček s krížom a betlehemom?

Lebo z toho nekvapnú žiadne peniaze! Nedostal by sa tak na obrazovky televízie! A nie je jediný, kto má selektívny prístup k tejto otázke. Obhajovanie nelegálnych prisťahovalcov, poskytovanie im neprimeraných výhod a umožňovanie prenikania islamu do krajín EU  je nehoráznosť. Naozaj to chceme na Slovensku?

Na Slovensku po slovensky

21.12.2018

Naša krajina vstupuje do nepokojnej a rozbúrenej doby blížiacimi sa prezidentskými voľbami. Výrazne sa to prejavuje najmä na sociálnych sieťach. Teda na fb, ktorý si občas pustím. Neprekvapila viac »

Indické denníky 177

03.07.2018

29.6. Let je bezproblémový, hladko až do Prahy. Miro má v pláne tu zostať , vybavuje si nocľah, ja idem letiskovým spojom na Dejvice, tam prestupujem na metro a odtiaľ na Florenc. Kufre sú ťažké viac »

Indické denníky 176

30.06.2018

6. Striedavo na Vasante a na office, nuda, preberám balíčky a lístky. Sedíme pri TV. Včerajšok sme strávili viac menej na izbe, je tu pomerne veselo, odchádza na dovolenku alebo domov viacero viac »

HongKong protest demonštrácia

Demonštranti v Hongkongu pošliapali čínsku zástavu

22.09.2019 21:32

Tá neskôr spolu s odpadkovým košom skončila v rieke.

čaputová ukrajina pamatnik

Čaputová má dvojaký meter na lumpov, hovorí Hrnko. Blahová je po sto dňoch s ňou spokojná

22.09.2019 19:00

V pondelok uplynie sto dní od nástupu Zuzany Čaputovej do prezidentskej funkcie. Ako ju hodnotí koalícia a opozícia?

videopredpoveď

Na Slovensko sa rúti séria frontov! Vieme, aký bude prvý jesenný týždeň

22.09.2019 16:59

Rozprší sa? Aké teploty nás čakajú od pondelka do nedele?

Corbyn

Corbyn je v prípade zvolenia odhodlaný zostať vo funkcii premiéra celé obdobie

22.09.2019 16:36

Sedemdesiatročný Corbyn podľa AP vyvrátil špekulácie o tom, že uvažuje o rezignácii.