Založ si blog

Ako ďalej, pán Fico?

Pre chod krajiny je nevyhnutné mať kvalitnú opozíciu, najmä pri vláde, ktorá je zmätočná, paranoidná a odborne neskúsená. Dôležitým článkom teda je SMER. No ten čelí problémov v personálnej oblasti. Objavil sa konflikt pri boji o vedenie strany.

Fico kontra Pellegríni.

Nik neupiera zásluhy p. Fica o vznik, rozvoj a formovanie strany ako aj krajiny (nech sú názory na to akokoľvek rozporné). No teraz by sa mal vážne zmyslieť, čo urobí!! Mal by sa vzchopiť ako človek, muž i politik a uvedomiť si, čo je pre Slovensko i SMER nevyhnutné. Nesprávať sa ako malý urazený chlapec, ktorému berú hračku. Tu ide o niečo iné!! Nie je vhodné trucovať a kopať okolo seba, mal by si uvedomiť, že proste

prišiel čas. Treba odstúpiť!

Ak už nedokázal bojovať vtedy, keď to bolo treba, nechal pod nátlakom verejnosti padnúť svojich blízkych spolustranníkov, len aby zachoval  svoju pozíciu. Aj jeho prejav pri podávaní demisie, falošný úsmev a poklepkanie na plece prezidenta, mu ohromne ubral na podpore verejnosti. Ten fakt sa riadne podpísal na výsledkoch tohto ročných volieb. Tie predsedovi jasne ukazujú, kde je názor voličov.

Róbert získal 243 463 preferenčných hlasov, no výrazne ho porazil Peter, ktorý ich má 413 558, no má aj podporu p. Rašiho, tretieho muža SMERu s podporou 154 772 voličov. Celkom tí dvaja majú za sebou 568 277 Slovákov a Sloveniek!!

Zachová sa teda Fico ako prezieravý a rozvážny človek, alebo sa splašene bude silou mocou, zubami nechtami držať svojej funkcie!?  Pripustí rozpad svojej dlho budovanej strany a zostane mu necelá tretina podporovateľov a zanedbateľný hlas?!!!

Alebo sa zachová ako muž a podporí pozíciu Pellegríniho a dá na vedomie občanom, že silná opozícia existuje a treba s ňou počítať???

Návrat k 50. rokom?

10.06.2020

Netrpíte niekedy aj vy fantazijnými predstavami, pocitom, že ste situáciu už raz prežili, že história sa jednoducho opakuje? Mne sa to v poslednom čase stáva čoraz častejšie! Po víťazstve KSČ vo voľbách koncom 40.rokov nastalo obdobie, ktoré je dnes považované za čiernu škvrnu našich dejín. Vládna moc si upravila spoločnosť s svojmu obrazu. Nastali stranícke [...]

Je premiér normálny?

26.05.2020

Otázka, ktorú si kladie stále viac ľudí. A oprávnene, niektoré jeho opatrenia úplne strácajú zmysel a sú proti zdravému rozumu. Zamyslime sa nad niektorými. S teatrálnosťou jemu vlastnou prezentoval na tlačovej konferencii plán na uvoľňovania opatrení proti korona vírusu. Ten mal mať štyri fázy a vstupovať do života mal podľa situácie s nakazenými. No dnes [...]

Epidémia CVD-19? ! Ako sa chrániť a prečo sa chrániť?

24.05.2020

Už dva mesiace u nás i na celom svete vládne COVID! No je to naozaj tak nebezpečný vírus? Kde sa objavuje, prečo sa objavuje a ako sa prejavuje? Vraj vznikol v Číne. No najhoršie vystrája v USA a Rusku. Objavil sa v desiatkach krajín. Ak sa zamyslíme nad situáciou USA, je to krajina preslávená svojim izolacionizmom, je chránená od ostatného sveta dvomi oceánmi [...]

Andrzej Duda

Duda podľa prieskumu vyhrá i druhé kolo prezidentských volieb v Poľsku

02.07.2020 20:54

Kým Dudu by volilo 49 percent opýtaných, jeho súper Rafal Trzaskowski by v druhom kole podľa prieskumu získal 46,6 percenta hlasov.

Irán / Lietadlo /

Irán odškodní rodiny obetí zostreleného ukrajinského lietadla

02.07.2020 20:16

Pri nešťastí zomrelo všetkých 176 ľudí na palube, medzi nimi občania Ukrajiny, Iránu, Kanady, Švédska, Afganistanu, Nemecka a Británie.

Boris Kollár / Muránska planina / Zonácia /

Do procesu zonácie Muránskej planiny treba podľa Kollára zapojiť viac rezortov

02.07.2020 19:30

Kollárovo hnutie Sme rodina súhlasí aj s 50-percentným podielom bezzásahového územia v národnom parku.

SR vláda schôdza koronavírus rokovanie BAX

Kto zaplatil Krajčímu cestu na voľby do Ruska?

02.07.2020 19:00, aktualizované: 21:10

Pobyt Mareka Krajčího (OĽaNO) v Ruskej federácii pred dvomi rokmi v tom čase znepokojil Európsku platformu pre demokratické voľby (EPDE), ktorá sídli v Berlíne.