Založ si blog

Indické denníky 168

             8.6. Objavil sa Vondra, vraj tu bude týždeň, je som ho nevidel, ale vraj bol napitý. Skočil som na Mt. Kúpiť Kubíčkovi dar . Plyn stále nie je.  Chcú zamerať všetky základy, ale iba rozmerovo, bez smerového a výškového plánu. Večer pozerám tenis, Paríž nedávajú. Bežia obe AC, ale znovu sa objavujú potničky.

 

Na stavbe sa údajne objavil Vondra, má tu teraz pôsobiť dlhší čas, minimálne týždeň. Vedenie chce takýmto rozposielaním riadiacich pracovníkov zvýšiť úsilie na stavbách. Aby som bol úprimný, dnes som sa s ním vôbec nestretol a pokiaľ aj bol v Abu, sedel u Peťka a nasával. Maroš spomínal, že napitý už došiel a tu sa už len dorazil. Práve takéto prípady mi dodávali odvahu kašľať na robotu, hoci mojej povahe sa to dosť priečilo. Pobehuje tu po línii kopa všelijakých vedúcich a riaditeľov, ale väčšina hľadí na svoj osobný prospech, vtedy keď to bolo potrebné a malo to nejaký význam, teda pred rokom, na všetko stačil starý  Sedláček, ale aj tak výsledok bol rovnaký.  Všetko bolo zbytočné, museli sme to oddrieť my chlapci na staniciach a pri potrubí. A  títo vše znalí šéfovia potom vydávajú nezmyselné príkazy, ako aj v tomto prípade. Dostal som písomný príkaz zamerať základy pod technológiu potrubia. Mal som dodať skontrolované šírky, výšky a hrúbky týchto konštrukcií. Na druhý deň som si tento príkaz u Vondru osobne bol preveriť, lebo jeho nezmyselnosť mi predsa nedala pokoja. Ale bol pravdivý, naozaj sa po mne požadovali prekontrolovať len rozmery základov. Darmo som presviedčal, že niečo podobné nemá praktický význam, že zmysel by malo polohopisné a výškové zameranie , ale riaditeľ nepovolil a žiadal rozmerové. Pokrčil som plecami a vyhovel som mu. Aj keď som si v duchu myslel, že montérom potrubia môže byť ukradnuté, či základ je tak široký a vysoký, ako požaduje projekt, viac by ho mala trápiť skutočnosť, či kotevné prvky sú osadené na správnom mieste a v požadovanej výške. Ale moje skúsenosti v montáži ropovodov sú asi zanedbateľné vedľa Vondrových, teda urobím, čo si želá.

Zatiaľ som mimoriadne odskočil na Mt. Treba kúpiť Kubíčkovi dar k narodeninám a  tam hore majú najlepší výber darčekových predmetov. Pochodil som zopár obchodov a najviac sa mi pozdávali dve sošky bohov zo santalového dreva, aj cenove vyhovovali, teda som si ich nechal zabaliť.

Cestou späť preverujem predajňu plynov, ale stále nedoviezli nové bomby, čo nás núti obmedzovať varenie doma a častejšie chodenie do reštaurácií. Jednu sme preverili na ceste k rampe pred mestom, podnikavý chlapík videl, že počet ľudí, ktorí k nemu začali chodiť na malinovky stúpa, rozšíril sortiment aj o varené jedlá.  Zeleninové masala, syrové guľky v pikantnej omáčke s kyslou smotanou, čapáti a paradajková polievka boli tými, ktoré sme jedli najviac.

Večer pozeráme TV, predpokladám, že budú dávať prenos z  tenisového turnaja v Paríži, ale Star opäť mienila inakšie ako ja. Bol síce tenis, ale z nejakého iného turnaja. Ale zápasy sú to celkom dobré a bavia ma. Hoci bežia obe klimatizačné jednotky, v izbe už je neznesiteľne teplo, začínajú sa mi vyhadzovať potničky. Našťastie mám ešte mastičky  z posledného prípadu, budem môcť nasadiť liečbu.

Indické denníky 173

24.06.2018

20.6. Ráno beriem liek, robím raňajky, čakáme na Musila, ktorý má ísť s nami. Prichádzame tak o auto. Na obed sme u Kubíčka, pohostil nás, potom ideme na Salawas, na večeru sme v meste, viac »

Indické denníky 172

22.06.2018

17.6. Ráno je zamračené a hrozí dážď. Kotevné otvory sú nevyčistené, po obede balím prvý kufor.Veci sa mi do jedného nezmestia. Volám Janke za 500. Aj dnes to vyzerá na dážď, je zamračené. viac »

Indické denníky 171

19.06.2018

15.6. Na stavbe čakáme pumpy. Terén je rozkopaný a cesta nezrovnaná. Zameriaval som základy, potom sa toho chytili z LnT. A zmizol aj s mojimi poznámkami. Podvečer prišli pumpy, vybehli celkom viac »

parlament, národna rada, NR SR, budova

Majetok politikov bez lupy

25.06.2018 06:00

Podľa politológa Koziaka hovoriť o potrebe prijatia nového zákona o ochrane verejného záujmu je len dobrým sloganom pre voličov, ale nič sa neurobí.

pohotovosť, lekárska pohotovostná služžba

Zoznam pohotovostí bude na poslednú chvíľu

24.06.2018 20:00

Na nový systém fungovania prvej pomoci malo od júla nabehnúť 75 ambulancií pre dospelých a 61 pre deti, táto sieť nekopíruje dnešný stav, je menšia.

súd, Pavol Rusko, Marián Kočner, prepustenie na slobodu

Rozhodne sa polícia prehľadať Kočnerov dom?

24.06.2018 19:42

Polícia sa môže pokúsiť o prehliadku. Špecializovaný trestný súd v prípade oboch obvinených rozhodol, že na koniec vyšetrovania budú čakať na slobode.

babiš

Babiš potvrdil, že na post ministra zahraničných vecí navrhne Pocheho

24.06.2018 17:58

Predseda ČSSD Jan Hamáček tvrdí, že ak by Babiš nepredložil prezidentovi Pocheho nomináciu, išlo by o porušenie koaličnej zmluvy.

karoldakar

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 206
Celková čítanosť: 114359x
Priemerná čítanosť článkov: 555x

Autor blogu

Kategórie