Založ si blog

Indické denníky 153

21.4. Po raňajkách opäť kolotoč po stavbe a skladoch, potom cesta späť, opäť nejaké zábery. Je horúco. V noci ma budí Miler, sedíme u Krejčího takmer do tretej. Starý nechce opustiť Moniku.

 

Začal posledný deň v Kandle. Opäť ideme do kancelárií i na stavbu, Maroš pozariaďuje zvyšok vecí, ktoré mu zostali v pláne a po desiatej sa púšťame na cestu do Abu. Opäť desiatky kilometrov prázdnou rovinou, pustinou, kde najvyšším bodom bola strecha nášho auta, alebo osamelý stožiar vysokého napätia. Terén je opäť suchý, vodná hladina je v nedohľadne. Márne pátram kamerou po okolí, nič než pustinu nedovidím.

Leto vrcholí a ako sa vzďaľujeme od mora, pociťujeme , že teplota poriadne stúpla. Auto je rozpálené a sedíme ako na panvici. Slnko pečie z bezoblačnej oblohy.

Pociťujem priam fyzickú úľavu, keď sa na obzore objavuje prvý balvan, veštiaci blízkosť hôr. Na fajront sme doma. Teraz, keď som urobil cestu do Kandly a späť, pochopil som, prečo sa každý rád zastaví na Abu. Proste sa to nedá urobiť na jeden zážah a toto mestečko je miestom, kde sa dá veľmi dobre oddýchnuť. Aj keď niekedy tie oddychy sú nepríjemné a prekvapujúce. Ako aj ten, ktorý sa uskutočnil dnes v noci.

Po celodennom cestovaní som sa uložil skoro spať, aby som a dal dohromady, ale nebolo mi dopriate stráviť celú noc nerušene v posteli. Pred polnocou ma budí zvonček u dverí. Na moje veľké prekvapenie tam stojí ekonomický riaditeľ z Džajpúru Miler a žiada ma , aby som ho zaviedol ku Kejčímu. Obliekam sa teda a beriem kľúče od auta. Na hluk sa prebral aj Mirek a rozhodol sa, že sa pridá k nám. Je nemysliteľné, aby sme sa naspäť trepali peši. Naštartoval som a išiel ukazovať cestu. napriek tomu, že bola noc, pomerne ľahko som našiel odbočku do mesta a dorazili sme pred vilu. Otvoril som bránu a vošli autami na dvor. Zobudiť Krejčího nebol problém. Samozrejme nás pozval ďalej a ponúkol pivom.  Najprv s Milerom prejednávali akési organizačné problémy, potom sa rozprúdila voľná debata. Spať sa mi nechcelo, nuž som sa tam trochu zdržal. Zdalo sa mi, že medzi starým a Monikou je akési napätie. To sa Mirkovi zdalo ako vhodné, pokúsiť sa ju odlákať. Dosť do nej húdol a prehováral ju , aby sa nasťahovala k nám, ale nemal úspech. Z jeho strany to bola možno posledná možnosť, lebo čas jeho odchodu sa nezadržateľne blížil. posedeli sme na rezidencii do tretej a potom som nás mierne podpitý odviezol do kolónie. Miler zostal na noc u starého.

 

22.4. Je stále teplejšie, dnes sa lúči Mirek Tomala, prišiel Vacek i Solovic. Montérov odvelili do Kandly, aj autá Straka zúri. Večer sedíme, začíname pivom, gulášom, živánskou a končíme whisky. Potom sa objavil aj starý s Monikou. Spať idem ani neviem kedy. Vacek bachol s autom do stĺpa.

 

Deň trávime bežnými pracovnými problémami, ale predsa len v očakávaní niečoho mimoriadneho. Na dnešný večer Mirek Tomala naplánoval rozlúčkový večierok, lebo jeho čas skončil a vráti sa domov.  Popozýval starých známych a priateľov zo severu i z juhu a  celá tá oslava sa bude konať u nás v dome. To teda bude už druhá noc za sebou, ktorú sa poriadne nevyspím. Ráno vyťahujeme mäso z mrazničky, potom ideme na trh nakúpiť čerstvú zeleninu, dozásobíme sa pivom, naplníme nádobky na ľad. Proste treba urobiť tisíc maličkostí, aby večierok nemal chybu. Náladu skazila len skutočnosť, že našich montérov odvolali do Kandly a tí zobrali Marošovi auto. Zúril teda poriadne.

Pred koncom pracovnej doby začnú prichádzať prví hostia. Dorazil Sadílek s Homlessom, Miro Solovic i Peter Vacek. Proste stará zostava. Doplnili nás Peťko a Maroš. Z hotela prišiel majster Friedl. Guláš už bol navarený, teda hostina mohla začať. Zatiaľ čo sa hostia kŕmili, Miro začal chystať živánsku. Teda niečo, čo sa jej mohlo trochu podobať. Naplnili sme alobal mäsom , slaninou, Miro dokonca doniesol aj klobásu. Ponapichovali sme to na špajle a dali do grilu piecť. Načistili sme zemiakov. a ako korunu vytiahli aj chlieb, ktorý sme doviezli z Kandly.

Keď bola zábava v najlepšom, objavil sa starý aj s Monikou. Obaja boli síce podľa vlastného vyjadrenia vegetariáni, ale dnes mali asi pôst, lebo každý sporiadal jednu porciu pečeného mäsa. Mám tento okamih aj na kamere. Zábava sa rozprúdila veľmi dobrá, okrem piva sa podávala whisky a džin. Neviem, kedy som sa dostal do postele.

Ráno pokazila len jedna informácia, Petr Vacek cestou domov trafil autom do stĺpu na  ceste a trochu pokrivil blatník. Inak sa nikomu nič nestalo.

Indické denníky 177

03.07.2018

29.6. Let je bezproblémový, hladko až do Prahy. Miro má v pláne tu zostať , vybavuje si nocľah, ja idem letiskovým spojom na Dejvice, tam prestupujem na metro a odtiaľ na Florenc. Kufre sú ťažké viac »

Indické denníky 176

30.06.2018

6. Striedavo na Vasante a na office, nuda, preberám balíčky a lístky. Sedíme pri TV. Včerajšok sme strávili viac menej na izbe, je tu pomerne veselo, odchádza na dovolenku alebo domov viacero viac »

Indické denníky 175

29.06.2018

24.6. Je tu nuda. Chodíme po meste a pozeráme pamiatky, Prezidentský palác, cestu Radžov, Miro točí na kameru. Stretli sme aj prezidenta, mimoriadne opatrenia. Letenku mám na stredu, aspoň budem viac »

Peter Pellegrini, Thorbjorn Jagland,

V obci na Spiši si vystačia so zdravým rozumom

16.10.2018 18:00

V Spišskom Hrhove zaviedli sociálny systém, ktorý napomáha spolužitiu Rómov s majoritným obyvateľstvom.

jahody

Zmrazené jahody z Poľska, ktoré spôsobili hepatitídu, mohli smerovať aj do SR

16.10.2018 17:50

Vo Švédsku zaznamenali 20 prípadov vírusového zápalu pečene, v Rakúsku 14 takýchto prípadov.

oleh oleg sencov

Sencov údajne leží na JIS, Rusko zhoršenie jeho stavu popiera

16.10.2018 17:31

V polovici mája Sencov začal protestnú hladovku, ktorú prerušil po 145 dňoch.

nemecko, kolín, stanica, železnica, polícia, rukojemník

Páchateľom útoku na stanici v Kolíne bol 55-ročný Sýrčan

16.10.2018 17:11

Žiadateľ o azyl, mal od leta 2016 v 13 prípadoch dočinenia s políciou.

karoldakar

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 210
Celková čítanosť: 131849x
Priemerná čítanosť článkov: 628x

Autor blogu

Kategórie