Založ si blog

Indické denníky 150

16.4. Po bohatých raňajkách sme išli na priehradu, okúpali sa. Potom naspäť do Abu cez dediny.

 

Ráno sa budím dobre vyspatý, stanica ma vôbec nerušila, sadnem si na terasu a čakám pokým Miro urobí raňajky. Dá si na nich záležať a napratali sme sa do prasknutia. Lebo v pláne máme ešte jeden celodenný výlet. Ideme sa na Luni okúpať. Okolo tejto priehrady som už niekoľkokrát išiel a našli sme miest, kde by sa dalo ísť dole k vode a neboli by tam žiadne prekážky vo forme kríkov alebo bahnitého brehu.  Vyrážame dvomi autami, lebo odtiaľ sa chystám dole do Abu, Miro sa vráti s Petrom do Falny. A na naše prekvapenie sa na hrádzi niekoľko minút po nás objavuje aj Mirek Tomala s Marošom Strakom, ktorí prespali vo Falne. Mirek vytiahne starý čierny dáždnik a prechádzajúc sa po brehu mudruje a škerí sa do kamery. Nohou skúša vodu a skúmavým pohľadom hľadá mikróby či inú háveď, ktorá by nám znemožnila vstúpiť do vody. Aj Peter Vacek je trochu nesvoj, ale Maroš to všetko vyrieši ráznym skokom do vody, odkiaľ si z nich robí posmech. Schádzam po skalách až k hladine, je už dosť nízko, od koruny hrádze aspoň osem metrov, ale hĺbka vody je stále úctyhodná. Balvany, tvoriace poklad pod hrádzou končia v hlbine, kam sa dá skočiť hlavička. Voda je čistá, sem tam sa mihne nejaká ryba. Po krátkom váhaní nasledujem Maroša a Miro sa pridáva. Ani ostatní dvaja sa nechcú dať zahanbiť a vo vode sme všetci. Dokonca zaplávame na ostrov, obrovské skalisko trčiace z vody tak sto metrov od brehu, ale trošku proti prúdu, takže musíme poriadne pretiahnuť naše telá, aby sme prekonali účinky vetra, ktoré sú ďalej od brehu dosť cítiť. Hlavne pri návrate nám hádzali do očí poriadne vlny.

Potom sa opaľujeme na kameňoch, osviežujeme chladeným pivom a dojedáme chlebíky, ktorá nachystal Miro a znovu sa kúpeme. Maroš straší Petra krokodílom, ukazuje, že stretol jedného only small, one, rozťahuje rukami akú mal papuľku, keď mu žužlal prsty na nohe.

Strávili sme tu príjemný oddych a poobede po tretej sme sa rozišli. Miro s Petrom na sever a Mirek s Marošom a ja na juh. Prešli sme skratkou cez dediny, aby aj Maroš poznal miestne pomery, lebo ja sa pomaly budem chystať na návrat. Mám pred sebou už len dva mesiace.

 

18.4. Dohodli sme si zápas o pivo. Starý pobehuje ako vždy. Poobede prišli Sadílek a Homeless a potrubákov sme nabili strašným spôsobom (1,3,0,7). Starý úradoval aj cez zápas. Potom sme výhru prepili.

 

Na stavbe sa všetko pohybuje v normálnych koľajach. Leto vrcholí a na všetkých objektoch je čulý ruch. Krejčí sa do svojho postavenia vžíva a poletuje po stavbe v belasom tričku a berie práce. Osadenstvo Sun deep hotela, teda naši zvárači sa na stavbe dosť nudia, lebo materiálu je málo a prakticky celé dni len sedia, chystajú si pomôcky, či pomáhajú pri oprave buniek. Najviac ich zapája do roboty Maroš, pomáhajú pripravovať sklady a priestory na uskladnenie prvkov. Ale to sa im máli a majú dosť chutí si aj zašportovať. Na dnešný večer nás vyzvali na volejbalový zápas. Je jasné, že sme výzvu prijali. Je ich trochu viac ako nás, ale počítam s posilou z Palanpúru, ktorú sme telefonicky pozvali. Starý sa na šport nehodí a nemá chuť sa pridať na stranu technikov. Potrubáci si veria a navrhujú uzavrieť stávku, či lepšie povedané cenu pre víťaza. Porazený platí všetkým pivo. Nemohli sme neprijať.

Pred piatou prichádza auto z Palanpúru a prichádzajú Sadílek a Homeless. Už som spomenul, že Ivo Sadílek hrá volejbal pomerne dobre a obaja sú aj dosť vysokí. To sa síce týka aj veku, ale viem, že sú posilou, lepšou ako náš starý.

Nachystali sme si ihrisko, natiahli sieť a vysypali čiary a zápas mohol začať. A prebiehal za veľkého záujmu vojakov z kolónie, obecenstva z okolia a Krejčího. Tento sa však predviedol v pravom svetle, vždy, keď sa objavil, niečo potreboval. Raz dokonca odvolal Peťka zo zápasu a museli sme hrať piati, ale inak sme ho veľmi dlho úspešne ignorovali. Pokým sa zotmelo, stihli sme odohrať štyri sety a veru sa potrubáci nemali veľmi čím chváliť. Dostali poriadnu nakladačku, prehrali všetko, čo sa dalo, dokonca jeden set aj na nulu, teda dostali kanára, čo je vo volejbale dosť nezvyčajná vec. Len v poslednom sete uhrali prijateľný výsledok, keď nám trochu ubudli sily a uspokojilo nás vedomie, že zápas sme celkovo vyhrali.

Po siedmej sme sa už osprchovaní zišli u nás v dome a prevzali si výhru. Tak ako sa dohodlo, poctivo zaplatili pivo a posedeli sme, pokým sme ho nevypili. Do likvidovania výhry sa zapojil aj riaditeľ s Monikou, nálada na strane víťazov i porazených bola veľmi dobrá. Dôkaz mám zachovaný na videu. Musím povedať, že takéto akcie nám v mnohom spríjemnili pobyt a vytvorili partiu dobrú aj v práci.

Likvidovať znaky totality? !

08.02.2019

Pán Lipšic sa znovu ukázal ako bezprecedentný obhájaca „nespravodlivo“ obvinených. Keď nebudeme brať do úvahy fakt, že u nás majú väčšie práva zločinci ako ich obete, zaráža ma viac »

Na Slovensku po slovensky

21.12.2018

Naša krajina vstupuje do nepokojnej a rozbúrenej doby blížiacimi sa prezidentskými voľbami. Výrazne sa to prejavuje najmä na sociálnych sieťach. Teda na fb, ktorý si občas pustím. Neprekvapila viac »

Indické denníky 177

03.07.2018

29.6. Let je bezproblémový, hladko až do Prahy. Miro má v pláne tu zostať , vybavuje si nocľah, ja idem letiskovým spojom na Dejvice, tam prestupujem na metro a odtiaľ na Florenc. Kufre sú ťažké viac »

žiaci, škola

Záškoláctvo nebrzdí vyučovanie vôbec alebo len veľmi málo, tvrdia riaditelia škôl

10.12.2019 10:36

Vyplýva to z výsledkov dotazníka štúdie PISA 2018 zverejnených v Národnej správe PISA 2018.

Milan Majerský

Prešovské dobrovoľnícke centrum ocení najlepších dobrovoľníkov

10.12.2019 10:35

Slávnostné odovzdávanie ocenení sa uskutoční v stredu o 15.00 h v jednej z reštaurácií na Levočskej ulici v Prešove.

Práca, profesia, priemysel, automobilky

Priemysel stále klesá, v októbri už tretí mesiac za sebou

10.12.2019 10:23

Priemyselná produkcia na Slovensku pokračuje v medziročnom poklese už tretí mesiac v poradí. Pokles sa zrýchlil.

ministerstvo vnútra, pribinova

Na Slovensku vznika nová politická strana Pirátska strana - Slovensko

10.12.2019 10:17

V budúcoročných parlamentných voľbách kandidovať nebude.