Založ si blog

Indické denníky 126

22.2. Rataj meškal 45´, príjemný rozhovor. Potom prišli Sadílek a De, neskôr auto s pražcami, dal som ho zložiť, stálo ma to 300 Rs. Zastavil sa aj Kubíček, ale na obed nezostal nik. Škode hrozí odchod. Večer opäť Kubíček, až do 8,00, ani som sa neokúpal, India konečne vyhrala v krikete.

Na dnes sa ohlásil nový poverený vedúci pracovník na stavbu staníc od Potrubí. Volá sa Rataj a je vraj priamym Sedláčkovým nadriadeným. Prišiel pomerne presne, meškal iba 45 minút. Bol som pripravený na najhoršie, ale rozhovor dopadol celkom dobre. Na prvý pohľad sa javil pomerne sympaticky, niektoré jeho názory na situáciu boli rozumné. Možno sa s ním bude dať lepšie spolupracovať ako s Vondrom či Justom, ktorých predstavy boli od potrieb staníc dosť vzdialené a viac pochopenia mali pre technológiu ako pre stavebnú výrobu. Previedol som ho po stanici, prebrali problémy a vcelku v pohode sa rozišli.

Návštevy potom pokračovali celé doobedie. Na ceste po línii sa zastavil geodet Sadílek, ktorého sprevádzal De. Podebatovali sme o prípravách na cestu do Himalájí, ktorú sme plánovali a zdalo sa, že by sa mohla uskutočniť. V najlepšom ma vyrušia zo stavby, vraj dorazilo auto s pražcami, ktoré budú potrebné na zloženie pumpy. Zdanlivo jednoduchá vec, ale nie sú ľudia na zloženie. Ale keď dám tri stovky, robotníci sa nájdu. Musel som tie peniaze vyplatiť. A ako som sa pri preberaní práce presvedčil, odmena za sprostredkovanie tvorila 50 percent. Majstrovi som dal tri bankovky, strčil ich do vlastného vrecka a piatim robotníkom vyplatil po tridsať rupií. Pred obedom zaskočil aj Kubíček, ktorý prechádzal cez Abu, ale všetky návštevy odišli a obedoval som sám. Okrem jedla som mohol tráviť novinu, že situácia sa opakuje. Indická strana vraj opäť uvažuje o vypovedaní zmluvy Škode, vraj by celý kontrakt malo prevziať PTP. To by nastal poriadny šrumec. Nakoľko teraz som pracovník Potrubí, takáto zmena by sa ma netýkala.

Večer pozerám opäť kriket. India hrá neporovnateľne lepšie, má dobrý náskok. Pri večeri ma opäť vyruší Kubíček, ktorý sa vracia z Palanpúru. Moce sa mi tu až do ôsmej a ani sa nestihnem okúpať. Len dopozerám zápas, ktorý India naozaj konečne vyhrala.

Indické denníky 177

03.07.2018

29.6. Let je bezproblémový, hladko až do Prahy. Miro má v pláne tu zostať , vybavuje si nocľah, ja idem letiskovým spojom na Dejvice, tam prestupujem na metro a odtiaľ na Florenc. Kufre sú ťažké viac »

Indické denníky 176

30.06.2018

6. Striedavo na Vasante a na office, nuda, preberám balíčky a lístky. Sedíme pri TV. Včerajšok sme strávili viac menej na izbe, je tu pomerne veselo, odchádza na dovolenku alebo domov viacero viac »

Indické denníky 175

29.06.2018

24.6. Je tu nuda. Chodíme po meste a pozeráme pamiatky, Prezidentský palác, cestu Radžov, Miro točí na kameru. Stretli sme aj prezidenta, mimoriadne opatrenia. Letenku mám na stredu, aspoň budem viac »

irán, usa, trump

Irán zažaloval USA pre odstúpenie od jadrovej dohody

17.07.2018 21:06

Teherán nemá v súvislosti so žalobou veľké očakávania a týmto spôsobom chce upozorniť na nelegálnosť amerického postupu.

trump

Otočka o 180 stupňov: Trump uznal zasahovanie Ruska do amerických volieb

17.07.2018 20:51, aktualizované: 21:16

Americký prezident najnovšie tvrdí, že v Helsinkách sa len nesprávne vyjadril.

Plyn

O plyne budú opäť rokovať v trojici. EÚ, Rusko, Ukrajina

17.07.2018 20:40

Európskej komisii sa podarilo dosiahnuť otvorenie trojstranného procesu rokovaní o plyne s Ruskom a Ukrajinou.

GLOBSEC: Rozhovor s Madeleine Albright

Albrightová: Trumpovo vystúpenie v Helsinkách bolo neamerické a hlúpe

17.07.2018 19:45

Americká exministerka dodala, že Trump je darom, ktorý Putinovi opakovane robí radosť.

karoldakar

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 210
Celková čítanosť: 118957x
Priemerná čítanosť článkov: 566x

Autor blogu

Kategórie