Založ si blog

Indické denníky 135

 

                15.3. Vondra prišiel cez deň, ale pokračoval ďalej, potom došiel Žvachula, je na ceste do Kandly. Volal Sadílek, chcel whisky, nechal som mu fľašu u Maroša. Miro prišiel o štvrtej s Mahindrou, malé problémy so šoférom.

 

Deň pred odchodom bolo na stanici dosť rušno. Mali sme ohláseného Vondru na kontrolu. Prišiel v priebehu dňa, pochodil po stavbe, prehodil pár slov, venoval sa mu hlavne Peter. Potom pokračoval v ceste na juh. Ešte nesadol prach po jeho aute a už sme tu mali ďalšiu návštevu, tejto som sa potešil viac. Zastavil sa Zdeno Žvachula, starý kamarát z Džajpúru. Tiež má namierené do Kandly, kde zariaďuje niečo pre líniu, ale ako vždy v podobnom prípade, chce u nás prenocovať. Môžem mu síce poskytnúť iba náhradnú izbu, ale jemu to nevadí a pre mňa je to vítaný hosť. Medzi rečou ma prekvapí priznaním, že už neveril, že sa do Indie vrátim. Keď ma videl odchádzať na dovolenku takého nabaleného, bol vraj presvedčený, že odchádzam definitívne. Samozrejme mu poskytujem aj kuchyňu, lebo stále si varí sám. Poskytol mi tiež informáciu, že viacerí vedúci pracovníci sa vybrali na kontrolu do Kandly, ale ja mám dojem, že tam iba idú k moru stráviť dlhý sviatočný víkend.

Potom volal Ivo Sadílek, z Palanpúru, či by som mu nezohnal nejakú pijatiku, zastaví sa po ňu, keď pôjde okolo. Mám fľašku whisky v zásobe, preto mu jednu nechávam u Maroša. Viem, že za hranicami majú prohibíciu, preto si pomáhame aj takýmito drobnými službami.

No a po štvrtej prišla tá najdôležitejšia návšteva. Dorazil Miro s Mahindrou. Táto má dieselový motor a nafta je tu podstatne lacnejšia ako benzín. Vliezol som do auta na zadné sedadlo a zistil som, že je tam podstatne viac priestoru ako v Gypsy. Dokonca je aj päťdverová. Tieto výhody rozhodli. Pôjdeme ňou. Bude to síce pomalšie, ale aspoň si budeme môcť lepšie pozrieť krajinu. Vyskytol sa len jeden malý problém. Vodič Mahindry nechce ísť na juh. Ale túto prekážku sme vyriešili hravo. Nechávam ho k dispozícii Marošovi, nech jazdí na mojom aute a Džos bude viesť jeho. Džos sa poteší. Cestovateľské chúťky ho ešte neopustili. Vymontujem preto autorádio z môjho auta a prenášam ho do druhého. Napojené bude na malý akumulátor, ktorý som kúpil, aby som si mohol na izbe púšťať pásky. Šikovne sa zmestí pod predné sedadlo, nebude po ceste ani nadskakovať.

Večer teda trávime v plnom dome, sme tu štyria a vládne pohoda a je veselo. Keby mal niekto do partie chýbať, tak len Peter Vacek, ktorý je kdesi na línii. Ale ten by už nemal kde spať.

Likvidovať znaky totality? !

08.02.2019

Pán Lipšic sa znovu ukázal ako bezprecedentný obhájaca „nespravodlivo“ obvinených. Keď nebudeme brať do úvahy fakt, že u nás majú väčšie práva zločinci ako ich obete, zaráža ma viac »

Na Slovensku po slovensky

21.12.2018

Naša krajina vstupuje do nepokojnej a rozbúrenej doby blížiacimi sa prezidentskými voľbami. Výrazne sa to prejavuje najmä na sociálnych sieťach. Teda na fb, ktorý si občas pustím. Neprekvapila viac »

Indické denníky 177

03.07.2018

29.6. Let je bezproblémový, hladko až do Prahy. Miro má v pláne tu zostať , vybavuje si nocľah, ja idem letiskovým spojom na Dejvice, tam prestupujem na metro a odtiaľ na Florenc. Kufre sú ťažké viac »

Ostrava, nemocnica, streľba

Mohol sa strelec z Ostravy dostať na Slovensko?

10.12.2019 11:36

Ako prebieha zásah proti útočníkovi, ako bol v Ostrave? Odpovedá analytik Tomáš Pojar.

hasici hotel cvicenie 06 2

Na Poľnohospodárskej ulici v Bratislave na ôsmom poschodí horí byt

10.12.2019 11:34

Na mieste bolo poskytnuté ošetrenie jednej osobe, poznamenali hasiči.

žiaci, škola

Záškoláctvo nebrzdí vyučovanie vôbec alebo len veľmi málo, tvrdia riaditelia škôl

10.12.2019 10:36

Vyplýva to z výsledkov dotazníka štúdie PISA 2018 zverejnených v Národnej správe PISA 2018.

Milan Majerský

Prešovské dobrovoľnícke centrum ocení najlepších dobrovoľníkov

10.12.2019 10:35

Slávnostné odovzdávanie ocenení sa uskutoční v stredu o 15.00 h v jednej z reštaurácií na Levočskej ulici v Prešove.