Založ si blog

Indické denníky 120

12.2. Ráno otravoval Mráz, aby som s ním išiel do mesta. Nechcelo sa mi, pozeral som MS v plávaní, vyhrali sme zlato. Potom nešiel prúd. Večer som sa predsa išiel pozrieť na rezidenciu, potom prišiel Kovačovič, posedeli sme do polnoci.

V nedeľu som mal v pláne sa zrekreovať a chcel som zostať doobeda v posteli. Zo včera som mal navarené, prať som nepotreboval. Ale ráno ma z postele vyťahuje Mráz, ktorý sa vracal z juhu. Chcel aby som išiel s ním do mesta, vybavuje nový som na bývanie. Má to vraj byť rezidencia pre riaditeľa stavby. Zatiaľ som stále túto funkciu vykonával ja, ale táto hláška mi prezradila, že sa chystajú personálne zmeny. Vysvetlil som mu, že mám žalúdočné problémy a nechal ho, nech ide sám. Ja som sa len presťahoval do obývačky a pustil si televízor. Na Star TV dávali prenos z MS v plávaní. No a mal som šťastie. Slovensko bolo zastúpené vo finále Moravcovou a dopadlo nad očakávanie dobre. Získali sme zlato. Ale pred obedom vypadol v meste prúd a pohoda skončila. Presťahoval som sa na strechu a relaxoval tam na deke. Lenže ani to človek nevydrží dlho, tak som predsa neodolal. Nechal som sa zaviesť do nového domu, rezidencie alebo Vily, ako sme mu neskôr hovorili. Džos poznal cestu, preto sme dom našli ľahko. Proste sme išli akoby po diaľnici na Sirohi a po kilometri odbočili na ulicu vedúcu do Abu. Táto bola skrytá v kríkoch, doteraz som jej nevenoval pozornosť, spočiatku bola úzka a hrboľatá, ale po dvesto metroch sa rozšírila a jej kvalita zlepšila. Boli sme v meste. Štvrť bola vilová a bolo tu niekoľko zaujímavých bodov. Dokonca aj kino a malý gotický kostolík. To ma prekvapilo, netušil som, že v Abu sú nejakí kresťania. Prešli sme okolo oboch a odbočili vľavo do uličky. A tam tretí dom vľavo stála Vila. Napohľad to nevyzeralo zle. Mráz mi nechal kľúče od vchodov, nakoľko som mal dozerať na zariaďovanie objektu. Otvoril som bránu a Džos zatiahol na dvor z mramorových dlaždíc. Vila bola poschodová a nachádzala sa v mierne zanedbanej záhrade. Dvor však bol omnoho väčší ako môj a budova tiež. Mala poschodie a dalo sa do nej vojsť troma dvermi. Odomkol som hlavný vchod a vstúpil do haly. Stál tu veľký jedálenský stôl a niekoľko stoličiek, dvere vľavo viedli do malej miestnosti napratanej nejakými haraburdami, ktoré patrili majiteľovi a ktoré si mal odviesť. Odtiaľto sa dalo vyjsť druhými dvermi na terasu pri vchode. Dobrá miestnosť na samostatnú kanceláriu. Dvere vpravo viedli do kuchyne, ktorá bola riadená typicky indickým nábytkom a kde boli tretie dvere von. Z haly sa dalo prejsť do malej predsienky. Tam boli schody na poschodie a dvere do spálne. V tej ešte bola manželská posteľ, nočné stolíku a príjemný chládok. Dalo by sa tu spať aj bez klimatizácie. No a nechýbala tu ani kúpeľňa. Na poschodí sme našli dve spálne, jednu kúpeľňu a vchod na terasu. Na streche obligátne nádrže na vodu. Jediné, čo ma odradzovalo od pokušenia sa sem okamžite nasťahovať, bol výhľad na stanicu. Trať viedla za radom domov, ktoré ležali na protiľahlej strane ulice, teda hluk vlakov by musel byť dobre počuť. Uprednostnil som pohodu domu v Rico kolónii. Pozatváral všetky dvere a vrátil sa domov.

A dobre som urobil, lebo chvíľu na to prišla návšteva. Zastavil sa u mňa šéf spodného úseku Kovačovič, ktorého sťahovali do Dillí. Pracovne bol na tej istej úrovni ako Sedláček, ale ľudsky omnoho vyššie. Stretli sme sa ešte pri mojom nástupe na stavbu, hneď v prvý deň, bol to ten bradáč, s ktorým by sa mi páčilo pracovať. Sadli sme si do obývačky a debatovali o chystaných zmenách dlho do noci. Očakávané zmeny potvrdil. Škodaexport už pochopil, že žiaden zázrak nepríde a termín dokončenia stavby je nenávratne stratený. Do spustenia skúšobnej prevádzky zostáva mesiac a na stavbe nie je ani jedna pumpa. Sklz bude najmenej rok Preto sa pokúšajú zmenami vo vedení rozhýbať stavbu. Robia to však asi najviac preto, aby presvedčili IOCL, že ich iniciatíva stúpa. Či Indovia pristúpia na takúto hru, pochybujem, ale možno je to tu tiež zvykom.

Indické denníky 164

21.05.2018

18.5. Ťažko zaspávam a skoro sa budím, idem do roboty, doma sa mi nechce byť. Betonáž sa neskončila, Havran je preč a Peťko sa hrá na šéfa. Zmätok s benzínom a plynom, míňa sa , varíme viac »

Indické denníky 163

17.05.2018

15.5. Ohlásil sa Kubíček, ale peniaze nemá. Mondel opäť blbol aj Peťko. S Kubíčkom som sa vyrovnal a odovzdal všetky prachy, auto je bez benzínu. Dal som si na úložku 600 USD, zvyšok sa viac »

Indické denníky 162

14.05.2018

11.5. Pracujeme na zmeny. Mondel poslal ďalší list. Začínam upratovať stôl a selektovať veci, ktoré beriem domov. Je stále horúco a ešte bude. Zvýšené tempo na stavbe sa prejavuje čoraz viac »

Ľubomír Kopáček

Expert ku GDPR: Firmy investovali do právnikov, budú robiť ďalej to isté

24.05.2018 22:00

"Je predsa hlúposť, aby som si bral zákaznícku kartu, keď mi ju ponúknu pri náhodnom, jednorazovom nákupe," vraví expert na kybernetickú bezpečnosť Ľubomír Kopáček.

ženy, nákupy

GDPR. Ochráni zákon súkromie?

24.05.2018 22:00

Osobné údaje ľudí sú vždy tovarom, okolo ktorého sa točí veľký biznis. Od piatka 25. mája sa však môžete rozhodnúť, či na to dáte súhlas.

korupcia, úplatok

V Španielsku padli vysoké tresty za korupciu vládnych ľudovcov

24.05.2018 21:18

Viac ako dvom desiatkam španielskych podnikateľov a politikov vymeral vo štvrtok španielsky súd vysoké väzenské tresty.

Eurobankovky, peniaze

Taliani môžu spustiť dlhovú krízu ako Gréci

24.05.2018 21:14

Taliansko môže spôsobiť ďalšiu dlhovú krízu, podobne ako Grécko, ak sa politiky novej talianskej vlády sústredia výhradne na zvýšenie výdavkov.

karoldakar

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 197
Celková čítanosť: 107178x
Priemerná čítanosť článkov: 544x

Autor blogu

Kategórie