Založ si blog

Indické denníky 127

25.2. Mám nového šoféra, ideme do Džodp., šoféruje dobre, ale nepozná kraj. Kubíček zmätkoval, vybavoval ma 2,5 hod. Do Falny som prišiel za tmy. Miro ma čakal aj so Šmardom, potom prišiel Vacek a pili sme ako vždy.

Môj džipsík znovu vynecháva, musel som ho poslať do opravy. Miesto neho som dostal druhé auto. Šofér je trochu starší, fúzatý Ind, ale jazdí celkom dobre. Veď ho dnes vyskúšam. Musíme povybavovať papiere v Džodpúre, teda ho preverí dlhá jazda. Musím si odoprieť potešenie ísť skratkami, pretože ten nový nepozná cestu a preto ideme po diaľnici. Po piatich hodinách jazdy sme konečne u Kubíčka v kancelárii. Lenže tu sa veci pozastavili, Kubíček nemal svoj deň, alebo naopak, nedokázal sa na robotu poriadne sústrediť, stálo ho niekto vyrušoval a tak sme vyúčtovanie robili dve a pol hodiny. A ja som sa mal v pláne vrátiť do Falny k Mirovi a prezrieť si možnosť športovania. To sme museli odložiť, lebo do mesta som prišiel už za tmy. Miro ma čakal, ale nebol už sám. Vo Falne je aj vedenie línie a je tu podstatne rušnejší spoločenský život ako v Abu. Tento krát uňho sedel Šmarda, neskôr prišiel Vacek. A nemohlo to skončiť inak ako pri fľaške. Sedeli sme v hale debatovali a popíjali. Takto moja pečeň dostane poriadne zabrať.

26.2. Dobre som sa vyspal, ale krátko. Doobeda sme sa vybrali peši na prechádzku, ale začalo pršať!!! Schovali sme sa u Sikelu. Na výlet sme nešli, tak som sa vrátil do Abu. Kamera sa dá napojiť priamo na TV.

Ráno som sa zobudil dobre vyspatý a oddýchnutý, po včerajšom fláme nezostalo ani stopy. Po raňajkách sme sa vybrali na obhliadku mesta. Vodičom sme dali doobeda voľno, preto sme išli peši. Mesto vlastne tvorí iba jedna hlavná ulica, ktorá je zahnutá do tvaru písmena L. Samozrejme z oboch strán je lemovaná obchodmi, nechýba ani malý trh. Dá sa tu proste kúpiť všetko. Prešli sme až na koniec mesta ku škole, kde sme našli volejbalové ihrisko. Tu sa núkala možnosť zahrať si zopár setov. Lenže sa športuje iba vo večerných hodinách, teda dnes už to nestihnem. Dvorec je betónový, čo bude asi dosť vadiť nohám, ale nepredpokladám, že by tu boli nejakí kvalitní súperi.

Vracali sme sa späť do mesta, keď sa obloha zatiahla. Boli sme práve v polovici, keď začalo popŕchať. Keďže najbližšie bola Sikelova rezidencia, kde býval s Petrom Vackom, zamierili sme k nim. Pokým sme tam prišli, začalo liať. Skoro sme boli premočení na kožu. Našťastie boli doma, mali aj niečo na zohriatie. Prečkali sme nepohodu, ktorá nemala dlhé trvanie. Strávili sme u nich zo dve hodiny, pokým vonku opäť nesvietilo slnko. Potom sme sa vrátil naspäť k Mirovi. Keďže už bolo neskoro na nejaký výlet do okolia, napríklad na priehradu, nechali sme to pre dnes tak a ja som sa vrátil do Abu.

Tu som trochu poštudoval kameru a jej príslušenstvo a zistil som zaujímavú vec. Náš televízor mal kvalitné vybavenie, okrem zabudovaného satelitného prijímača, bol vybavený koncovkami pre zapojenie videa. A moja kamera mohla slúžiť ako prehrávač, takže som ju mohol napojiť na televízor a prezerať si nahrávky. Či už tie, ktoré som urobil ešte doma, či po ceste do Indie, alebo aj tie, ktoré som natočil už tu. Samozrejme ma najviac potešila možnosť pozrieť si domáce zábery, teraz vo farbe aj so zvukom. Doteraz som si ich mohol prezerať iba v hľadáčiku kamery čiernobielo a bez zvuku. Zistil som, že kamera kreslí veľmi pekne a zábery sú podľa mňa výborné.

Indické denníky 177

03.07.2018

29.6. Let je bezproblémový, hladko až do Prahy. Miro má v pláne tu zostať , vybavuje si nocľah, ja idem letiskovým spojom na Dejvice, tam prestupujem na metro a odtiaľ na Florenc. Kufre sú ťažké viac »

Indické denníky 176

30.06.2018

6. Striedavo na Vasante a na office, nuda, preberám balíčky a lístky. Sedíme pri TV. Včerajšok sme strávili viac menej na izbe, je tu pomerne veselo, odchádza na dovolenku alebo domov viacero viac »

Indické denníky 175

29.06.2018

24.6. Je tu nuda. Chodíme po meste a pozeráme pamiatky, Prezidentský palác, cestu Radžov, Miro točí na kameru. Stretli sme aj prezidenta, mimoriadne opatrenia. Letenku mám na stredu, aspoň budem viac »

Julian Assange

Rusko odmieta, že chcelo pomôcť Assangeovi utiecť z Británie

22.09.2018 08:17

"Ide o ďalší príklad dezinformácií a falošných správ", uvádza ruské veľvyslanectvo v Londýne.

Lucia Žitňanská

Koalícia nechce od Žitňanskej jej mandát

22.09.2018 07:00

Vládnej koalícii zostáva po odchode Žitňanskej z Mostu-Híd krehká parlamentná väčšina, k dobru má iba dvoch poslancov.

pocasie, teplo

V piatok sa definitívne skončilo leto

22.09.2018 06:00

Teploty klesnú o desať až pätnásť stupňov. Príde dážď a vietor, ktorý môže začiatkom týždňa prerásť do víchrice.

USA, Rod Rosenstein, námestník, minister spravodlivosti

NYT: Rosenstein chcel vlani Trumpa vypudiť z úradu

21.09.2018 23:18

Trump označuje Rosensteina za jedného z hlavných strojcov "honu na čarodejnice" pre údajné ruské zasahovanie do volieb.

karoldakar

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 210
Celková čítanosť: 129447x
Priemerná čítanosť článkov: 616x

Autor blogu

Kategórie