Založ si blog

Indické denníky 146

7.4. Dorazil Kubíček, zobral som diéty a nechal ho, nech vybavuje sám, ja som zobral iba bombu. Prišli Vondra s Friedlom a radili sa u Petríka, ako vždy. Vraj ho urobili vedúcim a má sa nasťahovať do Vily, pustím ho tam v pondelok. Chalani prídu.

 

Život ide ďalej, len teploty pomaly stúpajú. Ráno som mal na teplomere 25 °C, teda už vládnu dobré tropické noci. Blíži sa víkend a treba si nachystať program. Ráno trávim na stavbe a čakám, čo sa bude diať. Ako prvý ma vyruší Kubíček, priniesol diéty. Idem s ním do mesta, aby som zdôvodnil svoju neprítomnosť na stavbe, ale riešim si svoje problémy. Míňa sa mi plynová bomba a bol som si ju u Sunila vymeniť.  Tento krát to trvalo trochu dlhšie, ale naspäť sa vraciam s plnou. Kubíčka nechávam s ním, nech si povybavuje všetko potrebné, veď to patrí do jeho povinností. Zaviezol som si bombu domov a vrátil sa na stavbu. Tu som sa dozvedel, že dorazil Vondra a spolu s Friedlom sú na baraku u Peťka. Ten ich prijíma ochotnejšie ako ja a vždy má pre nich prichystaný pohárik pijatiky. Mňa ich spôsob jednania nepriťahuje a viac menej sa navzájom ignorujeme. Tak je to vlastne v celom PTP, pretože berú vážne montáž potrubia a technológie a vlastná stavbárčina je pre nich iba príťažou a veľmi sa v nej nevyznajú. A toto vedenie zvlášť. Stále nemôžem zabudnúť na otázku, ktorú mi položil  riaditeľ Rataj pri vstupe do mojej kancelárie. Vraj či neviem, kde sú nejakí jeho ľudia? Odpovedal som mu, že to veru neviem a nebavil som sa vysvetľovaním, že ja som tu vlastne jeho prvý človek.

Po obede som sa dozvedel výsledok ich jednania, vraj je Peťko poverený vedením stavby a mám ho nechať nasťahovať do Vily, čiže Rezidencie. No a prideliť mu auto. Na to som odpovedal, že tak môže urobiť v pondelok a celá vec pre mňa zhasla.

Večer som dostal telefonické potvrdenie z Falny, že chalani mi prídu zajtra odplatiť návštevu. Vidina príjemne stráveného víkendu sa stala skutočnosťou. Treba len všetko nachystať. Mám už predstavu o programe, bude malým prekvapením.

 

8.4. Peťko za zastavil už ako vedúci, vraj je  mu to ľúto, mne nie, aspoň sa zbavím papierovania a schôdzí. Čakáme vedenie, ale nik neprišiel, volal som domov. PSIS padla, možno sme prišli o 120 tisíc. Sadílek sa chystá do Himalájí. Čakám Mira a Petra na guláš, prišli večer. Varil som a jedli na rezidencii, potom na hoteli, spili sme sa.

 

Ráno sa u mňa v kancelárii zastavil Peťko a etabloval sa ako nový vedúci stanice. Ospravedlňoval sa, že mu to je ľúto a vraj po takejto funkcii netúžil. Ale mne to naozaj nevadilo. To, že riaditeľom vždy chcel byť, som vedel už dávno, že ja ním nebudem počas dvoch mesiacov, ktoré som tu ešte mal stráviť, mi tiež bolo jasné. Zmenu urobili dosť skoro, aby sa mal možnosť zapracovať do problematiky a mne uľahčili prácu.  Konečne bude musieť niekto iný robiť všetku nepríjemnú administratívu, hlásenia a papierovanie. A Peťko na tieto veci je ako stvorený, má pre to všetky predpoklady. Pamätám si na jeho hlásenia Sedláčkovi, keď debatovali spolu desiatky minút po telefóne a radili sa o všetkom, nakoľko nebol schopný zobrať na seba zodpovednosť. Teraz sa už nemalo čo pokaziť, stavebná časť bežala a montáž technológie sa blížila. A za tú by som nerád ja niesol zodpovednosť, lebo sa v nej vôbec nevyznám. Vo výhľade som mal jednoduchú náplň práce. Pripadol mi ešte jeden repeater pred Palanpúrom, teda som mal dôvod nesedieť celý deň na stanici a samozrejme zostala aj stavebná časť Kótu.

Čakali sme na vedenie, aby jeho nástup riadne vykonalo, ale nik neprišiel. Keďže je sobota, tak idem pred obedom k telefónu. Volám domov. Trvalo to chvíľu, než som sa dovolal, ale správy neboli potešiteľné. Doma sú problémy. Padla PSIS, v ktorej som mal vloženú polovičku dedičstva. Nakúpil som cenné papiere za sto dvadsať tisíc v ich fondoch. A banka teraz zastavila vyplácanie a vraj stojí pred bankrotom. Zdá sa, že o peniaze asi prídeme. V duchu vypočítavam stratu. Za tri roky mi na dividendách vyplatili tak tridsať tisíc, rozdiel asi oplačem.

Poobede začínam chystať posedenie na večer. Rozhodol som sa, že párty urobíme v novom dome, vo Vile či Rezidencii. V prípravách ma vyrušil Sadílek, ktorý mi prišiel oznámiť, že sa mu podarilo zariadiť si všetko potrebné na cestu do Himalájí. PTP a Škoda sa dohodli, že umožnia svojim zamestnancom krátke výlety autami na sever. On sa dostal do prvého a ja som zaradený do druhého. Bola to potešiteľná správa, lebo tak by sa naplnil môj hlavný cieľ. Poprial som mu veľa šťastia na ceste a požiadal ho, aby mi poskytol potrebné informácie o ceste hore. Potom vyberám mäso z mrazničky a ideme do Vily. Cestou sa zastavujeme na trhu a dokupujem čerstvú zeleninu a niečo na pitie. Odomykám dom a spúšťam všetky spotrebiče. Dom zatiaľ nie je obývaný, ale chodím sem tam ho prevetrať. Dokonca som tu aj jednu noc prespal, ale je od ruky, hoci je v ňom ticho, pokiaľ vám nevadí stanica, ktorá je za radom domov.

Miro doviezol z Falny aj Petra, pridal sa Mirko i Petrík a spoločne sme sa chystali na párty.  Miro a ja sme načistili zemiaky a nakrájali mäso a dali sa do varenia, ostatní dvaja nakúkali cez plot k susedom, či neuvidia mladú učiteľku zo školy, ale nemali šťastie. V škole bola iba jedna trieda a učil v nej starší chlap. Teda sa venovali nápojom, ponúkali pivo a whisky a sami si tiež dávali. Večer sme rozsvietili vonkajšie osvetlenie, vytiahli sme stôl a stoličky na verandu a jedlo sa podávalo na čerstvom vzduchu. Nálada bola dobrá, jedlo ešte lepšie. O desiatej sme mali všetko dojedené a vypité, tak sme hostí zaviedli na hotel  Džaj deep, kde mali spať, pretože naše domy už boli plné. Tu sme však natrafili na rozbehnutý večierok zváračov, ktorému sme sa nemohli vyhnúť. Chlapi sedeli v jedálni a mali tiež už niečo za sebou. Zostal som tam do polnoci a veru sme poctivo nasávali. Bolo veselo a hlučno, spievali sa pesničky a rozprávali vtipy. Keď som toho mal už plné zuby, zobral som kľúč od jednej voľnej izby, o ktorej som vedel, že je dobre zariadená a vybavená v parametroch, ktoré som požadoval. Chystal som si ju vlastne pre seba, keby sme museli naše domy opustiť. Tam som si ľahol a drichmal až do rána.

 

Indické denníky 177

03.07.2018

29.6. Let je bezproblémový, hladko až do Prahy. Miro má v pláne tu zostať , vybavuje si nocľah, ja idem letiskovým spojom na Dejvice, tam prestupujem na metro a odtiaľ na Florenc. Kufre sú ťažké viac »

Indické denníky 176

30.06.2018

6. Striedavo na Vasante a na office, nuda, preberám balíčky a lístky. Sedíme pri TV. Včerajšok sme strávili viac menej na izbe, je tu pomerne veselo, odchádza na dovolenku alebo domov viacero viac »

Indické denníky 175

29.06.2018

24.6. Je tu nuda. Chodíme po meste a pozeráme pamiatky, Prezidentský palác, cestu Radžov, Miro točí na kameru. Stretli sme aj prezidenta, mimoriadne opatrenia. Letenku mám na stredu, aspoň budem viac »

Mostná skruža na diaľnici D4

VIDEO: Rodí sa šiesty most cez Dunaj. Pozrite si akú má masívnu kostru

16.12.2018 06:00

Pri Bratislave sa pri výstavbe šiesteho mostu cez Dunaj dali do pohybu 2 400 kíl vážiace oceľové konštrukcie. Tie sú svetovým unikátom.

Taliansko Janov most zrútenie

Nový most v Janove by mal byť postavený do roka

15.12.2018 21:58

Náklady na demoláciu zrúteného Morandiho mosta a očistenie miesta sa odhadujú na 19 miliónov eur.

pieštany, pochod čertov, maska, krampus

V Piešťanoch sa uskutočnil druhý ročník pochodu čertov

15.12.2018 21:10

Ide o jediný pochod čertov na slovenskom území.

Žilina, diaľnica

Štát bude mať za čo stavať, na dopravu získal z eurofondov takmer miliardu

15.12.2018 21:00

NDS zazmluvnila v roku 2018 z eurofondov z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra projekty v sume 936,9 milióna eur.

karoldakar

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 210
Celková čítanosť: 140298x
Priemerná čítanosť článkov: 668x

Autor blogu

Kategórie