Založ si blog

Indické denníky 176

  1. 6. Striedavo na Vasante a na office, nuda, preberám balíčky a lístky. Sedíme pri TV.

 

Včerajšok sme strávili viac menej na izbe, je tu pomerne veselo, odchádza na dovolenku alebo domov viacero ľudí, ale celkove to je  nuda, nikam sa nám po sobote nechce ísť.

Dnes sa náš program nijako nelíši, iba chodíme aj po kanceláriách a kecáme so známymi, hlavne Mirovými, lebo on tu strávil viac času. Ja som v Dillí pobudol za celý pobyt iba asi sedem dní. A ešte na dva čakajú. Ale tieto posledné sú najotravnejšie. Mnohí chalani využívajú možnosť a nechávajú si domov zobrať balíčky. Čo v nich je iba môžem tušiť. Dokúpil som whisky, ktorú nesiem domov, za posledné peniaze kupujem ešte jednu zlatú retiazku, takže už mi nezostávajú žiadne rupie, okrem drobných, ktoré nesiem Martinovi do zbierky. Večer sedíme pri TV.

            28.6.Konečne všetko vybavené, letím v noci, odchod plánovaný na 23.00. Prichádza auto a nakladá nás oboch. Na letisku kontrolou prechádzame po polnoci, ale pečiatku máme z predchádzajúceho dňa, mohli sme ísť aj 30, nič by sa nestalo a mohli sme byť tri dni v Nepále. Sen sa nesplnil!

 

Je tu streda. Doobedie opäť trávime na izbe alebo v kancelárii., ale všetky potrebné veci už máme pri sebe a prakticky som nachystaný na odlet. Len netrpezlivo čakám na určený čas. Auto má byť pristavené pred hotel na jedenástu. A aj sa tak stalo.

Vynášame kufre a vkladáme ich do Maruti. Nastáva lúčenie a potriasanie rukami.. Potom nastupujeme do auta a štartujeme, prehupli sme sa cez spomaľovací hrb a posledná cesta môjho pobytu začala.

Pred polnocou sme na letisku. Berieme si svoje veci a vstupujeme do haly. Je tu rovnaký ruch, lebo moskovské lietadlo má odlet pred našim.  Teraz však cesta domov nebude taká jednoduchá, ako bola pri ceste na dovolenku. Letenky mám iba do Prahy, odtiaľ sa musím domov dostať po vlastných, teda musím si nájsť vlak alebo autobus. Mám dva napratané kufre, kabelu cez plece. Ťarcha ako hrom. Preto som si vymyslel zlepšovák, jeden remeň som nezabalil, ale zapol som ho okolo držadiel a prehodil cez plece, tak sa mi časť váhy prenáša na rameno a môžem si uvoľniť ruku.

Teraz sa ale musíme batožiny čo najrýchlejšie zbaviť. Teda hneď ako Swissair otvorí svoje okienko, ju podávam a nechávam si iba príručnú. Potom si už len trávime čas čakaním na výzvy k odletu. Tá zaznieva až po polnoci. Prechádzam pasovou kontrolou a starostlivo si všímam činnosť personálu. Ten však iba letmo pozrie do môjho pasu, prepečiatkuje ho a som odbavený. Pozerám do pasu a na pečiatke mám včerajší dátum. Policajt sa ho ani nepokúšal po polnoci prehodiť, vládne tu ľahostajná bezstarostnosť, čo vo mne vzbudzuje hnev, keby som to bol vedel, nikdy by som sa nedal Millerom nahovoriť na skorší odlet a bol by som stihol aj tie Himaláje. Je neskoro plakať nad rozliatym mliekom.  Tento sen je predbežne v nenávratne a strechu sveta neuvidím.

Cestou do lietadla ešte prechádzam viacerými kontrolami, ale sú bezproblémové. Na palubu sa dostávam v pohode a štartujeme načas. Sú dve hodiny po polnoci a svetlá Dillí miznú v nedohľadne. Posledný záber kamerou je z 4.24. Smeruje na východ, kde sa z modro-oranžového poľa derie nad oblaky slnko.

Indické denníky 177

03.07.2018

29.6. Let je bezproblémový, hladko až do Prahy. Miro má v pláne tu zostať , vybavuje si nocľah, ja idem letiskovým spojom na Dejvice, tam prestupujem na metro a odtiaľ na Florenc. Kufre sú ťažké viac »

Indické denníky 175

29.06.2018

24.6. Je tu nuda. Chodíme po meste a pozeráme pamiatky, Prezidentský palác, cestu Radžov, Miro točí na kameru. Stretli sme aj prezidenta, mimoriadne opatrenia. Letenku mám na stredu, aspoň budem viac »

Indické denníky 174

27.06.2018

22.6. Ráno raňajky na účet IA, potom na kúpalisku a let do Dillí. Ubytovávame sa na Vasante. Plánujeme cestu do Káthmandú. Ráno sa budím dobre oddýchnutý a venujem pozornosť obhliadke hotela, viac »

mayová

Mayová tesne zvíťazila v kľúčovom hlasovaní o stratégii brexitu

17.07.2018 21:34

Za dodatok hlasovalo 12 rebelov z radov konzervatívcov, návrh však napokon neprešiel vďaka štyrom hlasom opozičných labouristov.

irán, usa, trump

Irán zažaloval USA pre odstúpenie od jadrovej dohody

17.07.2018 21:06

Teherán nemá v súvislosti so žalobou veľké očakávania a týmto spôsobom chce upozorniť na nelegálnosť amerického postupu.

trump

Otočka o 180 stupňov: Trump uznal zasahovanie Ruska do amerických volieb

17.07.2018 20:51, aktualizované: 21:23

Americký prezident uviedol, že v Helsinkách s Putinom diskutoval aj o programe jadrových zbraní v Severnej Kórei.

Plyn

O plyne budú opäť rokovať v trojici. EÚ, Rusko, Ukrajina

17.07.2018 20:40

Európskej komisii sa podarilo dosiahnuť otvorenie trojstranného procesu rokovaní o plyne s Ruskom a Ukrajinou.

karoldakar

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 210
Celková čítanosť: 119023x
Priemerná čítanosť článkov: 567x

Autor blogu

Kategórie