Založ si blog

Indické denníky 120

12.2. Ráno otravoval Mráz, aby som s ním išiel do mesta. Nechcelo sa mi, pozeral som MS v plávaní, vyhrali sme zlato. Potom nešiel prúd. Večer som sa predsa išiel pozrieť na rezidenciu, potom prišiel Kovačovič, posedeli sme do polnoci.

V nedeľu som mal v pláne sa zrekreovať a chcel som zostať doobeda v posteli. Zo včera som mal navarené, prať som nepotreboval. Ale ráno ma z postele vyťahuje Mráz, ktorý sa vracal z juhu. Chcel aby som išiel s ním do mesta, vybavuje nový som na bývanie. Má to vraj byť rezidencia pre riaditeľa stavby. Zatiaľ som stále túto funkciu vykonával ja, ale táto hláška mi prezradila, že sa chystajú personálne zmeny. Vysvetlil som mu, že mám žalúdočné problémy a nechal ho, nech ide sám. Ja som sa len presťahoval do obývačky a pustil si televízor. Na Star TV dávali prenos z MS v plávaní. No a mal som šťastie. Slovensko bolo zastúpené vo finále Moravcovou a dopadlo nad očakávanie dobre. Získali sme zlato. Ale pred obedom vypadol v meste prúd a pohoda skončila. Presťahoval som sa na strechu a relaxoval tam na deke. Lenže ani to človek nevydrží dlho, tak som predsa neodolal. Nechal som sa zaviesť do nového domu, rezidencie alebo Vily, ako sme mu neskôr hovorili. Džos poznal cestu, preto sme dom našli ľahko. Proste sme išli akoby po diaľnici na Sirohi a po kilometri odbočili na ulicu vedúcu do Abu. Táto bola skrytá v kríkoch, doteraz som jej nevenoval pozornosť, spočiatku bola úzka a hrboľatá, ale po dvesto metroch sa rozšírila a jej kvalita zlepšila. Boli sme v meste. Štvrť bola vilová a bolo tu niekoľko zaujímavých bodov. Dokonca aj kino a malý gotický kostolík. To ma prekvapilo, netušil som, že v Abu sú nejakí kresťania. Prešli sme okolo oboch a odbočili vľavo do uličky. A tam tretí dom vľavo stála Vila. Napohľad to nevyzeralo zle. Mráz mi nechal kľúče od vchodov, nakoľko som mal dozerať na zariaďovanie objektu. Otvoril som bránu a Džos zatiahol na dvor z mramorových dlaždíc. Vila bola poschodová a nachádzala sa v mierne zanedbanej záhrade. Dvor však bol omnoho väčší ako môj a budova tiež. Mala poschodie a dalo sa do nej vojsť troma dvermi. Odomkol som hlavný vchod a vstúpil do haly. Stál tu veľký jedálenský stôl a niekoľko stoličiek, dvere vľavo viedli do malej miestnosti napratanej nejakými haraburdami, ktoré patrili majiteľovi a ktoré si mal odviesť. Odtiaľto sa dalo vyjsť druhými dvermi na terasu pri vchode. Dobrá miestnosť na samostatnú kanceláriu. Dvere vpravo viedli do kuchyne, ktorá bola riadená typicky indickým nábytkom a kde boli tretie dvere von. Z haly sa dalo prejsť do malej predsienky. Tam boli schody na poschodie a dvere do spálne. V tej ešte bola manželská posteľ, nočné stolíku a príjemný chládok. Dalo by sa tu spať aj bez klimatizácie. No a nechýbala tu ani kúpeľňa. Na poschodí sme našli dve spálne, jednu kúpeľňu a vchod na terasu. Na streche obligátne nádrže na vodu. Jediné, čo ma odradzovalo od pokušenia sa sem okamžite nasťahovať, bol výhľad na stanicu. Trať viedla za radom domov, ktoré ležali na protiľahlej strane ulice, teda hluk vlakov by musel byť dobre počuť. Uprednostnil som pohodu domu v Rico kolónii. Pozatváral všetky dvere a vrátil sa domov.

A dobre som urobil, lebo chvíľu na to prišla návšteva. Zastavil sa u mňa šéf spodného úseku Kovačovič, ktorého sťahovali do Dillí. Pracovne bol na tej istej úrovni ako Sedláček, ale ľudsky omnoho vyššie. Stretli sme sa ešte pri mojom nástupe na stavbu, hneď v prvý deň, bol to ten bradáč, s ktorým by sa mi páčilo pracovať. Sadli sme si do obývačky a debatovali o chystaných zmenách dlho do noci. Očakávané zmeny potvrdil. Škodaexport už pochopil, že žiaden zázrak nepríde a termín dokončenia stavby je nenávratne stratený. Do spustenia skúšobnej prevádzky zostáva mesiac a na stavbe nie je ani jedna pumpa. Sklz bude najmenej rok Preto sa pokúšajú zmenami vo vedení rozhýbať stavbu. Robia to však asi najviac preto, aby presvedčili IOCL, že ich iniciatíva stúpa. Či Indovia pristúpia na takúto hru, pochybujem, ale možno je to tu tiež zvykom.

Indické denníky 123

19.02.2018

19. 2. Upratujem, periem, opaľujem sa, ostatní sú na Mt. Nevarím. Pozerám TV. Mirek sedí u Maroša a popíjajú. Ohlásil sa Solovic, chce prísť zajtra. Nedeľu trávim ako vždy. Dávam do poriadku viac »

Indické denníky 122

18.02.2018

18. 2. Ráno pozerám kriket, India prehrala zápas. Po betonáži je kľud. Kúpil som si rádio, teraz už potrebujem iba baterku. Volám domov, Šaška sa dala ku skautom. Opäť sa oteplieva. Mirek viac »

Indické denníky 121

17.02.2018

17.2. Na stavbe sa začína betónovať tretí základ. Skončili sme o 23.00, pretože sa pracovalo iba s dvomi miešačkami, okúpal som sa. Kovačovič ráno pokračoval na sever a my sme sa na stanici viac »

vučič

Zatkli Američanov a Ukrajinky, údajne fotografovali srbské vojenské objekty

19.02.2018 20:12

Nie je náhoda, že tak veľa cudzincov sa pokúšalo dostať do vojenských priestorov, vyhlásil srbský minister obrany. V krajine silnejú protizápadné nálady a posilňuje sa orientácia na Rusko.

fico, snem, smer

Smer plánuje veľkú obmenu tvárí v okresoch

19.02.2018 20:00

Premiér cez víkend povedal, že personálnych výmen sa netreba báť a „keď prestane fungovať bordel, je potrebné vymeniť dievčatá a nie postele“.

Putin

Putin sa osobne nezapojí do prezidentskej volebnej kampane

19.02.2018 18:42

Putin na rozdiel od svojich siedmich súperov kandiduje ako nezávislý.

corbyn

Mayová vyzvala Corbyna k otvorenosti okolo schôdzok s ŠtB

19.02.2018 18:41

Pracovník ŠtB médiám povedal, že Jeremy Corbyn s komunistickou tajnou políciou spolupracoval vedome. To britský politik odmietol.

karoldakar

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 158
Celková čítanosť: 78815x
Priemerná čítanosť článkov: 499x

Autor blogu

Kategórie