Založ si blog

Indické denníky 174

         22.6. Ráno raňajky na účet IA, potom na kúpalisku a let do Dillí.  Ubytovávame sa na Vasante. Plánujeme cestu do Káthmandú.

 

Ráno sa budím dobre oddýchnutý a venujem pozornosť obhliadke hotela, je naozaj luxusný, z okna vidím dva tenisové dvorce a bazén, okolo sú pekne upravené záhrady, ale všetko je mokré po nočnom daždi. Dávam sa do poriadku a idem dole na raňajky. Tu stretávam Mira, sadáme si k jednému stolu a ponúkame sa z výberu, objednávam si omelety, hrianky, nakladám zo švédskych stolov, zapíjam čajom a džúsom. Len tak mimochodom pozerám na jedálny lístok, aké sú tu cenové referencie. Jedno čapáti stojí 20 rupií. No nazdar, platiť by som to nechcel, došiel som k záveru, že náš let bol pre spoločnosť istotne veľmi stratový, veď platili  večeru aspoň 30 v Džodpúre, desiatku taxíkov do Dillí a nocľah 40 aj s raňajkami. No a k tomu všetkých ešte aj museli dopraviť do cieľovej stanice. Podľa pracovníka na recepcii, lietadlo nebude hotové skôr ako na obed, preto sa vraciam na izbu, vybaľujem si plavky, beriem z kúpeľne osušku a schádzam k bazénu.  Dávam si tempá na dĺžku dovtedy, pokým nezačujem, ako niekto na mňa volá cez okno. To ma už pikolík zháňa, vraj je pristavený autobus. Rýchlo sa utieram, nahádzal som si veci do kabely, dobil baterku na kamere a ešte som pohodlne stihol prísť k autobusu a nebyť posledný. Urobil som si aj pár záberov hotela zvonku.

Po desiatej nás odvážajú naspäť na letisko a nastupujeme do druhého stroja. Ten náš nočný stojí na ploche pred budovou, niektoré cestujúci boli ochotní odprisahať, že videli na obrátenej strane trupu dieru, celú prehorenú, vraj tadiaľ prešiel blesk. V lietadle dostávame opäť najesť a cesta do Dillí prebieha v pohodlí a obloha je pomerne jasná, po nočnej búrke nezostali ani stopy.

Na letisku v Dillí nás našťastie čaká auto, škex bol informovaný o zdržaní a treba nechať, že sa pružne prispôsobil. Odvážajú nás na Vasant, teda  so ubytovne, ktorú už poznám z cesty na dovolenku. Máme dosť času v hlavnom meste, preto sa potvrdzuje naša vôľa odletieť do Káthmandú aspoň na tri dni. Najlepšie bude požiadať o zariadenie formalít všeumelca Bediho, ktorý je na tieto otázky špecialista a niekedy dokáže vybaviť aj nemožné. Na večeru si kupujeme grilované kurča, šalát, chlieb a kolu. Spí sa celkom dobre.

            23.6. Na Škexe robia obštrukcie, nútia ma na odlet skôr, ale nemám záujem. Presvedčujú ma, že budem mať pri odlete problémy, lebo povolenie k pobytu mi končí 30.6 a chcem letieť 1.7. Musím povoliť, čím nám padá Káthmandú.

 

Ráno po raňajkách ideme na office. Tu sa všetko zamotalo, dlho čakáme pokým sa dostanem na pohovor k  Milerovi, opäť som prekvapený, aký je to mladý chlapec. Dohadujeme posledné podrobnosti návratu, objavuje sa problém, ktorý celú situáciu poriadne skomplikoval. Pri prehliadke mojich dokladov zisťuje, že mám povolenie k  pobytu v Indii do 30.6. teda do piatka, ale Swissair lieta v sobotu, tvrdia mi, že by som mohol mať veľké problém s miestnou políciou, vraj sú na také veci veľmi pedantní a mohol by som skončiť dokonca aj vo väzení. Najhoršie na tom je, že pred nami je víkend a lístky do Nepálu sú vypredané, možno by sa dali získať na pondelok, pravdepodobnejšie až na utorok. A ja by som mal odletieť radšej vo štvrtok v noci. Rozmýšľam aj nad takou variantom, že by som si batožinu zobral zo sebou do Nepálu a tak formálne opustil Indiu, doletel by som v piatok a zostal v tranzitnom priestore. Tak by som sa vyhol obštrukciám, ale Bedi neprináša dobrú správu, vraj sa letenky nedajú zabezpečiť. Skôr si však myslím, že nebola z jeho strany dostatočná ochota, lebo nechcel ísť proti svojmu šéfovi, kvôli dvom obyčajným technikom. Možno keby sme neboli meškali ten deň a začali si to sami zariaďovať už vo štvrtok, bolo by sa to podarilo. Takto som nútený sa rýchle rozhodnúť. Risknúť sobotu alebo ísť bezpečne vo štvrtok. Zvážim, že takto vlastne budem o pár dní doma skôr, súhlasím s presunom odletu. Miro sa kolegiálne pridáva, ale chce tie dni stráviť v Prahe. Inak je vlastne zbytočné tu trčať o tri dni viac, lebo aj tak tu nemáme čo robiť.

Vraciame sa na Vasant a riešime náhradný program. Do Nepálu sa nedostanem a pohľad na Himaláje mi zostane nesplnený.

 

Indické denníky 177

03.07.2018

29.6. Let je bezproblémový, hladko až do Prahy. Miro má v pláne tu zostať , vybavuje si nocľah, ja idem letiskovým spojom na Dejvice, tam prestupujem na metro a odtiaľ na Florenc. Kufre sú ťažké viac »

Indické denníky 176

30.06.2018

6. Striedavo na Vasante a na office, nuda, preberám balíčky a lístky. Sedíme pri TV. Včerajšok sme strávili viac menej na izbe, je tu pomerne veselo, odchádza na dovolenku alebo domov viacero viac »

Indické denníky 175

29.06.2018

24.6. Je tu nuda. Chodíme po meste a pozeráme pamiatky, Prezidentský palác, cestu Radžov, Miro točí na kameru. Stretli sme aj prezidenta, mimoriadne opatrenia. Letenku mám na stredu, aspoň budem viac »

Mostná skruža na diaľnici D4

VIDEO: Rodí sa šiesty most cez Dunaj. Pozrite si akú má masívnu kostru

16.12.2018 06:00

Pri Bratislave sa pri výstavbe šiesteho mostu cez Dunaj dali do pohybu 2 400 kíl vážiace oceľové konštrukcie. Tie sú svetovým unikátom.

Taliansko Janov most zrútenie

Nový most v Janove by mal byť postavený do roka

15.12.2018 21:58

Náklady na demoláciu zrúteného Morandiho mosta a očistenie miesta sa odhadujú na 19 miliónov eur.

pieštany, pochod čertov, maska, krampus

V Piešťanoch sa uskutočnil druhý ročník pochodu čertov

15.12.2018 21:10

Ide o jediný pochod čertov na slovenskom území.

Žilina, diaľnica

Štát bude mať za čo stavať, na dopravu získal z eurofondov takmer miliardu

15.12.2018 21:00

NDS zazmluvnila v roku 2018 z eurofondov z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra projekty v sume 936,9 milióna eur.

karoldakar

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 210
Celková čítanosť: 140292x
Priemerná čítanosť článkov: 668x

Autor blogu

Kategórie