Založ si blog

Indické denníky 145

3.4. Doska je hotová, opral som si v rezidencii, robil som si rezne, chalani idú do Kandly, Miro na Salawas.

 

Betonáž druhej stropnej dosky prebehla bez akýchkoľvek problémov. Robotníci i technici získali potrebnú zručnosť, technické chyby dokázali odstrániť za veľmi krátky čas a aj skutočnosť, že nebola tak objemovo náročná, spôsobili tento takmer bezproblémový priebeh. Zmena sa uskutočnila v technológii. Predsa len už trochu tlačil čas, Tak LnT nechalo betón na strop už hotovej dosky vyložiť žeriavom a odtiaľ ho na miesto zabudovania dopravili už tradičným spôsobom – na hlavách.

Ja sa trochu venujem osobnej údržbe. Zašiel som na Rezidenciu a tam som si opral veci. Určíte som to mohol urobiť aj doma, ale dvor a možnosti lepšieho usušenia ma prinútili vyskúšať aj túto možnosť. Tu v bočnej uličke som nebol tak na očiach a mohol som si veci dôkladne porozvešiavať na zadnom dvore, bez toho , aby celé okolie videlo , čo robím.

Na obed som už doma a chystám si oneskorený nedeľný obed, ktorý so si včera nestihol urobiť. Mám rozmrazené mäso, nachystám si ryžu, očistím šalát a robím rezne. Musím ich narobiť z celého kusa , preto mám hotovú stravu na viac dní. Hlavne preto, že mi tento krát s jedením asi nik nepomôže, pretože obyvatelia druhého domu by mali ísť do Kandly a Mirek na sever do Salavasu.

 

5.4. Kľud a teplo, som sám. Na stavbe noví dozori z IOCL i EIL, večer volá Rataj, máme montovať FOD. Popraskala mi päta na ľavej nohe, musím chodiť v teniskách

 

Tak sa aj stalo, zostal som na stavbe sám. Preto tu mám kľud a pohodu. Možno sa dá povedať, že sa cítim lepšie, keď tu nik nie je, asi som si zvykol na samotu.

Na stavbe sa objavili noví ľudia. Jeden z nich,  mladý inžinier, zastupuje IOCL. Zdá sa neskúsený a celkom sympatický. V porovnaní s Mondelom úplný baránok. Trochu viac ošľahaný je druhý, ktorý reprezentuje EIL, dozornú organizáciu IOCL. Teda mám vlastne dozory dva. Priamy aj nepriamy, obaja sa montujú do výstavby a keď sa tu zastaví Mondel, tak rýpu traja.

Už dlho je veľmi teplo, preto sa po stavbe pohybujem v sandáloch, ale dnes mi popraskala koža na ľavej päte, vytvorili sa mi tam hlboké trhliny a musel som sa vrátiť k teniskám a ponožkám. Menám chuť si naniesť nejakú infekciu do otvorených puklín a prípadne si skomplikovať zdravotný stav.

Večer ma domov volá Rataj a dáva súhlas na začatie prác na objekte FOD, čo je vlastne požiarna sústava. Treba vybudovať dvoje základov pre tlakové nádrže a rozvody po stanici, pomaly príde čas aj na montáž technológie.

 

6.4. Ráno už je 28 °C, napísal som hlásenie, vyvliekol sa s Mrázovou pomocou z mítingu. Na stavbe čakal Mogul, priniesli pivo a džin. Popíjali dme do večera. Vrátili sa chalani zo severu i z juhu.

 

Leto je v plnom prúde, dnes ráno som nameral 28 °C v tieni. Je to toľko ako u nás doma poobede v lete. Spí sa už horšie. klimatizácia musí pracovať celú noc. Keď spím doma sám, nechávam spustenú skriňu v obývačke a spím pri otvorených dverách, tak ma jej hukot ruší menej. Horšie je to , keď tu je Mirek, vtedy si púšťame každý vlastnú a tá mi hučí meter od hlavy. Nie je to veľmi príjemné, lebo som bol zvyknutí spávať v tichom prostredí.

V robote robím bežnú agendu. Tu sedím bez klimatizácie, našťastie to pomerne dobre znášam. Otvoreným oknom pri mojom pracovnom stole prúdi do bunky čerstvý vzduch, ktorému pomáham ventilátorom.

Po obede si IOCL zmysle zvolať míting. Viem, že podobné akcie sú viac formálne a veľmi nerád ne chodím. Preto aj teraz som privítal Mráza, ktorý dorazil pred obedom veľmi rád a ide s mím vybavovať veci do mesta. Prezeráme si dva domy v Rico kolónii, jeden z nich sa mi celkom pozdáva, bývalo by sa v ňom lepšie, ako v mojom. Lenže na jeho dokončenie budú potrebné tak dva mesiace a to tu už nebudem. Keď som sa vrátil na stavbu, míting skončil, LnT a IOCL si to rozdali priamo, bez môjho sprostredkovania, ale jednému posedeniu som sa nevyhol. V kancelárii ma čakal Bains z Mogulu, ktorý tiež má záujem na obchodovaní s nami, pripravil pre nás už jeden hotel, Sun deep, teraz ponúka druhý. No a dnes má v pláne pripraviť si živnú pôdu, dovliekol džin a whisky ,nejaké pivo, všetko sa to chladí u mňa v ľadničke. Nedá sa tomu vyhnúť, sedíme v kancelári do desiatej a ja si to napíšem ako prácu nad čas, veď som tu vlastne služobne.

 

Indické denníky 177

03.07.2018

29.6. Let je bezproblémový, hladko až do Prahy. Miro má v pláne tu zostať , vybavuje si nocľah, ja idem letiskovým spojom na Dejvice, tam prestupujem na metro a odtiaľ na Florenc. Kufre sú ťažké viac »

Indické denníky 176

30.06.2018

6. Striedavo na Vasante a na office, nuda, preberám balíčky a lístky. Sedíme pri TV. Včerajšok sme strávili viac menej na izbe, je tu pomerne veselo, odchádza na dovolenku alebo domov viacero viac »

Indické denníky 175

29.06.2018

24.6. Je tu nuda. Chodíme po meste a pozeráme pamiatky, Prezidentský palác, cestu Radžov, Miro točí na kameru. Stretli sme aj prezidenta, mimoriadne opatrenia. Letenku mám na stredu, aspoň budem viac »

Mostná skruža na diaľnici D4

VIDEO: Rodí sa šiesty most cez Dunaj. Pozrite si, akú má masívnu kostru

16.12.2018 06:00

Pri Bratislave sa pri výstavbe šiesteho mostu cez Dunaj dali do pohybu 2 400 kíl vážiace oceľové konštrukcie. Tie sú svetovým unikátom.

Taliansko Janov most zrútenie

Nový most v Janove by mal byť postavený do roka

15.12.2018 21:58

Náklady na demoláciu zrúteného Morandiho mosta a očistenie miesta sa odhadujú na 19 miliónov eur.

pieštany, pochod čertov, maska, krampus

V Piešťanoch sa uskutočnil druhý ročník pochodu čertov

15.12.2018 21:10

Ide o jediný pochod čertov na slovenskom území.

Žilina, diaľnica

Štát bude mať za čo stavať, na dopravu získal z eurofondov takmer miliardu

15.12.2018 21:00

NDS zazmluvnila v roku 2018 z eurofondov z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra projekty v sume 936,9 milióna eur.

karoldakar

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 210
Celková čítanosť: 140342x
Priemerná čítanosť článkov: 668x

Autor blogu

Kategórie