Založ si blog

Indické denníky 177

               29.6. Let je bezproblémový, hladko až do Prahy. Miro má v pláne tu zostať , vybavuje si nocľah, ja idem letiskovým spojom na Dejvice, tam prestupujem na metro a odtiaľ na Florenc. Kufre sú ťažké a ledva ich vlečiem. Autobus do Bratislavy nie je k dispozícii, ale práve tam stojí spoj do Brna. Miro s a objavuje v okamžiku, keď opúšťame nástupište, nestihli sme sa ani rozlúčiť. V Brne mám spoj do Trnavy len 5 minút po príchode a tak som o 17  doma.  Cesta sa skončila!

 

Hučanie motorov neprestáva a času mám ešte stále dosť rozmýšľať nad uplynulými mesiacmi. Noc bude dlhá a sníva sa veľmi ľahko. Ale mám predsa v duši smútok, hoci sa vraciam domov. Veľké dobrodružstvo sa skončilo, trvalo jeden a pol roka, osemnásť mesiacov. Veselých, zaujímavých, ťažkých i nebezpečných. 526 dní …

 

Zatiaľ najviac, ktoré som prežil mimo domu. Zoznámil som sa s časťou obrovskej krajiny plnej rozporov a protikladov, stretol milých i nepríjemných ľudí, prežil mnoho dobrodružstiev. Preveril so svoje schopnosti i možnosti. A teraz to už končí. Idem späť a už sa sem nikdy nevrátim. Teším sa, aj mi to je ľúto. Obul som si túlavé topánky dobrodruha, budem vedieť žiť znova na jednom mieste? Alebo ma to bude opäť ťahať do diaľok, ako predpovedal Maroš.

Spím pomerne málo, lietadlo je plnšie, teda si nemôžem urobiť také pohodlie ako minule. Za to si doprajem viac jedla a kokakoly, nedávam si toľko vína. V Zürichu sme presne, je pol siedmej ráno a obrovské priestory letiska sú prakticky prázdne. Ideme dole do suterénu, kde sú hygienické zariadenia a očlovečujeme sa. Úroveň tu je fantastická, keby som nemal veci tak zabalené, dalo sa tu vykúpať, oholiť, najesť, proste všetko.

Presunieme sa k odletovej bráne do Prahy, lietadlo je pristavené a nastupujeme a odlietame načas. Aj v Prahe prebieha všetko bez problémov a veľmi rýchlo sa ako tranzitní cestujúci ocitáme pred letiskovou halou. Problémy ako sa dostať do mesta rieši letisková linka, ktorý stojí priamo pred budovou a ide za pár minút. Nastupujeme obaja. Hoci máme trochu iné plány. Miro chce deň dva stráviť tu, veď koniec koncov sme platení ešte dva dni, ja mienim ísť na Florenc, pozrieť autobus bo Bratislavy. Miro sa zavezie do mesta a chce si pozrieť ubytovanie v hoteli. Dohodli sme sa, že potom dobehne na stanicu, kde sa rozlúčime.

Požiadam vodiča autobusu, aby ma vyložil na Dejviciach v blízkosti zastávky metra. Chlapík, keď vidí aký som naložený, zastaví autobus tak blízko ku vchodu, ako je to možné. Nemusím ísť tak ďaleko, ale aj tak som hotový, kufre ťahajú ruky a musím oddychovať po dvadsiatich metroch, čo a mi dlane tak potia a rúčky sa šmýkajú. Nastupujem na metro a nechávam sa zaviesť až na Florenc. Tu idem na stanicu autobusov do Bratislavy, ale mám pech nič nejde, najbližší spoj až za dve hodiny. Prechádzam po ploche naspäť a vidín ma inom nástupišti stáť autobus, ktorý má namierené do Brna. Odchod za pár minút. No čo, z  Brna možno nájdem iný spoj, kupujem si lístok a nastupujem. Ledva sa autobus odlepí od nástupišťa, objavuje sa pri vchode Miro a hľadá ma, lenže napriek môjmu búchaniu na sklo ma nezbadá a  preto som sa s ním nestihol ani  rozlúčiť.

Rovnaké šťastie na postretáva z Brne. Vlečiem sa z batožinami do budovy informácií a zisťujem, že do Bratislavy žiaden spoj nejde. Vychádzam von a ledva uskakujem pred autobusom, ktorý prichádza k perónom. A na tabuli má napísané Levice cez Trnavu.  Zdrapím kufre a z posledných síl bežím za autobusom, aby mi nebodaj neutiekol. Stihol som ho a cestujem lepšie, lebo idem priamo domov. Tam som o piatej a moje veľké dobrodružstvo sa skončilo.

 

Indické denníky 176

30.06.2018

6. Striedavo na Vasante a na office, nuda, preberám balíčky a lístky. Sedíme pri TV. Včerajšok sme strávili viac menej na izbe, je tu pomerne veselo, odchádza na dovolenku alebo domov viacero viac »

Indické denníky 175

29.06.2018

24.6. Je tu nuda. Chodíme po meste a pozeráme pamiatky, Prezidentský palác, cestu Radžov, Miro točí na kameru. Stretli sme aj prezidenta, mimoriadne opatrenia. Letenku mám na stredu, aspoň budem viac »

Indické denníky 174

27.06.2018

22.6. Ráno raňajky na účet IA, potom na kúpalisku a let do Dillí. Ubytovávame sa na Vasante. Plánujeme cestu do Káthmandú. Ráno sa budím dobre oddýchnutý a venujem pozornosť obhliadke hotela, viac »

irán, usa, trump

Irán zažaloval USA pre odstúpenie od jadrovej dohody

17.07.2018 21:06

Teherán nemá v súvislosti so žalobou veľké očakávania a týmto spôsobom chce upozorniť na nelegálnosť amerického postupu.

trump

Otočka o 180 stupňov: Trump uznal zasahovanie Ruska do amerických volieb

17.07.2018 20:51, aktualizované: 21:23

Americký prezident uviedol, že v Helsinkách s Putinom diskutoval aj o programe jadrových zbraní v Severnej Kórei.

Plyn

O plyne budú opäť rokovať v trojici. EÚ, Rusko, Ukrajina

17.07.2018 20:40

Európskej komisii sa podarilo dosiahnuť otvorenie trojstranného procesu rokovaní o plyne s Ruskom a Ukrajinou.

GLOBSEC: Rozhovor s Madeleine Albright

Albrightová: Trumpovo vystúpenie v Helsinkách bolo neamerické a hlúpe

17.07.2018 19:45

Americká exministerka dodala, že Trump je darom, ktorý Putinovi opakovane robí radosť.

karoldakar

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 210
Celková čítanosť: 118988x
Priemerná čítanosť článkov: 567x

Autor blogu

Kategórie