Založ si blog

Indické denníky 143

             30.3.Po obede dve bunky, zložené boli za hodinu. Zajtra všetci odchádzajú, budem tu sám.

 

Vybavovanie stanice zariadením pokračuje. Dnes doviezli dve bunky. Nebol problém ich zložiť a osadiť na voľné miesto za moju. Teraz tu už bol náznak akýchsi kancelárií, už to bol komplet a nie len krabice na stavbe. Jedna sa skladá z dvoch kancelárii ako Peťkova, druhá je voľná, vhodná na sklad.

Chalani majú v pláne znovu služobné cesty, teda zas tu budem sám.

 

             31.3. Do Kandly sa nejde, prišli ďalšie bunky, jedna kuchyňa, jedna ošetrovňa, jedna rozbitá a do štvrtej sa nevieme dostať. Prišiel Kubíček, mocem sa s ním do večera. Hráme tri sety. Večer hluk, asi sa presťahujem do rezidencie, ale najprv ju musím vystriekať.

 

Aj dnes sme dostali prídel, priviezli ďalšie štyri bunky. Aj tieto sú pomerne obité a ošarpané. Napriek tomu ich nechávame zložiť, preberáme kľúče a ideme ich skontrolovať. Boli sme dobre prekvapení ich vnútorným vybavením. Jedna je kuchynská, s malou jedálňou, aspoň by ľudia mohli jesť na stavbe, kvitovali sme. Druhá bola ošetrovňa, ktorú si zabral Maroš, hlavne kvôli posteli, ktorá tvorila súčasť zariadenia. Človek sa v nej mohol pohodlne natiahnuť. Tretia bola poriadne porozbíjaná, plná stolov a stoličiek, či iných zvyškov zariadenia, ktoré sme cez otvorené dvere nedokázali identifikovať. Vhodná však bola tak na kúrenie. Do štvrtej sme sa vôbec nedostali, lebo žiaden z kľúčov, ktoré sme s bunkami dostali sa do visiacej zámky nehodil, takže sme ju vôbec neotvorili.

Z pokusov o vlámanie ma vyrušil Kubíček, ktorý tiež chcel vidieť domy vyhliadnuté Mrázom, tak som ho tam musel zaviesť. Potom ideme do mesta, kde by mal byť nový hotel. Má nás tam čakať Bains. Horko ťažko sme objekt našli, ale na jeho prehliadku sme sa nedostali. Vošli sme síce autom do dvora, ale budova bola obývaná domorodcami, preto sme urobili iba obhliadku zvonku. Budova bola v tvare písmena L, v kratšej časti bola veľká sála a kuchyňa, dlhšia čiarka vola poschodová a tvorila obytnú časť. Bains sľuboval, že objekt v krátkom čase prebuduje podľa našich potrieb, obyvateľov nebude vraj problém presťahovať a získame najmenej dvanásť izieb. Kubíčkovi sa nápad zrejme celkom pozdával a tľapli si. Objekt bol naozaj ešte do môjho odchodu zrekonštruovaný a obývaný pracovníkmi Potrubí Praha.

Indické denníky 154

24.04.2018

23.4. Ráno ma trochu bolí hlava, beriem tabletku. Po raňajkách (palacinky) sa vyberieme na túru. Moceme sa v horúčavách po horách viac ako päť hodín. Slnko páli a voda vo fľaši sa varí. viac »

Indické denníky 153

22.04.2018

21.4. Po raňajkách opäť kolotoč po stavbe a skladoch, potom cesta späť, opäť nejaké zábery. Je horúco. V noci ma budí Miler, sedíme u Krejčího takmer do tretej. Starý nechce opustiť Moniku. viac »

Indické denníky 152

20.04.2018

20.4. Celý deň beháme po Kandle, office aj site. Točím snímky. Na obed sme Butlete Davadži, za 75 rupíí, okrem pitia. Potom kúpanie v Mandyia, more je teplé až horúce. Večer opäť na office. viac »

daniel zmeko, gašparovič

Kiska vymenoval Daniela Zmeka za náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl

26.04.2018 15:35

V stredu (25.4.) túto nomináciu schválila vláda. Vo funkcii nahradí Milana Maxima.

kúpele

Asociácia slovenských kúpeľov: Nová vláda by mala viac podporovať kúpeľníctvo

26.04.2018 15:09

Aj programové vyhlásenie zrekonštruovanej vlády obsahuje informácie o štátnej podpore kúpeľníctva.

penzista, dôchodok,

Historicky najdrahší sociálny balíček má posilniť ekonomiku

26.04.2018 15:00

Najnovší sociálny balík môže byť podľa odhadov až v objeme 600 miliónov eur.

Babiš Kiska Pellegrini

Prezident: Vďaka Československu naša krajina zaznamenala nebývalý rozmach

26.04.2018 14:42, aktualizované: 14:53

Za účasti prezidenta Andreja Kisku a premiérov Petra Pellegriniho a Andreja Babiša sa začala výstava, ktorá mapuje históriu Československa.

karoldakar

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 189
Celková čítanosť: 101616x
Priemerná čítanosť článkov: 538x

Autor blogu

Kategórie