Založ si blog

Indické denníky 130

5.3. V noci začalo pršať, ale o deviatej už bolo fajn, hrali sme nohejbal, nohy ma potom boleli až po uši., pozvali sme Peťka na obed, doniesol barackovicu. Poobede som sa vyspal a večer okúpal.

V noci ma budí nezvyčajný zvuk, vonku kvapoce voda. Doznieva zimný monzún a občas prináša krátke prehánky. Ráno už je fajn. Miro navrhuje, aby sme skúsili zahrať si nohejbal, vraj je po včerajšom zápase dosť zničený, a volejbal ani veľmi nemá rád. Maroš súhlasí a Peťko neváha, preto naťahujeme sieť nižšie a hráme dvojice. Vzbudzuje to vo vojakoch neobvyklý záujem, asi nemajú skúsenosti s touto hrou. Chýr o našom včerajšom stretnutí sa dostal do širokého okolia a zastavujú sa pri nás aj muži z okolia, či by sme neboli ochotní nastúpiť na zápas proti nim. Budeme tu síce už iba štyria, ale doplníme sa vojakmi zo stanice a môžeme hrať. Preto súhlasíme. Potom hráme nohejbal, v tomto nie som odborník, najlepší je Maroš a vyhráva každý set v ktorom nastúpi, nech má za partnera kohokoľvek z nás. Na obed sa samozrejme vraciame domov, je teplo a treba sa aj posilniť. Idem poriadne dolámaný. Nohy nezvyknuté na prudké zmeny pohybu odmietajú poslušnosť a hlavne po obede mi úplne stuhnú, ledva chodím.

Je nedeľa a preto pozývame susedov na obed, na revanš Peťko priniesol fľašku barackovice. Neviem, kde ju vypriadol a akým zázrakom mu vydržala až do týchto čias. Veď viem, že ani v druhom dome neradi sedia na suchu. Ale bola tu. Nemohli sme odolať mimoriadnemu lákaniu a s radosťou sme sa z nej ponúkali. Trochu sme si to spestrili indickým pivom a neprestali sme, pokým sme ju celú nestiahli. Samozrejme to nemohlo zostať bez následkov. Na jednej strane zavládla dobrá a priaznivá nálada, ale na strane druhej nám alkohol rýchlo stúpol do hlavy. Musel som si ísť ľahnúť a trochu sa prespať. Keď som sa vytrepal z izby, bol som tu sám. Upratal som obývačku a dal do poriadku aj seba, okúpal som sa , umyl si hlavu a uložil na riadny odpočinok.

6.3. Pumpa je na neznámom mieste. Po zápasoch som strašne unavený, bolia ma nohy i ruka. Ale opäť ideme hrať volejbal, vyhrali sme až v piatom sete. Ruka bolí ešte viac, natieram sa balzamom.

Ráno vstávam celý ubolený. Nie je to dôsledok včerajšej barackovice, ale dvoch dní strávených na ihrisku. Som totálne zničený, bolia ma nohy a aj ruka. Lopta, ktorou sme hrali je veľmi tvrdá a pri bagrovaní mi pootĺkala zápästia. Nohy si dám do poriadku teplou sprchou a alpou, ale ruky proste budú musieť odtrpieť. Zájdem do práce, nedeje sa nič mimoriadne. Pumpa vraj odišla z Kandly, ale nachádza sa na neznámom mieste, môže doraziť hocikedy. Možno dnes, možno až za mesiac. Deň trávim pri bežnej agende a v očakávaní večera. Na ten čas nás vyzvali muži z kolónie na volejbalový zápas. Miro sa musel vrátiť domov, zostali sme tu štyria, ale dvaja vojaci nám sľúbili podporu. Ruka pomaly prestala bolieť, aj nohy som rozchodil. Pred piatou som bol na tom fyzicky celkom dobre a mohol som do zápasu nastúpiť. Nepredpokladali sme nejaký mimoriadny výkon od súperov, lebo naše skúsenosti hovorili o tom, že tu sa volejbal nevie veľmi dobre hrať. Maroš odohral pomerne dobre pole a mal kvalitné podanie, Peťko mohol zakončovať a pokým nehrá nahrávača, mu to celkom ide. A ja som sa cenil dosť vysoko ako univerzála.

Ale zápas sa ukázal ako mimoriadne náročný. Hráči , ktorí proti nám nastúpili, sa ukázali vo svojom štýle celkom zbehlí a dosť nás potrápili okamžitým vracaním lôpt na našu polovicu. Odhalili našu slabinu, dvoch vojakov, ktorí neboli veľmi schopní pre kolektívne poňatie, iba jedného sme stihli naučiť nahrať loptu, druhý nemal deň a bol viac menej iba do počtu, ale súperi smerovali väčšinu lôpt práve na týchto dvoch hráčov. Nás to nútili zaskakovať za nich a potom zostávalo pomerne veľa miesta v poli, kam smerovali ich lopty. Bol to tvrdý zápas a vyhrali sme ho až v piatom sete. Aj súperi boli spokojní s výsledkom, ale hotovali sa na odvetu, vraj prídu ešte v kvalitnejšej zostave. Predbežne sme ju odložili na nasledujúci víkend. Musíme získať aj my nejaké posily. Ivo Sadílek by ňou mohol byť, musím sa ho na to spýtať. Keď už nič inšie, tak výšku na to má.

Zápas sledovalo aj pomerne bohaté obecenstvo a zdá sa, že sa staneme raritou a zábavou pre obyvateľov kolónie na podvečery, či víkendové dni. Po stretnutí sme si išli kúpiť pivo a vrátili sa domov skultúrniť sa. Najviac utrpeli moje ruky. Zápästia som mal od tvrdej lopty dobité a celé červené, miestami budú aj modriny. Natrel som si ich zmesou heparoidu a octanovej masti a zabalil do igelitu a obviazal. V budúcom zápase si ich budem musieť spevniť elastickým obväzom.

Indické denníky 154

24.04.2018

23.4. Ráno ma trochu bolí hlava, beriem tabletku. Po raňajkách (palacinky) sa vyberieme na túru. Moceme sa v horúčavách po horách viac ako päť hodín. Slnko páli a voda vo fľaši sa varí. viac »

Indické denníky 153

22.04.2018

21.4. Po raňajkách opäť kolotoč po stavbe a skladoch, potom cesta späť, opäť nejaké zábery. Je horúco. V noci ma budí Miler, sedíme u Krejčího takmer do tretej. Starý nechce opustiť Moniku. viac »

Indické denníky 152

20.04.2018

20.4. Celý deň beháme po Kandle, office aj site. Točím snímky. Na obed sme Butlete Davadži, za 75 rupíí, okrem pitia. Potom kúpanie v Mandyia, more je teplé až horúce. Večer opäť na office. viac »

daniel zmeko, gašparovič

Kiska vymenoval Daniela Zmeka za náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl

26.04.2018 15:35

V stredu (25.4.) túto nomináciu schválila vláda. Vo funkcii nahradí Milana Maxima.

kúpele

Asociácia slovenských kúpeľov: Nová vláda by mala viac podporovať kúpeľníctvo

26.04.2018 15:09

Aj programové vyhlásenie zrekonštruovanej vlády obsahuje informácie o štátnej podpore kúpeľníctva.

penzista, dôchodok,

Historicky najdrahší sociálny balíček má posilniť ekonomiku

26.04.2018 15:00

Najnovší sociálny balík môže byť podľa odhadov až v objeme 600 miliónov eur.

Babiš Kiska Pellegrini

Prezident: Vďaka Československu naša krajina zaznamenala nebývalý rozmach

26.04.2018 14:42, aktualizované: 14:53

Za účasti prezidenta Andreja Kisku a premiérov Petra Pellegriniho a Andreja Babiša sa začala výstava, ktorá mapuje históriu Československa.

karoldakar

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 189
Celková čítanosť: 101625x
Priemerná čítanosť článkov: 538x

Autor blogu

Kategórie