Založ si blog

Indické denníky 164

            18.5. Ťažko zaspávam a skoro sa budím, idem do roboty, doma sa mi nechce byť. Betonáž sa neskončila, Havran je preč a Peťko sa hrá na šéfa. Zmätok s benzínom a plynom, míňa sa , varíme na elektrine.

 

Hoci som sa do postele dostal neskoro a formálne by som mohol mať doobeda voľno, budím sa vo zvyčajnom čase. V posteli je teplo a doma sa nudím, teda dám si neskoré raňajky a idem sa pozrieť na stavbu. LnT pokračuje v betónovaní druhej časti základov a celému kolektívu šéfuje Peťko. Iniciatívne využil moju neprítomnosť a zobral na plecia ťažkú úlohu vedúceho. Prechádza sa po stavbe a má všetkých na povel. Keďže je Havran stále preč, nechám ho pracovať, veď sa nič nemôže stať. Betónovať budú bez ohľadu na jeho príkazy, cesty robia tiež, na elektrinu je tu Milan a v strojárine sa rozumie. Maroš mi však pošepkal klebetu z Beawaru. Tam na OK SLPS vraj došlo k deštrukcii zvarov a  hľadá sa riešenie nápravy. Vraj sa dokonca uvažuje s demontážou stĺpov a ich výmenou. Našťastie u nás sa takýto problém nevyskytuje, čo je Marošova nesporná zásluha.

Ja sa venujem problémom v zásobovaní. Stále nemáme peniaze na benzín, čo však je horšie, mám už plyn vo fľaši iba na dne a druhú mi Sunil doteraz nedokázal vymeniť. Idem teda za ním, ale neuspel  som. Vraj plynu je v celom meste nedostatok a dáva sa viac menej na prídel. Doteraz on bral plyn na seba a j pre nás, ale teraz, keď ho je nedostatok, už nie je ochotný tak robiť, lebo ho môže dostať iba obmedzené množstvo. Máme sa postarať o výmenu sami. Idem teda do predajne, ale naozaj je to tak, bomby na výmenu nie sú. Vraciam sa domov a musím robiť obed na elektrine a plyn šetriť. Máme ešte jednu malú 5 kilovú bombu s horákom, taký turistický varič, ale dvojplatničku už budem používať len výnimočne. K slovu sa dostáva elektrická rúra a klasický varič. Čím dochádza k prehriatiu elektrických rozvodov a  k  problémom s poistkami.

 

            19.5. Plyn sa nepodarilo zohnať. Kúpil som obálku, konečne môžem Martinovi poslať list. Píšem oznam o odchode.

 

Ani dnes sa mi nepodarilo zohnať plyn, čo nie je potešiteľné. Skúšam obehať ostatných známych, ale nik nemá voľnú bombu, ktorú by mohol na nás obetovať. Rovnaký problém hlásia aj chlapi z hotela. Pri pobehovávaní po meste sa mi konečne podarilo nájsť vhodnú obálku na list Martinovi, mám ho už napísaný niekoľko dní, ale nemohol som ho poslať. Teraz aj toto som dokončil. Keď už som pri tej administratíve, píšem ešte jeden list. Adresujem ho riaditeľovi PTP a oznamujem v ňom svoje ukončenie práce v Indii. Radím im, aby počas budúceho mesiaca poslali za mňa náhradu a aby prišla včas, nech jej môžem odovzdať svoje skúsenosti. Keďže som si cestu presne naplánoval, viem, že Abu opustím okolo 15.6. najneskôr 19., teda presne za mesiac.

 

            20.5. Plyn stále nie je, dorazil som hrach, volal domov. Dostal som objednávky na retiazky, pečiem mäso, problém s elektrikou.

 

Ani tretí deň zháňania plynu nepriniesol požadovaný výsledok. Nakoniec ma to prestalo baviť a obrátil som sa na Kubíčka. Veď nakoniec on je zásobovačom, tak nech sa postará. Telefonicky som ho oboznámil so situáciou, on pozháňa potrebné.

Je sobota, treba volať domov. Predebatím pár stovák. Hlavne kvôli tomu, že Janka špecifikuje, kto všetko by chcel niečo doniesť, zvlášť veľký úspech majú zlaté retiazky, teraz aby som mal dosť peňazí. Po telefonáte sa venujem domácim prácam, mám nachystané mäso, tak ho dávam piecť. Ale neustále musím opravovať poistky, tak na obed musím dojedať hrachovú kašu.

 

Likvidovať znaky totality? !

08.02.2019

Pán Lipšic sa znovu ukázal ako bezprecedentný obhájaca „nespravodlivo“ obvinených. Keď nebudeme brať do úvahy fakt, že u nás majú väčšie práva zločinci ako ich obete, zaráža ma viac »

Na Slovensku po slovensky

21.12.2018

Naša krajina vstupuje do nepokojnej a rozbúrenej doby blížiacimi sa prezidentskými voľbami. Výrazne sa to prejavuje najmä na sociálnych sieťach. Teda na fb, ktorý si občas pustím. Neprekvapila viac »

Indické denníky 177

03.07.2018

29.6. Let je bezproblémový, hladko až do Prahy. Miro má v pláne tu zostať , vybavuje si nocľah, ja idem letiskovým spojom na Dejvice, tam prestupujem na metro a odtiaľ na Florenc. Kufre sú ťažké viac »

Saudská Arábia

Izraelčania majú na území Saudskej Arábie stopku

28.01.2020 07:43

Saudská Arábia, rovnako ako väčšina arabských krajín, nemá s Izraelom nadviazané diplomatické vzťahy.

Brazília, Amazónia, prales, domorodec,

Lejaky vyhnali v Brazílii z domovov vyše 30 000 ľudí

28.01.2020 07:12

Evakuovaní obyvatelia žijú v provizórnych útulkoch v kostoloch, školách a na hasičských staniciach.

súd / polícia / policajt / policajti /

V Bratislave odstraňujú dve nehody

28.01.2020 06:05

Prvá nehoda je na Račianskej a druhá na Rožňavskej ulici.

Tipos, Lemikon

Lemikon opäť žaluje Tipos o 33 miliónov

28.01.2020 06:00

Jedna z najväčších káuz prvej vlády Roberta Fica je späť. Schránková spoločnosť Lemikon tesne pred voľbami oživila miliónový spor s Tiposom.