Založ si blog

Indické denníky 160

              6.5. Na stavbe čakajú šéfa z LnT, upratovali stavbu, progres je ale malý. Došiel mi spolubývajúci, Milan  je elektrikár. Stále je pokazený telefón, volám domov, Janka kúpila zájazd na Malorku, sekla sa do ruky .

 

Na stavbe panuje dnes mimoriadny ruch, čaká sa vedenie z LnT, teda všetci pracovníci sa venujú rajónom, upratuje sa o sto šesť, odpratávajú sa smeti, vyzdobujú domy, na panely lepia výkresy. Ja som sa však s vedením nestretol. Je sobota, teda čas víkendu. Došiel mi nový spolubývajúci. Milan Novotný je elektrikár a ubytoval som ho u seba. Podľa výzoru tichý človek a vedľa už je plno. Teda už nebudem sám. Aj kanceláriu na stavbe dostal za mojou. Inak je ešte zapálený a pracuje s vervou, museli sme ho trochu zabrzdiť, lebo by nám pokazil reputáciu.

Na obed dojedám kurča, ktoré som večer upiekol, spolu s ryžou a šalátom z uhoriek. Na nového spolubývajúceho to urobilo primeraný dojem.

Potom volám domov. Dozvedám sa dve správy, jednu dobrú a jednu zlú. Tá prvá bola, že žena kúpila pre celú rodinu zájazd na Mallorku a tá druhá, že si pri kosení buriny na záhradke zasekla kosákom do ruky a takmer si odsekla prst. Ale vraj to bude v poriadku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Indické denníky 164

21.05.2018

18.5. Ťažko zaspávam a skoro sa budím, idem do roboty, doma sa mi nechce byť. Betonáž sa neskončila, Havran je preč a Peťko sa hrá na šéfa. Zmätok s benzínom a plynom, míňa sa , varíme viac »

Indické denníky 163

17.05.2018

15.5. Ohlásil sa Kubíček, ale peniaze nemá. Mondel opäť blbol aj Peťko. S Kubíčkom som sa vyrovnal a odovzdal všetky prachy, auto je bez benzínu. Dal som si na úložku 600 USD, zvyšok sa viac »

Indické denníky 162

14.05.2018

11.5. Pracujeme na zmeny. Mondel poslal ďalší list. Začínam upratovať stôl a selektovať veci, ktoré beriem domov. Je stále horúco a ešte bude. Zvýšené tempo na stavbe sa prejavuje čoraz viac »

Ľubomír Kopáček

Expert ku GDPR: Firmy investovali do právnikov, budú robiť ďalej to isté

24.05.2018 22:00

"Je predsa hlúposť, aby som si bral zákaznícku kartu, keď mi ju ponúknu pri náhodnom, jednorazovom nákupe," vraví expert na kybernetickú bezpečnosť Ľubomír Kopáček.

ženy, nákupy

GDPR. Ochráni zákon súkromie?

24.05.2018 22:00

Osobné údaje ľudí sú vždy tovarom, okolo ktorého sa točí veľký biznis. Od piatka 25. mája sa však môžete rozhodnúť, či na to dáte súhlas.

korupcia, úplatok

V Španielsku padli vysoké tresty za korupciu vládnych ľudovcov

24.05.2018 21:18

Viac ako dvom desiatkam španielskych podnikateľov a politikov vymeral vo štvrtok španielsky súd vysoké väzenské tresty.

Eurobankovky, peniaze

Taliani môžu spustiť dlhovú krízu ako Gréci

24.05.2018 21:14

Taliansko môže spôsobiť ďalšiu dlhovú krízu, podobne ako Grécko, ak sa politiky novej talianskej vlády sústredia výhradne na zvýšenie výdavkov.

karoldakar

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 197
Celková čítanosť: 107188x
Priemerná čítanosť článkov: 544x

Autor blogu

Kategórie