Založ si blog

Indické denníky 176

  1. 6. Striedavo na Vasante a na office, nuda, preberám balíčky a lístky. Sedíme pri TV.

 

Včerajšok sme strávili viac menej na izbe, je tu pomerne veselo, odchádza na dovolenku alebo domov viacero ľudí, ale celkove to je  nuda, nikam sa nám po sobote nechce ísť.

Dnes sa náš program nijako nelíši, iba chodíme aj po kanceláriách a kecáme so známymi, hlavne Mirovými, lebo on tu strávil viac času. Ja som v Dillí pobudol za celý pobyt iba asi sedem dní. A ešte na dva čakajú. Ale tieto posledné sú najotravnejšie. Mnohí chalani využívajú možnosť a nechávajú si domov zobrať balíčky. Čo v nich je iba môžem tušiť. Dokúpil som whisky, ktorú nesiem domov, za posledné peniaze kupujem ešte jednu zlatú retiazku, takže už mi nezostávajú žiadne rupie, okrem drobných, ktoré nesiem Martinovi do zbierky. Večer sedíme pri TV.

            28.6.Konečne všetko vybavené, letím v noci, odchod plánovaný na 23.00. Prichádza auto a nakladá nás oboch. Na letisku kontrolou prechádzame po polnoci, ale pečiatku máme z predchádzajúceho dňa, mohli sme ísť aj 30, nič by sa nestalo a mohli sme byť tri dni v Nepále. Sen sa nesplnil!

 

Je tu streda. Doobedie opäť trávime na izbe alebo v kancelárii., ale všetky potrebné veci už máme pri sebe a prakticky som nachystaný na odlet. Len netrpezlivo čakám na určený čas. Auto má byť pristavené pred hotel na jedenástu. A aj sa tak stalo.

Vynášame kufre a vkladáme ich do Maruti. Nastáva lúčenie a potriasanie rukami.. Potom nastupujeme do auta a štartujeme, prehupli sme sa cez spomaľovací hrb a posledná cesta môjho pobytu začala.

Pred polnocou sme na letisku. Berieme si svoje veci a vstupujeme do haly. Je tu rovnaký ruch, lebo moskovské lietadlo má odlet pred našim.  Teraz však cesta domov nebude taká jednoduchá, ako bola pri ceste na dovolenku. Letenky mám iba do Prahy, odtiaľ sa musím domov dostať po vlastných, teda musím si nájsť vlak alebo autobus. Mám dva napratané kufre, kabelu cez plece. Ťarcha ako hrom. Preto som si vymyslel zlepšovák, jeden remeň som nezabalil, ale zapol som ho okolo držadiel a prehodil cez plece, tak sa mi časť váhy prenáša na rameno a môžem si uvoľniť ruku.

Teraz sa ale musíme batožiny čo najrýchlejšie zbaviť. Teda hneď ako Swissair otvorí svoje okienko, ju podávam a nechávam si iba príručnú. Potom si už len trávime čas čakaním na výzvy k odletu. Tá zaznieva až po polnoci. Prechádzam pasovou kontrolou a starostlivo si všímam činnosť personálu. Ten však iba letmo pozrie do môjho pasu, prepečiatkuje ho a som odbavený. Pozerám do pasu a na pečiatke mám včerajší dátum. Policajt sa ho ani nepokúšal po polnoci prehodiť, vládne tu ľahostajná bezstarostnosť, čo vo mne vzbudzuje hnev, keby som to bol vedel, nikdy by som sa nedal Millerom nahovoriť na skorší odlet a bol by som stihol aj tie Himaláje. Je neskoro plakať nad rozliatym mliekom.  Tento sen je predbežne v nenávratne a strechu sveta neuvidím.

Cestou do lietadla ešte prechádzam viacerými kontrolami, ale sú bezproblémové. Na palubu sa dostávam v pohode a štartujeme načas. Sú dve hodiny po polnoci a svetlá Dillí miznú v nedohľadne. Posledný záber kamerou je z 4.24. Smeruje na východ, kde sa z modro-oranžového poľa derie nad oblaky slnko.

Likvidovať znaky totality? !

08.02.2019

Pán Lipšic sa znovu ukázal ako bezprecedentný obhájaca „nespravodlivo“ obvinených. Keď nebudeme brať do úvahy fakt, že u nás majú väčšie práva zločinci ako ich obete, zaráža ma viac »

Na Slovensku po slovensky

21.12.2018

Naša krajina vstupuje do nepokojnej a rozbúrenej doby blížiacimi sa prezidentskými voľbami. Výrazne sa to prejavuje najmä na sociálnych sieťach. Teda na fb, ktorý si občas pustím. Neprekvapila viac »

Indické denníky 177

03.07.2018

29.6. Let je bezproblémový, hladko až do Prahy. Miro má v pláne tu zostať , vybavuje si nocľah, ja idem letiskovým spojom na Dejvice, tam prestupujem na metro a odtiaľ na Florenc. Kufre sú ťažké viac »

žiaci, škola

Záškoláctvo nebrzdí vyučovanie vôbec alebo len veľmi málo, tvrdia riaditelia škôl

10.12.2019 10:36

Vyplýva to z výsledkov dotazníka štúdie PISA 2018 zverejnených v Národnej správe PISA 2018.

Milan Majerský

Prešovské dobrovoľnícke centrum ocení najlepších dobrovoľníkov

10.12.2019 10:35

Slávnostné odovzdávanie ocenení sa uskutoční v stredu o 15.00 h v jednej z reštaurácií na Levočskej ulici v Prešove.

Práca, profesia, priemysel, automobilky

Priemysel stále klesá, v októbri už tretí mesiac za sebou

10.12.2019 10:23

Priemyselná produkcia na Slovensku pokračuje v medziročnom poklese už tretí mesiac v poradí. Pokles sa zrýchlil.

ministerstvo vnútra, pribinova

Na Slovensku vznika nová politická strana Pirátska strana - Slovensko

10.12.2019 10:17

V budúcoročných parlamentných voľbách kandidovať nebude.