Založ si blog

Indické denníky 170

12.6. Na stavbe oxiduje Vonrda, robil bububu, že som tu v sobotu nebol., z  toho, že odchádzam, si nič nerobí. Friedl zorganizoval volejbalový zápas, opäť dostali 4:0. Elektrina nešla do večera. Robil  som  rezne, musím mäso pojesť.

 

Doma sa spí omnoho lepšie, hoci tu je trochu teplejšie, ale už nie tak horúco, lebo leto sa chýli ku koncu. Na stavbe stretávam Vondru, ktorý sa rozčuľuje, že som v piatok odišiel zo stavby. Ale neodváži sa na viac, vie že sme odišli v podstate na Kubíčkovu žiadosť. Ale zrejme ho to škrelo, že všetci pracovníci sa cez víkend bavili a on tu musel riadiť práce. Ale trochu pohyby mu nezaškodí. Viac ma prekvapuje, že sa chová tak, ako by mu môj odchod nespôsoboval žiadne problémy, možno má dojem, že sa nechám presvedčiť, aby som zostal. Ale ťažisko prác sa pomaly presúva na potrubárčinu a to je jeho parketa. Prišiel nový technik Friedl, ktorý sa zavesil na Peťka, ten tu má celý tým, šéf montéra Freundla a majstra Friedla, ich mená som so občas plietol.

Tento nový sa hneď zapája do organizovania mimopracovného života a organizuje volejbalové stretnutie medzi robotníkmi a THP. My si berieme do týmu dvoch vojakov zo stráže a porážame súperov hladko v štyroch setoch.

Stále problémy mám s elektrinou, ktorá vypadáva častejšie a častejšie, je to možno predzvesť blížiacich sa monzúnov, lebo vtedy pri každej hrozbe búrky elektrinu zámerne vypínajú. To ma núti rýchlo spracovávať mäso. Z dovezeného kusa krájam rezne a robím ich na parížsky spôsob. Nie je žiaden sviatok, ale čo s ním, nemám chuť tu nechávať zbytočne nejaké zásoby, kto vie, čo by sa s nimi stalo.

 

             13.6. Narazené prsty ma bolia menej, ráno vstávam a pečiem mäso. Večer hráme futbal., bolo nás iba 7 ale v trojici sme vyhrali 11: 4, potom sa osprchujem a idem na návštevu. V noci pozeráme futbal.

 

Ráno so cítim ruky zo včerajšieho volejbalu, ale nie je to tak zlé, ako bývalo po stretnutiach na jar proti vojakom, predsa je lepšia lopta a nie som taký dobitý. V rámci likvidácie bravčového beriem ďalší kus , prešpikovávam ho cesnakom, paprikujem a korením a dávam do rúry upiecť. Dúfam, že elektrina vydrží, kým bude hotové.

V robote beží všetko po starom, teda sa najviac teším na večer, lebo robotníci sa nezmierili s krutou prehrou a chystajú odvetu Ale zmenili šport, chcú hrať futbal a to u nich na hoteli. Vraj za plotom je pekný kus lúky, kde si to rozdáme. Preto sa ani veľmi nenajem a okamžite po skončení pracovnej doby sa obliekam do športového beriem Peťka a Maroša a ideme na zápas. Súper dokázal postaviť iba štyroch hráčov, ranný elán u viacerých opadol. Ideme na spomínanú lúku, miesto bránok dávame kamene,  hráme ako malí chlapci. Nech sa partia z hotela snažila, ako vedela, opäť prehrali a to dosť výrazne 11 : 4. Peťko príjemne prekvapil výkonom, bol platným obrancom a dobre zbiehal do voľného priestoru.

Po západe sa sprchujem a odchádzam k chalanom na návštevu osláviť víťazstvo. Dva športové dni zotreli  prvky nepohody, ktoré priniesli pracovné problémy.  Sedíme dlho do noci a pozeráme tých lepších hráčov v TV, lebo na Star dávajú prenos.

 

             14.6. Dobre spím aj bez AC, nohy ma bolia iba trochu. Do odchodu iba 5 dní, začal som sťahovať veci z kancelárie, nemám benzín, ani peniaze. Zasa som celý vyhádzaný. Natieram sa.

 

Domov som sa dostal niekedy okolo pol noci a zaspal som bez toho, aby som spustil AC. Nechal som iba otvorené okná a keďže teploty pomaly klesali, bolo príjemnejšie bez hukotu klimatizácie. Budím sa oddýchnutý a ani nohy mi nerobia zvláštne problémy. Odniesli si to najmä tenisky, ktoré praskli, ale ten problém ma trápi najmenej, do odchodu mi zostáva už iba päť dní.

V kancelárii sa venujem upratovaniu a sťahovaniu, zvesil som fotografie zo steny a začal do domu prenášať osobné veci. Len v pravidelných intervaloch prechádzam stavbu, prípadne skočím na debatu k Milanovi, Marošovi či Peťkovi, aby som vyvíjal aj pracovnú iniciatívu.

V aute sa míňa benzín a peniaze na nový sme ešte nedostali, tak nemôžem ísť ani na Čitrasani a Džos má prakticky voľno, celý deň prespí pod autom.

Mňa noc bez AC postihla až teraz, začali sa opäť ukazovať potničky. Je ich viac ako posledne, tak nasadzujem liečbu mastičkami, nerád by som domov prišiel celý poďobaný.

Indické denníky 177

03.07.2018

29.6. Let je bezproblémový, hladko až do Prahy. Miro má v pláne tu zostať , vybavuje si nocľah, ja idem letiskovým spojom na Dejvice, tam prestupujem na metro a odtiaľ na Florenc. Kufre sú ťažké viac »

Indické denníky 176

30.06.2018

6. Striedavo na Vasante a na office, nuda, preberám balíčky a lístky. Sedíme pri TV. Včerajšok sme strávili viac menej na izbe, je tu pomerne veselo, odchádza na dovolenku alebo domov viacero viac »

Indické denníky 175

29.06.2018

24.6. Je tu nuda. Chodíme po meste a pozeráme pamiatky, Prezidentský palác, cestu Radžov, Miro točí na kameru. Stretli sme aj prezidenta, mimoriadne opatrenia. Letenku mám na stredu, aspoň budem viac »

Francúzsko, štrajk, doprava, Paríž

Francúzske mestá majú mať ľahšiu cestu k zavedeniu mýta

22.09.2018 09:15

Francúzsko plánuje uľahčiť Parížu a iným veľkým mestám zavedenie mýta pre autá v snahe zredukovať znečistenie ovzdušia a dopravné zápchy.

branci

Reakcia na brancov? Nitra plánuje rómske poriadkové hliadky

22.09.2018 08:52

Náklady na projekt sú 196 293 eur.

Julian Assange

Rusko odmieta, že chcelo pomôcť Assangeovi utiecť z Británie

22.09.2018 08:17

"Ide o ďalší príklad dezinformácií a falošných správ", uvádza ruské veľvyslanectvo v Londýne.

Lucia Žitňanská

Koalícia nechce od Žitňanskej jej mandát

22.09.2018 07:00

Vládnej koalícii zostáva po odchode Žitňanskej z Mostu-Híd krehká parlamentná väčšina, k dobru má iba dvoch poslancov.

karoldakar

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 210
Celková čítanosť: 129501x
Priemerná čítanosť článkov: 617x

Autor blogu

Kategórie