Založ si blog

Ako chutí moc? Moc! !

Túto myšlienku potvrdzuje aj nový premiér a vodca Matovič. Splnilo sa mu to, po čom túžil, a plne si to užíva. Dokonca aj zneužíva. Situáciu na Slovensku a mimoriadne opatrenia na zlepšenie zdravia. Denno-denne sa ukazuje pred kamerami a oznamuje, čo sa chystá urobiť. Stále opakuje rovnaké prísľuby, no prezentuje málo činov. Hlavne však šíri paniku! Medzi obyvateľov šíri strach, aby si mohol upevniť svoju moc. Posledným jeho výplodom, je vypnutie Slovenska.

Teda maximálne odstavenie výroby, spoločenského i kultúrneho života v krajine.

Uvedomuje si ten človek, aké to bude mať dopady na ekonomiku?! Pochopil som prezidenta Havla, ktorý zlikvidoval zbrojný priemysel na Slovensku, bol predsa zaviazaný podnikateľom v Nemecku a USA za podporu. Ale aký má Matovič záujem na likvidácii Slovenska?  Nechápem. Spomína Čínsky a Hong-konský model boja s nákazou. Totálne uzavretie. No nepochopil, že tie prípady nie sú vhodné pre nás?!

Ak Čína uzavrela provinciu Wu Chan, kde môže žiť tak 15 mil. obyvateľov, išlo približne o 1, slovom jedno, percento krajiny. Teda mal kto vyrábať potraviny, zdravotnícky materiál a energie, ktorými ich zásoboval. Hong Kong na druhej strane tak či tak väčšinu z potrebného tovaru dováža. No uvedomuje si ten človek, že ak zatvoríme všetky podniky, zabránime poľnohospodárom v jarných prácach, jednoducho si tak nabijeme hubu, že sa z toho nemusíme vôbec spamätať? Nastane tu taká kríza, že pár aj keby tisíc chorých to nikdy nevyváži!!!

Stále viac a viac ľudí ľutuje, že mu dalo vo voľbách svoj hlas. No zavedením svojich dočasných opatrení na kontrolu pohybu, chystaným zákazom vychádzania (teda vlastne stanného práva),  vytvára podmienky pre uzurpáciu takej moci, akú sme tu nevideli 90 rokov?! No ako prejavia svoj názor? Veď nebudú smieť ani vystrčiť nos z domu!

Na záver ešte jednu poznámku, novinári. Ich rýpavé otázky sa mu páčili, keď smerovali na Fica a Pellegríniho. No keď ne na má odpovedať on, sú už blbé a neobjektívne. Ktohovie ako skončí plánované podplatenie tlače vo výške 15 mil., po štvrtkovej tlačovke?!

Z. Č. : Zožer, čo si si navarila!

07.07.2021

Prezidentka v dnešnom komentári k rozhodnutiu ÚS sa ukázala v skutočnom svetle. Bábka v rukách koalície, bez svedomia a ochotná poslúchať! A teraz si to poriadne zlízne! Na zjavné želanie I. Matoviča podala na preskúmanie referendovú otázku, pričom vedela, ako to dopadne. No nečakala, že ju jej verný podporovateľ tak odmení! Po vymenovaní nových členov ÚS, [...]

Klamár, farizeji a pochlebovači

03.07.2021

Je zjavné, že každému objektívne mysliacemu človeku dôjde, že píšem o našej fantastickej vláde. Expremiér a minister Matovič napadol po prevalení problémov pri dopingu očkovania svojho ministra! Ak si niekto z verejnosti myslí, že by p. Lengvarský predložil návrh, ktorý by nebol, ak už nie priamo z Igorovej hlavy, tak aspoň s jeho požehnaním, tak by sa mal dať liečiť [...]

Hlúposť mocných z UEFA

24.06.2021

Množstvo fanúšikov celej Európy potešilo, že sa konečne uskutočnili majstrovstvá vo futbale. Organizátori turnaja sa rozhodli umožniť vidieť stretnutia väčšiemu množstvu divákov a tak sa tie uskutočňujú vo viacerých mestách. No nakoniec to však vzbudzuje dojem, že sa hladí skôr na záujmy niektorých silných krajín, ktoré dostali zjavnú výhodu. Najviac to vidieť v [...]

Boris Kollár

Kam sa stratil z parlamentu Boris Kollár? Podľa Fica zmizol na dovolenku

24.07.2021 20:42

Robert Fico vystúpil s procedurálnym návrhom, aby sa prerušilo rokovanie parlamentu, kým sa nevráti do sály jeho predseda Boris Kollár.

búrka, počasie, blesky

Českom sa cez víkend preženú intenzívne búrky sprevádzané silným vetrom

24.07.2021 17:54

Nad južnou polovicou krajiny sa búrky preženú už v sobotu večer. V nedeľu a v noci na pondelok sa rozšíria už na celé územie ČR.

miniorloj

Valča má kurióznu atrakciu: Nezáživný miniorloj pre vnímavých

24.07.2021 16:00

Nová atrakcia - rovnobežkový miniorloj zo surovín, ktoré mali skončiť v odpade - je poučná a príjemne sa pri nej oddychuje.

Rakúsko, armáda, dráma, streľba, pytliak

Rakúsko pre opätovnú migračnú vlnu posilňuje ochranu svojich hraníc

24.07.2021 14:29

Spočiatku bude do pohraničného pásma vyslaných dodatočných 400 vojakov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 47
Celková čítanosť: 222981x
Priemerná čítanosť článkov: 4744x

Autor blogu

Kategórie