Založ si blog

Užívať si Olympiádu

Je zjavné, že predstavy nás fanúšikov a účastníkov hier športovcov sú diametrálne odlišné. Priaznivci športu na Slovensku by si radi užívali pri vzornej reprezentácii a prípadných úspechoch našich. No čo si pod tým predstavujú naši reprezentanti ťažko uhádnuť. Ale viacerí to odprezentovali, že si závody užili. Jediná, ktorá uznala svoje sklamanie a výbuch bola Paulína Fialková, ktorá s plačom komentovala svoj nezdar v závode zmiešaných štafiet.

Je pravda, že sme ako krajina získali tri medaily, no treba podotknúť, že Anastázia Kuzminová je rodom Ruska a ako taká má celkom iný prístup k tréningom a závodom, napriek chybám však bojovala a uspela. No výbuch našich vo vytrvalostnom preteku mužov i žien, kde sme obsadili  v prvom prípade spomedzi 86 pretekárov čestné 84, 85 a 86 miesto s odstupom v priemere 10 minúť, čo znamenalo, že naši ani nedovideli na chrbát pretekárov pred nimi. Rovnako posledná bola aj Poliaková, ktorá bola na 57 mieste s odstupom 13 min 39 s. Môžete namietať, že závod bol v krajne nepriaznivom vetre, no ako to že Ohbergová a Preussová trafili všetky terče? Naši hokejisti po skvelom úvode zaspali na vavrínoch a nedokázali už získať potrebné body na postup. Dokonca v zápase so Slovinskom, jednému v nájazdoch utiekol puk z hokejky a nedokázal vystreliť na brankára súpera. Pretestovať, že Jeglič bol dopovaný, asi nemá úspech. Petra Vlhová stratila formu už pred Olympiádou, keď sa zbytočne a aj neúspešne snažila dobehnúť Shifrinovú vo SP, posielali ju na závody nedoliečenú, čo sa potom kruto nevyplatilo.

Čo sa dialo pred televíznymi obrazovkami pri a po pretekoch – hromadné vypínanie. No čo sa dialo v olympijskej dedine pred nimi, zostane pre nás asi stále záhadou. No fakt, že v jeden deň explodovali 4 (pri prísnejšom pohľade 6), je prinajmenšom podivné. Proste zo SLovákov zatiaľ nik neprekročil svoj tieň!

Likvidovať znaky totality? !

08.02.2019

Pán Lipšic sa znovu ukázal ako bezprecedentný obhájaca „nespravodlivo“ obvinených. Keď nebudeme brať do úvahy fakt, že u nás majú väčšie práva zločinci ako ich obete, zaráža ma viac »

Na Slovensku po slovensky

21.12.2018

Naša krajina vstupuje do nepokojnej a rozbúrenej doby blížiacimi sa prezidentskými voľbami. Výrazne sa to prejavuje najmä na sociálnych sieťach. Teda na fb, ktorý si občas pustím. Neprekvapila viac »

Indické denníky 177

03.07.2018

29.6. Let je bezproblémový, hladko až do Prahy. Miro má v pláne tu zostať , vybavuje si nocľah, ja idem letiskovým spojom na Dejvice, tam prestupujem na metro a odtiaľ na Florenc. Kufre sú ťažké viac »

Saudská Arábia

Izraelčania majú na území Saudskej Arábie stopku

28.01.2020 07:43

Saudská Arábia, rovnako ako väčšina arabských krajín, nemá s Izraelom nadviazané diplomatické vzťahy.

Brazília, Amazónia, prales, domorodec,

Lejaky vyhnali v Brazílii z domovov vyše 30 000 ľudí

28.01.2020 07:12

Evakuovaní obyvatelia žijú v provizórnych útulkoch v kostoloch, školách a na hasičských staniciach.

súd / polícia / policajt / policajti /

V Bratislave odstraňujú dve nehody

28.01.2020 06:05

Prvá nehoda je na Račianskej a druhá na Rožňavskej ulici.

Tipos, Lemikon

Lemikon opäť žaluje Tipos o 33 miliónov

28.01.2020 06:00

Jedna z najväčších káuz prvej vlády Roberta Fica je späť. Schránková spoločnosť Lemikon tesne pred voľbami oživila miliónový spor s Tiposom.