Založ si blog

Indické denníky 126

22.2. Rataj meškal 45´, príjemný rozhovor. Potom prišli Sadílek a De, neskôr auto s pražcami, dal som ho zložiť, stálo ma to 300 Rs. Zastavil sa aj Kubíček, ale na obed nezostal nik. Škode hrozí odchod. Večer opäť Kubíček, až do 8,00, ani som sa neokúpal, India konečne vyhrala v krikete.

Na dnes sa ohlásil nový poverený vedúci pracovník na stavbu staníc od Potrubí. Volá sa Rataj a je vraj priamym Sedláčkovým nadriadeným. Prišiel pomerne presne, meškal iba 45 minút. Bol som pripravený na najhoršie, ale rozhovor dopadol celkom dobre. Na prvý pohľad sa javil pomerne sympaticky, niektoré jeho názory na situáciu boli rozumné. Možno sa s ním bude dať lepšie spolupracovať ako s Vondrom či Justom, ktorých predstavy boli od potrieb staníc dosť vzdialené a viac pochopenia mali pre technológiu ako pre stavebnú výrobu. Previedol som ho po stanici, prebrali problémy a vcelku v pohode sa rozišli.

Návštevy potom pokračovali celé doobedie. Na ceste po línii sa zastavil geodet Sadílek, ktorého sprevádzal De. Podebatovali sme o prípravách na cestu do Himalájí, ktorú sme plánovali a zdalo sa, že by sa mohla uskutočniť. V najlepšom ma vyrušia zo stavby, vraj dorazilo auto s pražcami, ktoré budú potrebné na zloženie pumpy. Zdanlivo jednoduchá vec, ale nie sú ľudia na zloženie. Ale keď dám tri stovky, robotníci sa nájdu. Musel som tie peniaze vyplatiť. A ako som sa pri preberaní práce presvedčil, odmena za sprostredkovanie tvorila 50 percent. Majstrovi som dal tri bankovky, strčil ich do vlastného vrecka a piatim robotníkom vyplatil po tridsať rupií. Pred obedom zaskočil aj Kubíček, ktorý prechádzal cez Abu, ale všetky návštevy odišli a obedoval som sám. Okrem jedla som mohol tráviť novinu, že situácia sa opakuje. Indická strana vraj opäť uvažuje o vypovedaní zmluvy Škode, vraj by celý kontrakt malo prevziať PTP. To by nastal poriadny šrumec. Nakoľko teraz som pracovník Potrubí, takáto zmena by sa ma netýkala.

Večer pozerám opäť kriket. India hrá neporovnateľne lepšie, má dobrý náskok. Pri večeri ma opäť vyruší Kubíček, ktorý sa vracia z Palanpúru. Moce sa mi tu až do ôsmej a ani sa nestihnem okúpať. Len dopozerám zápas, ktorý India naozaj konečne vyhrala.

Likvidovať znaky totality? !

08.02.2019

Pán Lipšic sa znovu ukázal ako bezprecedentný obhájaca „nespravodlivo“ obvinených. Keď nebudeme brať do úvahy fakt, že u nás majú väčšie práva zločinci ako ich obete, zaráža ma viac »

Na Slovensku po slovensky

21.12.2018

Naša krajina vstupuje do nepokojnej a rozbúrenej doby blížiacimi sa prezidentskými voľbami. Výrazne sa to prejavuje najmä na sociálnych sieťach. Teda na fb, ktorý si občas pustím. Neprekvapila viac »

Indické denníky 177

03.07.2018

29.6. Let je bezproblémový, hladko až do Prahy. Miro má v pláne tu zostať , vybavuje si nocľah, ja idem letiskovým spojom na Dejvice, tam prestupujem na metro a odtiaľ na Florenc. Kufre sú ťažké viac »

žiaci, škola

Záškoláctvo nebrzdí vyučovanie vôbec alebo len veľmi málo, tvrdia riaditelia škôl

10.12.2019 10:36

Vyplýva to z výsledkov dotazníka štúdie PISA 2018 zverejnených v Národnej správe PISA 2018.

Milan Majerský

Prešovské dobrovoľnícke centrum ocení najlepších dobrovoľníkov

10.12.2019 10:35

Slávnostné odovzdávanie ocenení sa uskutoční v stredu o 15.00 h v jednej z reštaurácií na Levočskej ulici v Prešove.

Práca, profesia, priemysel, automobilky

Priemysel stále klesá, v októbri už tretí mesiac za sebou

10.12.2019 10:23

Priemyselná produkcia na Slovensku pokračuje v medziročnom poklese už tretí mesiac v poradí. Pokles sa zrýchlil.

ministerstvo vnútra, pribinova

Na Slovensku vznika nová politická strana Pirátska strana - Slovensko

10.12.2019 10:17

V budúcoročných parlamentných voľbách kandidovať nebude.