Založ si blog

Ako chutí moc? Moc! !

Túto myšlienku potvrdzuje aj nový premiér a vodca Matovič. Splnilo sa mu to, po čom túžil, a plne si to užíva. Dokonca aj zneužíva. Situáciu na Slovensku a mimoriadne opatrenia na zlepšenie zdravia. Denno-denne sa ukazuje pred kamerami a oznamuje, čo sa chystá urobiť. Stále opakuje rovnaké prísľuby, no prezentuje málo činov. Hlavne však šíri paniku! Medzi obyvateľov šíri strach, aby si mohol upevniť svoju moc. Posledným jeho výplodom, je vypnutie Slovenska.

Teda maximálne odstavenie výroby, spoločenského i kultúrneho života v krajine.

Uvedomuje si ten človek, aké to bude mať dopady na ekonomiku?! Pochopil som prezidenta Havla, ktorý zlikvidoval zbrojný priemysel na Slovensku, bol predsa zaviazaný podnikateľom v Nemecku a USA za podporu. Ale aký má Matovič záujem na likvidácii Slovenska?  Nechápem. Spomína Čínsky a Hong-konský model boja s nákazou. Totálne uzavretie. No nepochopil, že tie prípady nie sú vhodné pre nás?!

Ak Čína uzavrela provinciu Wu Chan, kde môže žiť tak 15 mil. obyvateľov, išlo približne o 1, slovom jedno, percento krajiny. Teda mal kto vyrábať potraviny, zdravotnícky materiál a energie, ktorými ich zásoboval. Hong Kong na druhej strane tak či tak väčšinu z potrebného tovaru dováža. No uvedomuje si ten človek, že ak zatvoríme všetky podniky, zabránime poľnohospodárom v jarných prácach, jednoducho si tak nabijeme hubu, že sa z toho nemusíme vôbec spamätať? Nastane tu taká kríza, že pár aj keby tisíc chorých to nikdy nevyváži!!!

Stále viac a viac ľudí ľutuje, že mu dalo vo voľbách svoj hlas. No zavedením svojich dočasných opatrení na kontrolu pohybu, chystaným zákazom vychádzania (teda vlastne stanného práva),  vytvára podmienky pre uzurpáciu takej moci, akú sme tu nevideli 90 rokov?! No ako prejavia svoj názor? Veď nebudú smieť ani vystrčiť nos z domu!

Na záver ešte jednu poznámku, novinári. Ich rýpavé otázky sa mu páčili, keď smerovali na Fica a Pellegríniho. No keď ne na má odpovedať on, sú už blbé a neobjektívne. Ktohovie ako skončí plánované podplatenie tlače vo výške 15 mil., po štvrtkovej tlačovke?!

Ako ďalej, pán Fico?

30.05.2020

Pre chod krajiny je nevyhnutné mať kvalitnú opozíciu, najmä pri vláde, ktorá je zmätočná, paranoidná a odborne neskúsená. Dôležitým článkom teda je SMER. No ten čelí problémov v personálnej oblasti. Objavil sa konflikt pri boji o vedenie strany. Fico kontra Pellegríni. Nik neupiera zásluhy p. Fica o vznik, rozvoj a formovanie strany ako aj krajiny (nech sú názory na [...]

Je premiér normálny?

26.05.2020

Otázka, ktorú si kladie stále viac ľudí. A oprávnene, niektoré jeho opatrenia úplne strácajú zmysel a sú proti zdravému rozumu. Zamyslime sa nad niektorými. S teatrálnosťou jemu vlastnou prezentoval na tlačovej konferencii plán na uvoľňovania opatrení proti korona vírusu. Ten mal mať štyri fázy a vstupovať do života mal podľa situácie s nakazenými. No dnes [...]

Epidémia CVD-19? ! Ako sa chrániť a prečo sa chrániť?

24.05.2020

Už dva mesiace u nás i na celom svete vládne COVID! No je to naozaj tak nebezpečný vírus? Kde sa objavuje, prečo sa objavuje a ako sa prejavuje? Vraj vznikol v Číne. No najhoršie vystrája v USA a Rusku. Objavil sa v desiatkach krajín. Ak sa zamyslíme nad situáciou USA, je to krajina preslávená svojim izolacionizmom, je chránená od ostatného sveta dvomi oceánmi [...]

výskum, lekár, laboratórium, veda, vedec

Vedcom zobrali 120 miliónov z eurofondov, pôjdu podnikateľom

04.06.2020 22:22

Rektori a šéf SAV upozorňujú na presun 120 miliónov eur z eurofondov na vedu v Operačnom programe Integrovaná infraštruktúra na iné účely.

Zosuv pôdy / Nórsko

Masívny zosuv pôdy v Nórsku strhol do mora osem domov

04.06.2020 21:56

Zosuv dlhý 800 a vysoký 40 metrov, si okrem materiálnych škôd nevyžiadal nijaké obete na životoch či zranených.

Andrej Babiš

Premiér Babiš pre Pravdu: Pomôžme si dovolenkami v Česku a na Slovensku

04.06.2020 21:23

Pomôžme si dovolenkami v Česku a na Slovensku, keď sme v porovnaní s mnohými štátmi vo výhode vo výsledku boja proti koronavírusu, hovorí český premiér Andrej Babiš.

Rusko Noriľsk havária ekologická

Ekologickú haváriu na Sibíri mohlo spôsobiť aj roztápanie permafrostu

04.06.2020 21:17

Experti sa obávajú, že odstránenie znečistenia z rieky Ambarnaja, kam z miestnej tepelnej elektrárne uniklo viac ako 20-tisíc ton dieselového paliva, môže trvať aj desiatky rokov.