Založ si blog

Aký pán, taký krám

Pozrel som si včera voľbu Miss 2020, nie že by ma to nejako zvlášť zaujímalo, ale naozaj som v ponuke nič lepšie nenašiel. Podľa upútaviek  na program, som veľa neočakával, ale to čo som videl, ma teda poriadne sklamalo!

Už pri prvom vystúpení predsedu komisie a riaditeľa súťaže som prežil prvý šok. Chlapec pôsobil nevyrovnane, neskúsene, bezpohlavne, akosi nedokončene. Určite nemal osobnosť a v žiadnom prípade nepôsobil reprezentačne, čo by som u takej súťaže očakával.

Podobne dopadli aj dievčatá, ktoré vyhrali prvé tri miesta. To, že to budú beznádejne chudé osoby, som očakával. ale že budú celkom bez charizmy, osobnosti a pôvabu, ma poriadne zaskočilo. Dá sa povedať, že koľko ľudí, toľko chutí! Ale predsa.

Druhá podmiska s výrazne anatomickou postavou, mala ostro vystupujúcu spodnú sánku a z profilu pôsobila veľmi nepríjemne.

Prvá vicemiss bola na tom o poznanie lepšie, ale výrazne vystupujúce lícne kosti a akési vrásy pod nimi nestihli zakryť ani dlhé vlasy. Neoslnila ma ani víťazka.

Bolo to skoro tuctové dievča, s asymetriou tváre, nepekným úsmevom a niečím rušivým v prejave. Ak nás budú tieto dievčiny reprezentovať v zahraničí, obávam sa, že Slovensko stratí povesť o najkrajších dievčatách, ktorou sa doteraz hrdilo.

Hon na čarodejnice alebo hodnovernosť súdnictva

05.09.2020

Nátlak veľkej časti našich novinárov na nezávislosť a samostatnosť súdov sa po vynesení oslobodzujúceho rozsudku nad Kočnerom a Czúzsovou opäť narastá. TZV. nezávislá tlač opäť začína pranierovať sudcu za jeho objektívny a spravodlivý rozsudok. Od začiatku bolo rozumne zmýšľajúcim pozorovateľov jasné, že obvinenia odsúdeného vraha, ktorý tak [...]

Problémom je školstvo alebo Matovič?

18.07.2020

Je to pre mňa už priam záhada. Otvorím noviny a plné stránky Matovičovej diplomovky. Nadpisy nad nimi sa zaoberajú problémami školstva. Niekoľko príkladov: „Dáva signál, že štúdium je nepodstatné“, „Premiér uštedril facku vzdelaniu“, „Porušovanie princípov vrhá zlé svetlo na študentov!“. Tie dávajú odpovede na spomenutý hlavný [...]

Plagiátori!

17.07.2020

V poslednom čase sa veľmi často spomínajú prešľapy našich čelných politických predstaviteľov pri ich záverečných vysokoškolských prácach. Ide hlavne o nesprávne citovanie zdrojov, teda o plagiátorstvo, po našom jednoducho opisovanie. Mne nevadí ani tak, že sa dopustili takej hlúpej chyby. Súhlasím s názorom, že titul inteligenciu nepridá! No čo mi poriadne [...]

pocasie-30-9-2020

Málo dažďa? Tak ešte pridáme. Kde áno, a kde už nie?

29.09.2020 22:00

Počasie ešte stále skúša, koľko vody Slovensko znesie. Zrážky nebudú všade, ale niekde môžu byť poriadne intenzívne.

drogy

NAKA v rámci protidrogovej akcie Firma obvinila sedem osôb

29.09.2020 19:32

Obvinení mali dávať opakovane prepraviť drogy z Ukrajiny cez štátnu hranicu na Slovensko a následne ich ďalej distribuovať a predávať na východe krajiny.

MUDr. Igor Bukovský

Bukovský odkazuje politikom: Nezaobchádzajte s ľuďmi ako so škôlkarmi

29.09.2020 18:22

Prečo treba na Slovensku núdzový stav? Pýta sa v rozhovore pre TV Pravda Igor Bukovský, lekár a odborník na zdravý životný štýl.

Jozef Čentéš

Ombudsmanka navrhla na kandidáta na generálneho prokurátora Čentéša

29.09.2020 17:46, aktualizované: 19:03

Poslanci Národnej rady SR majú voliť kandidáta na generálneho prokurátora na schôdzi, ktorá sa začne 24. novembra.