Založ si blog

Indické denníky 127

25.2. Mám nového šoféra, ideme do Džodp., šoféruje dobre, ale nepozná kraj. Kubíček zmätkoval, vybavoval ma 2,5 hod. Do Falny som prišiel za tmy. Miro ma čakal aj so Šmardom, potom prišiel Vacek a pili sme ako vždy.

Môj džipsík znovu vynecháva, musel som ho poslať do opravy. Miesto neho som dostal druhé auto. Šofér je trochu starší, fúzatý Ind, ale jazdí celkom dobre. Veď ho dnes vyskúšam. Musíme povybavovať papiere v Džodpúre, teda ho preverí dlhá jazda. Musím si odoprieť potešenie ísť skratkami, pretože ten nový nepozná cestu a preto ideme po diaľnici. Po piatich hodinách jazdy sme konečne u Kubíčka v kancelárii. Lenže tu sa veci pozastavili, Kubíček nemal svoj deň, alebo naopak, nedokázal sa na robotu poriadne sústrediť, stálo ho niekto vyrušoval a tak sme vyúčtovanie robili dve a pol hodiny. A ja som sa mal v pláne vrátiť do Falny k Mirovi a prezrieť si možnosť športovania. To sme museli odložiť, lebo do mesta som prišiel už za tmy. Miro ma čakal, ale nebol už sám. Vo Falne je aj vedenie línie a je tu podstatne rušnejší spoločenský život ako v Abu. Tento krát uňho sedel Šmarda, neskôr prišiel Vacek. A nemohlo to skončiť inak ako pri fľaške. Sedeli sme v hale debatovali a popíjali. Takto moja pečeň dostane poriadne zabrať.

26.2. Dobre som sa vyspal, ale krátko. Doobeda sme sa vybrali peši na prechádzku, ale začalo pršať!!! Schovali sme sa u Sikelu. Na výlet sme nešli, tak som sa vrátil do Abu. Kamera sa dá napojiť priamo na TV.

Ráno som sa zobudil dobre vyspatý a oddýchnutý, po včerajšom fláme nezostalo ani stopy. Po raňajkách sme sa vybrali na obhliadku mesta. Vodičom sme dali doobeda voľno, preto sme išli peši. Mesto vlastne tvorí iba jedna hlavná ulica, ktorá je zahnutá do tvaru písmena L. Samozrejme z oboch strán je lemovaná obchodmi, nechýba ani malý trh. Dá sa tu proste kúpiť všetko. Prešli sme až na koniec mesta ku škole, kde sme našli volejbalové ihrisko. Tu sa núkala možnosť zahrať si zopár setov. Lenže sa športuje iba vo večerných hodinách, teda dnes už to nestihnem. Dvorec je betónový, čo bude asi dosť vadiť nohám, ale nepredpokladám, že by tu boli nejakí kvalitní súperi.

Vracali sme sa späť do mesta, keď sa obloha zatiahla. Boli sme práve v polovici, keď začalo popŕchať. Keďže najbližšie bola Sikelova rezidencia, kde býval s Petrom Vackom, zamierili sme k nim. Pokým sme tam prišli, začalo liať. Skoro sme boli premočení na kožu. Našťastie boli doma, mali aj niečo na zohriatie. Prečkali sme nepohodu, ktorá nemala dlhé trvanie. Strávili sme u nich zo dve hodiny, pokým vonku opäť nesvietilo slnko. Potom sme sa vrátil naspäť k Mirovi. Keďže už bolo neskoro na nejaký výlet do okolia, napríklad na priehradu, nechali sme to pre dnes tak a ja som sa vrátil do Abu.

Tu som trochu poštudoval kameru a jej príslušenstvo a zistil som zaujímavú vec. Náš televízor mal kvalitné vybavenie, okrem zabudovaného satelitného prijímača, bol vybavený koncovkami pre zapojenie videa. A moja kamera mohla slúžiť ako prehrávač, takže som ju mohol napojiť na televízor a prezerať si nahrávky. Či už tie, ktoré som urobil ešte doma, či po ceste do Indie, alebo aj tie, ktoré som natočil už tu. Samozrejme ma najviac potešila možnosť pozrieť si domáce zábery, teraz vo farbe aj so zvukom. Doteraz som si ich mohol prezerať iba v hľadáčiku kamery čiernobielo a bez zvuku. Zistil som, že kamera kreslí veľmi pekne a zábery sú podľa mňa výborné.

Likvidovať znaky totality? !

08.02.2019

Pán Lipšic sa znovu ukázal ako bezprecedentný obhájaca „nespravodlivo“ obvinených. Keď nebudeme brať do úvahy fakt, že u nás majú väčšie práva zločinci ako ich obete, zaráža ma viac »

Na Slovensku po slovensky

21.12.2018

Naša krajina vstupuje do nepokojnej a rozbúrenej doby blížiacimi sa prezidentskými voľbami. Výrazne sa to prejavuje najmä na sociálnych sieťach. Teda na fb, ktorý si občas pustím. Neprekvapila viac »

Indické denníky 177

03.07.2018

29.6. Let je bezproblémový, hladko až do Prahy. Miro má v pláne tu zostať , vybavuje si nocľah, ja idem letiskovým spojom na Dejvice, tam prestupujem na metro a odtiaľ na Florenc. Kufre sú ťažké viac »

žiaci, škola

Záškoláctvo nebrzdí vyučovanie vôbec alebo len veľmi málo, tvrdia riaditelia škôl

10.12.2019 10:36

Vyplýva to z výsledkov dotazníka štúdie PISA 2018 zverejnených v Národnej správe PISA 2018.

Milan Majerský

Prešovské dobrovoľnícke centrum ocení najlepších dobrovoľníkov

10.12.2019 10:35

Slávnostné odovzdávanie ocenení sa uskutoční v stredu o 15.00 h v jednej z reštaurácií na Levočskej ulici v Prešove.

Práca, profesia, priemysel, automobilky

Priemysel stále klesá, v októbri už tretí mesiac za sebou

10.12.2019 10:23

Priemyselná produkcia na Slovensku pokračuje v medziročnom poklese už tretí mesiac v poradí. Pokles sa zrýchlil.

ministerstvo vnútra, pribinova

Na Slovensku vznika nová politická strana Pirátska strana - Slovensko

10.12.2019 10:17

V budúcoročných parlamentných voľbách kandidovať nebude.