Založ si blog

Indické denníky 126

22.2. Rataj meškal 45´, príjemný rozhovor. Potom prišli Sadílek a De, neskôr auto s pražcami, dal som ho zložiť, stálo ma to 300 Rs. Zastavil sa aj Kubíček, ale na obed nezostal nik. Škode hrozí odchod. Večer opäť Kubíček, až do 8,00, ani som sa neokúpal, India konečne vyhrala v krikete.

Na dnes sa ohlásil nový poverený vedúci pracovník na stavbu staníc od Potrubí. Volá sa Rataj a je vraj priamym Sedláčkovým nadriadeným. Prišiel pomerne presne, meškal iba 45 minút. Bol som pripravený na najhoršie, ale rozhovor dopadol celkom dobre. Na prvý pohľad sa javil pomerne sympaticky, niektoré jeho názory na situáciu boli rozumné. Možno sa s ním bude dať lepšie spolupracovať ako s Vondrom či Justom, ktorých predstavy boli od potrieb staníc dosť vzdialené a viac pochopenia mali pre technológiu ako pre stavebnú výrobu. Previedol som ho po stanici, prebrali problémy a vcelku v pohode sa rozišli.

Návštevy potom pokračovali celé doobedie. Na ceste po línii sa zastavil geodet Sadílek, ktorého sprevádzal De. Podebatovali sme o prípravách na cestu do Himalájí, ktorú sme plánovali a zdalo sa, že by sa mohla uskutočniť. V najlepšom ma vyrušia zo stavby, vraj dorazilo auto s pražcami, ktoré budú potrebné na zloženie pumpy. Zdanlivo jednoduchá vec, ale nie sú ľudia na zloženie. Ale keď dám tri stovky, robotníci sa nájdu. Musel som tie peniaze vyplatiť. A ako som sa pri preberaní práce presvedčil, odmena za sprostredkovanie tvorila 50 percent. Majstrovi som dal tri bankovky, strčil ich do vlastného vrecka a piatim robotníkom vyplatil po tridsať rupií. Pred obedom zaskočil aj Kubíček, ktorý prechádzal cez Abu, ale všetky návštevy odišli a obedoval som sám. Okrem jedla som mohol tráviť novinu, že situácia sa opakuje. Indická strana vraj opäť uvažuje o vypovedaní zmluvy Škode, vraj by celý kontrakt malo prevziať PTP. To by nastal poriadny šrumec. Nakoľko teraz som pracovník Potrubí, takáto zmena by sa ma netýkala.

Večer pozerám opäť kriket. India hrá neporovnateľne lepšie, má dobrý náskok. Pri večeri ma opäť vyruší Kubíček, ktorý sa vracia z Palanpúru. Moce sa mi tu až do ôsmej a ani sa nestihnem okúpať. Len dopozerám zápas, ktorý India naozaj konečne vyhrala.

Indické denníky 154

24.04.2018

23.4. Ráno ma trochu bolí hlava, beriem tabletku. Po raňajkách (palacinky) sa vyberieme na túru. Moceme sa v horúčavách po horách viac ako päť hodín. Slnko páli a voda vo fľaši sa varí. viac »

Indické denníky 153

22.04.2018

21.4. Po raňajkách opäť kolotoč po stavbe a skladoch, potom cesta späť, opäť nejaké zábery. Je horúco. V noci ma budí Miler, sedíme u Krejčího takmer do tretej. Starý nechce opustiť Moniku. viac »

Indické denníky 152

20.04.2018

20.4. Celý deň beháme po Kandle, office aj site. Točím snímky. Na obed sme Butlete Davadži, za 75 rupíí, okrem pitia. Potom kúpanie v Mandyia, more je teplé až horúce. Večer opäť na office. viac »

daniel zmeko, gašparovič

Kiska vymenoval Daniela Zmeka za náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl

26.04.2018 15:35

V stredu (25.4.) túto nomináciu schválila vláda. Vo funkcii nahradí Milana Maxima.

kúpele

Asociácia slovenských kúpeľov: Nová vláda by mala viac podporovať kúpeľníctvo

26.04.2018 15:09

Aj programové vyhlásenie zrekonštruovanej vlády obsahuje informácie o štátnej podpore kúpeľníctva.

penzista, dôchodok,

Historicky najdrahší sociálny balíček má posilniť ekonomiku

26.04.2018 15:00

Najnovší sociálny balík môže byť podľa odhadov až v objeme 600 miliónov eur.

Babiš Kiska Pellegrini

Prezident: Vďaka Československu naša krajina zaznamenala nebývalý rozmach

26.04.2018 14:42, aktualizované: 14:53

Za účasti prezidenta Andreja Kisku a premiérov Petra Pellegriniho a Andreja Babiša sa začala výstava, ktorá mapuje históriu Československa.

karoldakar

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 189
Celková čítanosť: 101624x
Priemerná čítanosť článkov: 538x

Autor blogu

Kategórie