Založ si blog

Indické denníky 168

             8.6. Objavil sa Vondra, vraj tu bude týždeň, je som ho nevidel, ale vraj bol napitý. Skočil som na Mt. Kúpiť Kubíčkovi dar . Plyn stále nie je.  Chcú zamerať všetky základy, ale iba rozmerovo, bez smerového a výškového plánu. Večer pozerám tenis, Paríž nedávajú. Bežia obe AC, ale znovu sa objavujú potničky.

 

Na stavbe sa údajne objavil Vondra, má tu teraz pôsobiť dlhší čas, minimálne týždeň. Vedenie chce takýmto rozposielaním riadiacich pracovníkov zvýšiť úsilie na stavbách. Aby som bol úprimný, dnes som sa s ním vôbec nestretol a pokiaľ aj bol v Abu, sedel u Peťka a nasával. Maroš spomínal, že napitý už došiel a tu sa už len dorazil. Práve takéto prípady mi dodávali odvahu kašľať na robotu, hoci mojej povahe sa to dosť priečilo. Pobehuje tu po línii kopa všelijakých vedúcich a riaditeľov, ale väčšina hľadí na svoj osobný prospech, vtedy keď to bolo potrebné a malo to nejaký význam, teda pred rokom, na všetko stačil starý  Sedláček, ale aj tak výsledok bol rovnaký.  Všetko bolo zbytočné, museli sme to oddrieť my chlapci na staniciach a pri potrubí. A  títo vše znalí šéfovia potom vydávajú nezmyselné príkazy, ako aj v tomto prípade. Dostal som písomný príkaz zamerať základy pod technológiu potrubia. Mal som dodať skontrolované šírky, výšky a hrúbky týchto konštrukcií. Na druhý deň som si tento príkaz u Vondru osobne bol preveriť, lebo jeho nezmyselnosť mi predsa nedala pokoja. Ale bol pravdivý, naozaj sa po mne požadovali prekontrolovať len rozmery základov. Darmo som presviedčal, že niečo podobné nemá praktický význam, že zmysel by malo polohopisné a výškové zameranie , ale riaditeľ nepovolil a žiadal rozmerové. Pokrčil som plecami a vyhovel som mu. Aj keď som si v duchu myslel, že montérom potrubia môže byť ukradnuté, či základ je tak široký a vysoký, ako požaduje projekt, viac by ho mala trápiť skutočnosť, či kotevné prvky sú osadené na správnom mieste a v požadovanej výške. Ale moje skúsenosti v montáži ropovodov sú asi zanedbateľné vedľa Vondrových, teda urobím, čo si želá.

Zatiaľ som mimoriadne odskočil na Mt. Treba kúpiť Kubíčkovi dar k narodeninám a  tam hore majú najlepší výber darčekových predmetov. Pochodil som zopár obchodov a najviac sa mi pozdávali dve sošky bohov zo santalového dreva, aj cenove vyhovovali, teda som si ich nechal zabaliť.

Cestou späť preverujem predajňu plynov, ale stále nedoviezli nové bomby, čo nás núti obmedzovať varenie doma a častejšie chodenie do reštaurácií. Jednu sme preverili na ceste k rampe pred mestom, podnikavý chlapík videl, že počet ľudí, ktorí k nemu začali chodiť na malinovky stúpa, rozšíril sortiment aj o varené jedlá.  Zeleninové masala, syrové guľky v pikantnej omáčke s kyslou smotanou, čapáti a paradajková polievka boli tými, ktoré sme jedli najviac.

Večer pozeráme TV, predpokladám, že budú dávať prenos z  tenisového turnaja v Paríži, ale Star opäť mienila inakšie ako ja. Bol síce tenis, ale z nejakého iného turnaja. Ale zápasy sú to celkom dobré a bavia ma. Hoci bežia obe klimatizačné jednotky, v izbe už je neznesiteľne teplo, začínajú sa mi vyhadzovať potničky. Našťastie mám ešte mastičky  z posledného prípadu, budem môcť nasadiť liečbu.

Indické denníky 177

03.07.2018

29.6. Let je bezproblémový, hladko až do Prahy. Miro má v pláne tu zostať , vybavuje si nocľah, ja idem letiskovým spojom na Dejvice, tam prestupujem na metro a odtiaľ na Florenc. Kufre sú ťažké viac »

Indické denníky 176

30.06.2018

6. Striedavo na Vasante a na office, nuda, preberám balíčky a lístky. Sedíme pri TV. Včerajšok sme strávili viac menej na izbe, je tu pomerne veselo, odchádza na dovolenku alebo domov viacero viac »

Indické denníky 175

29.06.2018

24.6. Je tu nuda. Chodíme po meste a pozeráme pamiatky, Prezidentský palác, cestu Radžov, Miro točí na kameru. Stretli sme aj prezidenta, mimoriadne opatrenia. Letenku mám na stredu, aspoň budem viac »

Mostná skruža na diaľnici D4

VIDEO: Rodí sa šiesty most cez Dunaj. Pozrite si akú má masívnu kostru

16.12.2018 06:00

Pri Bratislave sa pri výstavbe šiesteho mostu cez Dunaj dali do pohybu 2 400 kíl vážiace oceľové konštrukcie. Tie sú svetovým unikátom.

Taliansko Janov most zrútenie

Nový most v Janove by mal byť postavený do roka

15.12.2018 21:58

Náklady na demoláciu zrúteného Morandiho mosta a očistenie miesta sa odhadujú na 19 miliónov eur.

pieštany, pochod čertov, maska, krampus

V Piešťanoch sa uskutočnil druhý ročník pochodu čertov

15.12.2018 21:10

Ide o jediný pochod čertov na slovenskom území.

Žilina, diaľnica

Štát bude mať za čo stavať, na dopravu získal z eurofondov takmer miliardu

15.12.2018 21:00

NDS zazmluvnila v roku 2018 z eurofondov z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra projekty v sume 936,9 milióna eur.

karoldakar

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 210
Celková čítanosť: 140289x
Priemerná čítanosť článkov: 668x

Autor blogu

Kategórie