Založ si blog

Indické denníky 141

             25.3. Na raňajky prišlo projektanti. Doobeda som doma a robím tortu. Celkom sa podarila, volám domov., potom chvíľu na stavbe. Oslava u Peťka začala o štvrtej, ale sme bez elektriny, prišla búrka. Zostal som do desiatej.

 

Aj dnešný deň začal hotelovými službami, skupina projektantov, ktorí u mňa prenocovali pred nedávnom si zmyslela, že príde ešte raz a vyžiadali si raňajky. Asi sa moja kuchyňa stáva povestnou, skúr však je pravdou, že im nechuti jedlo v reštaurácii, kde podávajú hlavne miestnu stravu, kontinentálne raňajky tvoria iba dve hrianky džem, maslo a čaj, čo je pre dospelého málo. A hlavne im to trvá strašne dlho.

Po krátkej kontrole na stavbe prenechávam velenie Paľkovi a idem domov. Na dnes sa chystá oslava Marošových narodenín. Rozhodol som sa, že prispejem na ňu tortou. Preto idem domov a chystám si všetko potrebné. Nie je treba dorobiť ani žiadne nákupy, preto sa ihneď dávam do roboty. Nemám síce správnu tortovú formu, piškótové cesto pečiem v remoske, ale výsledok je veľmi uspokojivý.

Pokým cesto chladlo, idem si na STD zavolať domov, čo mi samozrejme výrazne zlepšilo náladu. V pohode sa nechávam zaviezť na stanicu a prechádzam objekty. Všetko ide ako po masle, tak sa môžem vrátiť domov a tortu dokončiť.

Potom idem do druhého domu k Marošovi. Zišli sme sa tam všetci a dobre sme sa zabavili. Nezaškodil ani výpadok elektriny, ktorý spôsobila blížiaca sa búrka a mesto preventívne vyplo prúd. Whisky bola vychladená, ľad v mrazničke a náladu som mal po telefonáte vynikajúcu. Maroš exceloval ako obyčajne svojimi vtipnými historkami, Zažil toho spomedzi nás najviac, ale hlavne vedel väčšinou tieto príbehy veľmi farbisto opisovať a jeho podanie bolo jedinečné. Príslovečný sa stal jeho opis Kužmu jediaceho zelený obal z kokosového orecha. Zostal so  nich do pol desiatej, ale potom som sa musel vrátiť domov, lebo stále som uprednostňoval svoj spánok.

 

             26.3. Ráno som opäť u Maroša, potom na stavbe, čakáme IOCL, šaškáreň. Objavil sa Mráz, Rataj i Prochádzka, Novotný opitý.

 

Na raňajky idem opäť k Marošovi, je nedeľa, teda nemuseli by sme vstávať, ale predsa máme jednu mimoriadnu povinnosť. Na dnes je zvolaný veľký kontrolný deň IOCL, majú doraziť najväčší hlaváči od nich aj zo Škody. My sme dostali príkaz robiť štafáž. Bolo by predsa nemysliteľné, keby prišli takí dôležití ľudia a nik zo strany dodávateľa by na stavbe nebol.

Teda  sme sa poriadne naraňajkovali, potom zobrali výstroj, teda kamery a vybrali sa na stavbu. Peši. Nech majú vodiči voľno, keď my sa tam už musíme motať. Keď sme dorazili na stavenisko takmer nás vyvalilo. Od včerajšieho poobedia sa všetko zmenilo k nepoznaniu. Cesty boli vyzametané a olemované bielo natretými čiarami, na plochách vedľa stavieb stáli mechanizmy, ktoré som ešte nikdy v Abu nevidel, LnT všetko posťahovalo zo stavieb v širokom okolí, ba možno si niektoré aj požičali. Pred každou budovou bol postavený panel s nalepenými plánmi a v prípade, že by mali riaditelia slabé oči , mali na stane každého objektu nalepený nadpis s názvom budovy. Proste vládol tam poriadok ako na 1.mája v našich kasárňach.

Vrcholom všetkého bolo zriadenie pristávacej plochy pre helikoptéru. O výstavbe tohto veľmi dôležitého zariadenia sa na stavbe už dlhší čas hovorilo, ale nemali sme naň vhodnú plochu, ba dokonca sme pochybovali o potrebnosti takéhoto vybavenia. Napriek tomu tá plocha cez noc vznikla a padli na ňu priestory Marošovho skladu. Uprostred plochy mali namaľovaný veľký biely kruh a v ňom písmenko H. No a čerešnička na šľahačke bol uvítací plagát a transparent, ktorý menovite vítal chairmena IOCL a jeho podriadených. Samozrejme, že sa to dostalo na zábery mojej kamery. Ani chalani nelenili a zapojili do práce svoje aparáty. Slávnostnú chvíľu podčiarkli aj vyštrnganí vojaci ochrany stanice, ktorí si na pušky dokonca nasadili aj bodáky.

Samozrejme paráde nesmeli chýbať ani naši vedúci predstavitelia, dorazil riaditeľ Procházka a Mráz., ktorého sprevádzal Rataj ako zástupca Potrubí.

Krátko po desiatej sa na oblohe objavila dlho očakávaná helikoptéra, namierila si to na náš heliport, zvírila mračno prachu, ktoré nás zahalilo a nútilo do kašľa, znemožnil nám takmer úplne výhľad. Zopár postáv vystúpilo a skrčení prebehli prachom k pripraveným vozidlám, zabuchli za sebou dvere a skôr ako sa usadil piesok a íl, boli preč. Papaláši sa pravdepodobne pobrali na Mont Abu na obed a veľká inšpekcia na stavbe sa doobeda nekonala. Vraj sa na stavbe zastavili pred odletom, ale to tam nik z nás už nebol.

My sme sa vrátili k nedeľnému obedu a k dozvukom osláv, na ktorých sa objavil Homeless Novotný, ktorý zacítil vôňu alkoholu aj na tých 50 kilometrov, ktoré ho delili ad našich ubytovní. A bol už mierne po parou, preto som sa radšej vrátil domov a robil si zvyčajný nedeľný poriadok.

Likvidovať znaky totality? !

08.02.2019

Pán Lipšic sa znovu ukázal ako bezprecedentný obhájaca „nespravodlivo“ obvinených. Keď nebudeme brať do úvahy fakt, že u nás majú väčšie práva zločinci ako ich obete, zaráža ma viac »

Na Slovensku po slovensky

21.12.2018

Naša krajina vstupuje do nepokojnej a rozbúrenej doby blížiacimi sa prezidentskými voľbami. Výrazne sa to prejavuje najmä na sociálnych sieťach. Teda na fb, ktorý si občas pustím. Neprekvapila viac »

Indické denníky 177

03.07.2018

29.6. Let je bezproblémový, hladko až do Prahy. Miro má v pláne tu zostať , vybavuje si nocľah, ja idem letiskovým spojom na Dejvice, tam prestupujem na metro a odtiaľ na Florenc. Kufre sú ťažké viac »

žiaci, škola

Záškoláctvo nebrzdí vyučovanie vôbec alebo len veľmi málo, tvrdia riaditelia škôl

10.12.2019 10:36

Vyplýva to z výsledkov dotazníka štúdie PISA 2018 zverejnených v Národnej správe PISA 2018.

Milan Majerský

Prešovské dobrovoľnícke centrum ocení najlepších dobrovoľníkov

10.12.2019 10:35

Slávnostné odovzdávanie ocenení sa uskutoční v stredu o 15.00 h v jednej z reštaurácií na Levočskej ulici v Prešove.

Práca, profesia, priemysel, automobilky

Priemysel stále klesá, v októbri už tretí mesiac za sebou

10.12.2019 10:23

Priemyselná produkcia na Slovensku pokračuje v medziročnom poklese už tretí mesiac v poradí. Pokles sa zrýchlil.

ministerstvo vnútra, pribinova

Na Slovensku vznika nová politická strana Pirátska strana - Slovensko

10.12.2019 10:17

V budúcoročných parlamentných voľbách kandidovať nebude.