Založ si blog

Indické denníky 145

3.4. Doska je hotová, opral som si v rezidencii, robil som si rezne, chalani idú do Kandly, Miro na Salawas.

 

Betonáž druhej stropnej dosky prebehla bez akýchkoľvek problémov. Robotníci i technici získali potrebnú zručnosť, technické chyby dokázali odstrániť za veľmi krátky čas a aj skutočnosť, že nebola tak objemovo náročná, spôsobili tento takmer bezproblémový priebeh. Zmena sa uskutočnila v technológii. Predsa len už trochu tlačil čas, Tak LnT nechalo betón na strop už hotovej dosky vyložiť žeriavom a odtiaľ ho na miesto zabudovania dopravili už tradičným spôsobom – na hlavách.

Ja sa trochu venujem osobnej údržbe. Zašiel som na Rezidenciu a tam som si opral veci. Určíte som to mohol urobiť aj doma, ale dvor a možnosti lepšieho usušenia ma prinútili vyskúšať aj túto možnosť. Tu v bočnej uličke som nebol tak na očiach a mohol som si veci dôkladne porozvešiavať na zadnom dvore, bez toho , aby celé okolie videlo , čo robím.

Na obed som už doma a chystám si oneskorený nedeľný obed, ktorý so si včera nestihol urobiť. Mám rozmrazené mäso, nachystám si ryžu, očistím šalát a robím rezne. Musím ich narobiť z celého kusa , preto mám hotovú stravu na viac dní. Hlavne preto, že mi tento krát s jedením asi nik nepomôže, pretože obyvatelia druhého domu by mali ísť do Kandly a Mirek na sever do Salavasu.

 

5.4. Kľud a teplo, som sám. Na stavbe noví dozori z IOCL i EIL, večer volá Rataj, máme montovať FOD. Popraskala mi päta na ľavej nohe, musím chodiť v teniskách

 

Tak sa aj stalo, zostal som na stavbe sám. Preto tu mám kľud a pohodu. Možno sa dá povedať, že sa cítim lepšie, keď tu nik nie je, asi som si zvykol na samotu.

Na stavbe sa objavili noví ľudia. Jeden z nich,  mladý inžinier, zastupuje IOCL. Zdá sa neskúsený a celkom sympatický. V porovnaní s Mondelom úplný baránok. Trochu viac ošľahaný je druhý, ktorý reprezentuje EIL, dozornú organizáciu IOCL. Teda mám vlastne dozory dva. Priamy aj nepriamy, obaja sa montujú do výstavby a keď sa tu zastaví Mondel, tak rýpu traja.

Už dlho je veľmi teplo, preto sa po stavbe pohybujem v sandáloch, ale dnes mi popraskala koža na ľavej päte, vytvorili sa mi tam hlboké trhliny a musel som sa vrátiť k teniskám a ponožkám. Menám chuť si naniesť nejakú infekciu do otvorených puklín a prípadne si skomplikovať zdravotný stav.

Večer ma domov volá Rataj a dáva súhlas na začatie prác na objekte FOD, čo je vlastne požiarna sústava. Treba vybudovať dvoje základov pre tlakové nádrže a rozvody po stanici, pomaly príde čas aj na montáž technológie.

 

6.4. Ráno už je 28 °C, napísal som hlásenie, vyvliekol sa s Mrázovou pomocou z mítingu. Na stavbe čakal Mogul, priniesli pivo a džin. Popíjali dme do večera. Vrátili sa chalani zo severu i z juhu.

 

Leto je v plnom prúde, dnes ráno som nameral 28 °C v tieni. Je to toľko ako u nás doma poobede v lete. Spí sa už horšie. klimatizácia musí pracovať celú noc. Keď spím doma sám, nechávam spustenú skriňu v obývačke a spím pri otvorených dverách, tak ma jej hukot ruší menej. Horšie je to , keď tu je Mirek, vtedy si púšťame každý vlastnú a tá mi hučí meter od hlavy. Nie je to veľmi príjemné, lebo som bol zvyknutí spávať v tichom prostredí.

V robote robím bežnú agendu. Tu sedím bez klimatizácie, našťastie to pomerne dobre znášam. Otvoreným oknom pri mojom pracovnom stole prúdi do bunky čerstvý vzduch, ktorému pomáham ventilátorom.

Po obede si IOCL zmysle zvolať míting. Viem, že podobné akcie sú viac formálne a veľmi nerád ne chodím. Preto aj teraz som privítal Mráza, ktorý dorazil pred obedom veľmi rád a ide s mím vybavovať veci do mesta. Prezeráme si dva domy v Rico kolónii, jeden z nich sa mi celkom pozdáva, bývalo by sa v ňom lepšie, ako v mojom. Lenže na jeho dokončenie budú potrebné tak dva mesiace a to tu už nebudem. Keď som sa vrátil na stavbu, míting skončil, LnT a IOCL si to rozdali priamo, bez môjho sprostredkovania, ale jednému posedeniu som sa nevyhol. V kancelárii ma čakal Bains z Mogulu, ktorý tiež má záujem na obchodovaní s nami, pripravil pre nás už jeden hotel, Sun deep, teraz ponúka druhý. No a dnes má v pláne pripraviť si živnú pôdu, dovliekol džin a whisky ,nejaké pivo, všetko sa to chladí u mňa v ľadničke. Nedá sa tomu vyhnúť, sedíme v kancelári do desiatej a ja si to napíšem ako prácu nad čas, veď som tu vlastne služobne.

 

Indické denníky 154

24.04.2018

23.4. Ráno ma trochu bolí hlava, beriem tabletku. Po raňajkách (palacinky) sa vyberieme na túru. Moceme sa v horúčavách po horách viac ako päť hodín. Slnko páli a voda vo fľaši sa varí. viac »

Indické denníky 153

22.04.2018

21.4. Po raňajkách opäť kolotoč po stavbe a skladoch, potom cesta späť, opäť nejaké zábery. Je horúco. V noci ma budí Miler, sedíme u Krejčího takmer do tretej. Starý nechce opustiť Moniku. viac »

Indické denníky 152

20.04.2018

20.4. Celý deň beháme po Kandle, office aj site. Točím snímky. Na obed sme Butlete Davadži, za 75 rupíí, okrem pitia. Potom kúpanie v Mandyia, more je teplé až horúce. Večer opäť na office. viac »

daniel zmeko, gašparovič

Kiska vymenoval Daniela Zmeka za náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl

26.04.2018 15:35

V stredu (25.4.) túto nomináciu schválila vláda. Vo funkcii nahradí Milana Maxima.

kúpele

Asociácia slovenských kúpeľov: Nová vláda by mala viac podporovať kúpeľníctvo

26.04.2018 15:09

Aj programové vyhlásenie zrekonštruovanej vlády obsahuje informácie o štátnej podpore kúpeľníctva.

penzista, dôchodok,

Historicky najdrahší sociálny balíček má posilniť ekonomiku

26.04.2018 15:00

Najnovší sociálny balík môže byť podľa odhadov až v objeme 600 miliónov eur.

Babiš Kiska Pellegrini

Prezident: Vďaka Československu naša krajina zaznamenala nebývalý rozmach

26.04.2018 14:42, aktualizované: 14:53

Za účasti prezidenta Andreja Kisku a premiérov Petra Pellegriniho a Andreja Babiša sa začala výstava, ktorá mapuje históriu Československa.

karoldakar

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 189
Celková čítanosť: 101626x
Priemerná čítanosť článkov: 538x

Autor blogu

Kategórie