Založ si blog

Indické denníky 164

            18.5. Ťažko zaspávam a skoro sa budím, idem do roboty, doma sa mi nechce byť. Betonáž sa neskončila, Havran je preč a Peťko sa hrá na šéfa. Zmätok s benzínom a plynom, míňa sa , varíme na elektrine.

 

Hoci som sa do postele dostal neskoro a formálne by som mohol mať doobeda voľno, budím sa vo zvyčajnom čase. V posteli je teplo a doma sa nudím, teda dám si neskoré raňajky a idem sa pozrieť na stavbu. LnT pokračuje v betónovaní druhej časti základov a celému kolektívu šéfuje Peťko. Iniciatívne využil moju neprítomnosť a zobral na plecia ťažkú úlohu vedúceho. Prechádza sa po stavbe a má všetkých na povel. Keďže je Havran stále preč, nechám ho pracovať, veď sa nič nemôže stať. Betónovať budú bez ohľadu na jeho príkazy, cesty robia tiež, na elektrinu je tu Milan a v strojárine sa rozumie. Maroš mi však pošepkal klebetu z Beawaru. Tam na OK SLPS vraj došlo k deštrukcii zvarov a  hľadá sa riešenie nápravy. Vraj sa dokonca uvažuje s demontážou stĺpov a ich výmenou. Našťastie u nás sa takýto problém nevyskytuje, čo je Marošova nesporná zásluha.

Ja sa venujem problémom v zásobovaní. Stále nemáme peniaze na benzín, čo však je horšie, mám už plyn vo fľaši iba na dne a druhú mi Sunil doteraz nedokázal vymeniť. Idem teda za ním, ale neuspel  som. Vraj plynu je v celom meste nedostatok a dáva sa viac menej na prídel. Doteraz on bral plyn na seba a j pre nás, ale teraz, keď ho je nedostatok, už nie je ochotný tak robiť, lebo ho môže dostať iba obmedzené množstvo. Máme sa postarať o výmenu sami. Idem teda do predajne, ale naozaj je to tak, bomby na výmenu nie sú. Vraciam sa domov a musím robiť obed na elektrine a plyn šetriť. Máme ešte jednu malú 5 kilovú bombu s horákom, taký turistický varič, ale dvojplatničku už budem používať len výnimočne. K slovu sa dostáva elektrická rúra a klasický varič. Čím dochádza k prehriatiu elektrických rozvodov a  k  problémom s poistkami.

 

            19.5. Plyn sa nepodarilo zohnať. Kúpil som obálku, konečne môžem Martinovi poslať list. Píšem oznam o odchode.

 

Ani dnes sa mi nepodarilo zohnať plyn, čo nie je potešiteľné. Skúšam obehať ostatných známych, ale nik nemá voľnú bombu, ktorú by mohol na nás obetovať. Rovnaký problém hlásia aj chlapi z hotela. Pri pobehovávaní po meste sa mi konečne podarilo nájsť vhodnú obálku na list Martinovi, mám ho už napísaný niekoľko dní, ale nemohol som ho poslať. Teraz aj toto som dokončil. Keď už som pri tej administratíve, píšem ešte jeden list. Adresujem ho riaditeľovi PTP a oznamujem v ňom svoje ukončenie práce v Indii. Radím im, aby počas budúceho mesiaca poslali za mňa náhradu a aby prišla včas, nech jej môžem odovzdať svoje skúsenosti. Keďže som si cestu presne naplánoval, viem, že Abu opustím okolo 15.6. najneskôr 19., teda presne za mesiac.

 

            20.5. Plyn stále nie je, dorazil som hrach, volal domov. Dostal som objednávky na retiazky, pečiem mäso, problém s elektrikou.

 

Ani tretí deň zháňania plynu nepriniesol požadovaný výsledok. Nakoniec ma to prestalo baviť a obrátil som sa na Kubíčka. Veď nakoniec on je zásobovačom, tak nech sa postará. Telefonicky som ho oboznámil so situáciou, on pozháňa potrebné.

Je sobota, treba volať domov. Predebatím pár stovák. Hlavne kvôli tomu, že Janka špecifikuje, kto všetko by chcel niečo doniesť, zvlášť veľký úspech majú zlaté retiazky, teraz aby som mal dosť peňazí. Po telefonáte sa venujem domácim prácam, mám nachystané mäso, tak ho dávam piecť. Ale neustále musím opravovať poistky, tak na obed musím dojedať hrachovú kašu.

 

Indické denníky 173

24.06.2018

20.6. Ráno beriem liek, robím raňajky, čakáme na Musila, ktorý má ísť s nami. Prichádzame tak o auto. Na obed sme u Kubíčka, pohostil nás, potom ideme na Salawas, na večeru sme v meste, viac »

Indické denníky 172

22.06.2018

17.6. Ráno je zamračené a hrozí dážď. Kotevné otvory sú nevyčistené, po obede balím prvý kufor.Veci sa mi do jedného nezmestia. Volám Janke za 500. Aj dnes to vyzerá na dážď, je zamračené. viac »

Indické denníky 171

19.06.2018

15.6. Na stavbe čakáme pumpy. Terén je rozkopaný a cesta nezrovnaná. Zameriaval som základy, potom sa toho chytili z LnT. A zmizol aj s mojimi poznámkami. Podvečer prišli pumpy, vybehli celkom viac »

parlament, národna rada, NR SR, budova

Majetok politikov bez lupy

25.06.2018 06:00

Podľa politológa Koziaka hovoriť o potrebe prijatia nového zákona o ochrane verejného záujmu je len dobrým sloganom pre voličov, ale nič sa neurobí.

pohotovosť, lekárska pohotovostná služžba

Zoznam pohotovostí bude na poslednú chvíľu

24.06.2018 20:00

Na nový systém fungovania prvej pomoci malo od júla nabehnúť 75 ambulancií pre dospelých a 61 pre deti, táto sieť nekopíruje dnešný stav, je menšia.

súd, Pavol Rusko, Marián Kočner, prepustenie na slobodu

Rozhodne sa polícia prehľadať Kočnerov dom?

24.06.2018 19:42

Polícia sa môže pokúsiť o prehliadku. Špecializovaný trestný súd v prípade oboch obvinených rozhodol, že na koniec vyšetrovania budú čakať na slobode.

babiš

Babiš potvrdil, že na post ministra zahraničných vecí navrhne Pocheho

24.06.2018 17:58

Predseda ČSSD Jan Hamáček tvrdí, že ak by Babiš nepredložil prezidentovi Pocheho nomináciu, išlo by o porušenie koaličnej zmluvy.

karoldakar

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 206
Celková čítanosť: 114361x
Priemerná čítanosť článkov: 555x

Autor blogu

Kategórie