Založ si blog

Indické denníky 167

 

              29.5. Čakáme GR Škody, ale prišli bez toho, aby som ijh stretol, mám nočnú smenu. Keď boli na stavbe, bol som doma. Vraj nachytali Havrana v posteli. Betónujeme stenu, začali o pol desiatej a ťaháme to do druhej.

 

Po pracovnom víkende nás na stanici čaká nový nápor roboty. LnT pripravili ďalšiu konštrukciu a podľa tradície sa bude betónovať v noci. Ono to v tomto teple má aj svoje logické zdôvodnenie, ale nie je to veľmi pohodlná prax.

Na dnešný deň je ohlásené vedenie Škody, vraj sám GR, ale nemal som to šťastie sa s ním stretnúť. Doobeda som sa trochu pomotal po stavbe a na obed idem domov, lebo nastupujem na nočnú, teda potrebujem tam byť okolo ôsmej. A práve v čase, keď som doma, sa vedenie na stanici zastavilo. Ak aj mali nejaké otázky okolo mojej osoby, vysvetlenie ich uspokojilo, lebo som sa nedopočul, že by som im chýbal. Horšie vraj dopadol Havran, ktorého boli navštíviť v rezidencii, kde mal tiež akúsi kanceláriu. Ale vraj ho našli spať v posteli.

Nastúpil som do roboty presne, ale prípravné práce stále nie sú hotové, kontrolujeme výstuž na stene PP a vlastná betonáž sa začína až o pol desiatej. Robíme až do druhej, takže si viete predstaviť, kedy som sa dostal do postele.

 

            31.5. Pomalý postup. Stavil sa tu Miro, špekulujeme na Káthmandú, ale zmeniť termín by som nechcel, tri dni stačia. Večer robím rizoto. Snívali sa mi bláznivé sny.

 

Práce na stanici idú síce pomaly ale vytrvalo dopredu, je stále na čom pracovať a už v kancelárii nie je taká nuda ako pred rokom, keď som sa tešil hocijakému prírastku v objeme prác.

Zastavil sa pri mne Miro a chvíľu špekulujeme nad možnosťou navštíviť Káthmandú aspoň na pár dní.  Požiadavky na odlet sme špecifikovali tak, aby sme strávili pred odchodom niekoľko dní v Dillí, lebo na Swissair treba v predstihu doniesť letenky a fyzicky si ich nechať potvrdiť, robí sa to pár dní pred odchodom. Odlet domov sme naplánovali na 30.6. v piatok, do Dillí treba pricestovať najneskôr 26. Teda v pondelok, tak by sme tie voľné dni mali mať pre seba. Dokonca by sa dalo do Dillí prísť aj v piatok, čo by zájazdu vyhovovalo omnoho viac. Len dúfame, že sa nám podarí zohnať nejaké lístky na lietadlo  alebo vlak. Lebo to je posledná možnosť, ako sa dostať aspoň na dohľad k Himalájam. Miro sa pokúša presadiť názor, aby sme odcestovali až po 30. Teda už po skončení kontraktu. Ale tento nápad sa mi nepáči, počasie sa bude už iba zhoršovať a veľmi sa teším domov. Zostalo teda pri pôvodnom rozvrhu.

Dlhým rozmýšľaním o návrate domov som sa dostal do takej psychickej situácie, že sa to prejavilo na veľmi divokých snoch, kde prevládala erotika. Je naozaj najvyšší čas odtiaľto vypadnúť.

 

            1.6. Začiatok konca, za tri týždne som odtiaľto, za štyri doma., ak všetko pôjde ako plánujeme.

 

Začal sa môj posledný mesiac. Konečne. Ešte tri týždne na stanici potom začnem presun na sever a po štyroch týždňoch už budem konečne doma.

 

            2.6. Havran je chorý, vyhádzali sa mu hrče. Strašíme ho morom. Doobeda vyrážam s Novotným na Mt.Na obed v Chacha, spéroval som personál za nekvalitné jednlo. Dali sme si pivo a potom ma z neho do noci bolela hlava. Musel som si dať dve tabletky.

 

Pracovné problémy ma trápia stále menej a menej. Síce ma chvíľami trápi profesionálne svedomie, ale výčitky okamžite rozoženiem pomyslením na to, ako sa mali niektorí iní pracovníci, hlavne tí vyššie postavení, vo svojich kanceláriách v Džajpúre či v Dillí.  Kde mali všetko pohodlie, servis a s pracovnou morálkou si teda vôbec nerobili starosti.

Ohlásil sa Havran, že nepríde do roboty, je vraj chorý. Na tele sa mu vyhádzali akési hrče. Nedalo mi ho trochu nevystrašiť a pripomenul som mu, že takéto príznaky sú prejavom čierneho moru. A ten som tu už mal možnosť zažiť, náladu sme mu lepšiu nespravili, ale asi sme ho tak donútili ísť k lekárovi, pokiaľ tie príznaky naozaj mal. Potom beriem suseda a spolubývajúceho Milana Novotného na Mt., potrebujem vyvolať posledné filmy, dokúpiť nejaké maličkosti a trochu sa samozrejme ochladiť. Na obed sme sa zastavili  v našom hoteli Chacha Inn, kde sme si dopriali lepší obed. Ale neboli sme spokojní, okrem toho, že príprava trvala nekonečne dlho ani jedlo nebolo pripravené tak, aby sme to nechali plávať. Povadil som sa s obsluhujúcim čašníkom a tvrdo som vyhlásil, že do tejto reštaurácie už v živote viac nevkročím, čo sa dalo ľahko ľúbiť, lebo idem domov. Cestou k autu sme sa zastavili v predajni alkoholu a dali sme si po jednom pive, aby sme zahnali chuť obeda, ale tento deň asi nebol priaznivý, pivo udrelo do hlavy a spolu so zmenou tlaku s poklesom výšky ma príšerne rozbolela hlava. Nepomohli ani dve tabletky, ktoré som si musel po návrate dať.

 

3.6. Mal by som volať domov, chystám ďalšie osem smerovky, auto by malo ísť do opravy. Bist sa nás pokúsil oklamať o 15 000, uvidím ako to skončí. Volám z Palanpúru. De ide na dovolenku , poobede som si zdriemol.

 

Je opäť sobota, treba volať domov, ale Džo mi hlási poruchu auta, bude s ním treba ísť do Palanpúru do servisu. Táto zmena mi celkom vyhovuje, lebo mi poskytne dôvod na pracovné opustenie priestoru stanice.

Ideme teda spolu preč, ja cestou pracujem na krížovkách a osemsmerovkách , ktoré si vymieňame s dcérou Sášou. Toto budú posledné. Na stanicu v Palanpúre sme priešli ešte pred obedom a zastihli sme chlapcov v príprace na slávnostný obed. Aj tam sa chystala rozlúčka, De odchádzal na dovolenku. Pochádzal síce iba z Bengálska, ale domov to mal tiež vyše 4000 km a dovolenka mala trvať tri mesiace. Bol to dôvod na oslavu, Posedel som s nimi dovtedy, pokým Džos neohlásil, že auto je hotové. Trvalo to tak dlho, že som dokonca aj domov telefonoval od nich.

Keď som sa vrátil do Abu, bolo už po pracovnej dobe, tak som si dal radšej šlofíka a robotu som si nechal na zajtra.

 

             6.6. Dnes by som mal mať hodinu s Nílam. Idem na nákupy, kabelu, náramky, zámky?! Zastavil sa Kubíček, vyplatil nájomné a pozval na oslavu do Džohpúru. Zistil som, že bude mať 60!

 

Na dnes som sa mimoriadne tešil, podľa dohovoru som mal mať prvú hodinu hindí s Nílam, že by sa tesne pred odchodom podarilo konečne nadviazať lepšie vzťahy, ktoré sa nepodarili urobiť za tie mesiace môjho pobytu v Abu?

Po prehliadke na stanici odchádzam do mesta na nákupy. Mám pomerne bohaté objednávky, potrebujem nejakú kabelu, Sáška si rozkázala náramky, Martin zámky !?, treba retiazky. Obchody a ceny už som mal vyhliadnuté, teda nebol problém tieto želania splniť.

Po návrate na stavbu zastihujem Kubíčka, treba s ním ísť vyrovnať nájomné za domy, zasa dôvod odísť zo stavby a potom nasleduje malé prekvapenie, mám vraj na víkend docestovať do Džodpúru, bude sa konať veľká oslava. Tváril sa pritom dosť tajomne. Takéto želanie bolo pre mňa rozkazom a dostali ho prakticky všetci vedúci pracovníci na stavbe. Samozrejme som po jeho odchode volal Mirovi, či nevie presnejšie, o čo sa jedná. Vedel, Kubíček vraj bude oslavovať 60 rokov. Popozýval ľudí skoro z celého svojho úseku.

 

Indické denníky 177

03.07.2018

29.6. Let je bezproblémový, hladko až do Prahy. Miro má v pláne tu zostať , vybavuje si nocľah, ja idem letiskovým spojom na Dejvice, tam prestupujem na metro a odtiaľ na Florenc. Kufre sú ťažké viac »

Indické denníky 176

30.06.2018

6. Striedavo na Vasante a na office, nuda, preberám balíčky a lístky. Sedíme pri TV. Včerajšok sme strávili viac menej na izbe, je tu pomerne veselo, odchádza na dovolenku alebo domov viacero viac »

Indické denníky 175

29.06.2018

24.6. Je tu nuda. Chodíme po meste a pozeráme pamiatky, Prezidentský palác, cestu Radžov, Miro točí na kameru. Stretli sme aj prezidenta, mimoriadne opatrenia. Letenku mám na stredu, aspoň budem viac »

Mostná skruža na diaľnici D4

VIDEO: Rodí sa šiesty most cez Dunaj. Pozrite si akú má masívnu kostru

16.12.2018 06:00

Pri Bratislave sa pri výstavbe šiesteho mostu cez Dunaj dali do pohybu 2 400 kíl vážiace oceľové konštrukcie. Tie sú svetovým unikátom.

Taliansko Janov most zrútenie

Nový most v Janove by mal byť postavený do roka

15.12.2018 21:58

Náklady na demoláciu zrúteného Morandiho mosta a očistenie miesta sa odhadujú na 19 miliónov eur.

pieštany, pochod čertov, maska, krampus

V Piešťanoch sa uskutočnil druhý ročník pochodu čertov

15.12.2018 21:10

Ide o jediný pochod čertov na slovenskom území.

Žilina, diaľnica

Štát bude mať za čo stavať, na dopravu získal z eurofondov takmer miliardu

15.12.2018 21:00

NDS zazmluvnila v roku 2018 z eurofondov z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra projekty v sume 936,9 milióna eur.

karoldakar

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 210
Celková čítanosť: 140317x
Priemerná čítanosť článkov: 668x

Autor blogu

Kategórie