Založ si blog

INdické denníky 142

             29.3. Volal Kubíček, chce poslať auto, možno aj počítač. Je zatiahnuté, fúka silný vietor, po obede prišli Sadílek a Novotný, hráme 5 setov, hrám za obe družstvá, všetko víťazne. Videli sme najkrajšie dievča z Abu.

 

Po oslave sme sa vrátili k normálnemu životu. Mal sa mierne zlepšiť, lebo sa ohlásil Kubíček, vraj nám pridelí ešte jedno auto a vraj  nás má aj počítač. Budeme mať dva, jeden dostane Maroš do skladu..  Teda oficiálne dva týždne po skončení stavby sa konečne začína intenzívne pracovať ne jej vybavení. Zrejme už v kanceláriách a officoch na severe majú všetko, preto sa technika dostáva aj sem.

počasie sa začína trochu meniť, obloha a zatiahla a dvíha sa vietor. Ale monzún to ešte nemôže byť. Zrejme iba nejaká zablúdená búrka z posledných veľmi teplých dní. Ale nepršalo.

Našťastie, lebo poobede dorazili Sadílek s Novotným z Palanpúru, popili sme sa vojakmi z posádky a hráme volejbal. Odohrali sme celkom päť setov, v troch hrám za našich a vo dvoch za Indiu, všetky som vyhral.

Odmenu som si vybral cestou domov, keď sa na ulici objavilo jedno z najkrajších dievčat, ktoré som v Indii videl. Veľmi som ľutoval, že nikto z nás nemal  fotoaparát alebo kameru. Prešla okolo nás a zamierila do susednej ulice. Mala oblečené rifle (!) a bielu blúzku, ideálnu postavu a tie oči. Bola ako sen, ktorý sa neopakuje. Asi tu bola len na návšteve, lebo už nikdy potom sme ju nevideli. Škoda.

 

             30.3.Po obede dve bunky, zložené boli za hodinu. Zajtra všetci odchádzajú, budem tu sám.

 

Vybavovanie stanice zariadením pokračuje. Dnes doviezli dve bunky. Nebol problém ich zložiť a osadiť na voľné miesto za moju. Teraz tu už bol náznak akýchsi kancelárií, už to bol komplet a nie len krabice na stavbe. Jedna sa skladá z dvoch kancelárii ako Peťkova, druhá je voľná, vhodná na sklad.

Chalani majú v pláne znovu služobné cesty, teda zas tu budem sám.

Likvidovať znaky totality? !

08.02.2019

Pán Lipšic sa znovu ukázal ako bezprecedentný obhájaca „nespravodlivo“ obvinených. Keď nebudeme brať do úvahy fakt, že u nás majú väčšie práva zločinci ako ich obete, zaráža ma viac »

Na Slovensku po slovensky

21.12.2018

Naša krajina vstupuje do nepokojnej a rozbúrenej doby blížiacimi sa prezidentskými voľbami. Výrazne sa to prejavuje najmä na sociálnych sieťach. Teda na fb, ktorý si občas pustím. Neprekvapila viac »

Indické denníky 177

03.07.2018

29.6. Let je bezproblémový, hladko až do Prahy. Miro má v pláne tu zostať , vybavuje si nocľah, ja idem letiskovým spojom na Dejvice, tam prestupujem na metro a odtiaľ na Florenc. Kufre sú ťažké viac »

žiaci, škola

Záškoláctvo nebrzdí vyučovanie vôbec alebo len veľmi málo, tvrdia riaditelia škôl

10.12.2019 10:36

Vyplýva to z výsledkov dotazníka štúdie PISA 2018 zverejnených v Národnej správe PISA 2018.

Milan Majerský

Prešovské dobrovoľnícke centrum ocení najlepších dobrovoľníkov

10.12.2019 10:35

Slávnostné odovzdávanie ocenení sa uskutoční v stredu o 15.00 h v jednej z reštaurácií na Levočskej ulici v Prešove.

Práca, profesia, priemysel, automobilky

Priemysel stále klesá, v októbri už tretí mesiac za sebou

10.12.2019 10:23

Priemyselná produkcia na Slovensku pokračuje v medziročnom poklese už tretí mesiac v poradí. Pokles sa zrýchlil.

ministerstvo vnútra, pribinova

Na Slovensku vznika nová politická strana Pirátska strana - Slovensko

10.12.2019 10:17

V budúcoročných parlamentných voľbách kandidovať nebude.