Založ si blog

Indické denníky 120

12.2. Ráno otravoval Mráz, aby som s ním išiel do mesta. Nechcelo sa mi, pozeral som MS v plávaní, vyhrali sme zlato. Potom nešiel prúd. Večer som sa predsa išiel pozrieť na rezidenciu, potom prišiel Kovačovič, posedeli sme do polnoci.

V nedeľu som mal v pláne sa zrekreovať a chcel som zostať doobeda v posteli. Zo včera som mal navarené, prať som nepotreboval. Ale ráno ma z postele vyťahuje Mráz, ktorý sa vracal z juhu. Chcel aby som išiel s ním do mesta, vybavuje nový som na bývanie. Má to vraj byť rezidencia pre riaditeľa stavby. Zatiaľ som stále túto funkciu vykonával ja, ale táto hláška mi prezradila, že sa chystajú personálne zmeny. Vysvetlil som mu, že mám žalúdočné problémy a nechal ho, nech ide sám. Ja som sa len presťahoval do obývačky a pustil si televízor. Na Star TV dávali prenos z MS v plávaní. No a mal som šťastie. Slovensko bolo zastúpené vo finále Moravcovou a dopadlo nad očakávanie dobre. Získali sme zlato. Ale pred obedom vypadol v meste prúd a pohoda skončila. Presťahoval som sa na strechu a relaxoval tam na deke. Lenže ani to človek nevydrží dlho, tak som predsa neodolal. Nechal som sa zaviesť do nového domu, rezidencie alebo Vily, ako sme mu neskôr hovorili. Džos poznal cestu, preto sme dom našli ľahko. Proste sme išli akoby po diaľnici na Sirohi a po kilometri odbočili na ulicu vedúcu do Abu. Táto bola skrytá v kríkoch, doteraz som jej nevenoval pozornosť, spočiatku bola úzka a hrboľatá, ale po dvesto metroch sa rozšírila a jej kvalita zlepšila. Boli sme v meste. Štvrť bola vilová a bolo tu niekoľko zaujímavých bodov. Dokonca aj kino a malý gotický kostolík. To ma prekvapilo, netušil som, že v Abu sú nejakí kresťania. Prešli sme okolo oboch a odbočili vľavo do uličky. A tam tretí dom vľavo stála Vila. Napohľad to nevyzeralo zle. Mráz mi nechal kľúče od vchodov, nakoľko som mal dozerať na zariaďovanie objektu. Otvoril som bránu a Džos zatiahol na dvor z mramorových dlaždíc. Vila bola poschodová a nachádzala sa v mierne zanedbanej záhrade. Dvor však bol omnoho väčší ako môj a budova tiež. Mala poschodie a dalo sa do nej vojsť troma dvermi. Odomkol som hlavný vchod a vstúpil do haly. Stál tu veľký jedálenský stôl a niekoľko stoličiek, dvere vľavo viedli do malej miestnosti napratanej nejakými haraburdami, ktoré patrili majiteľovi a ktoré si mal odviesť. Odtiaľto sa dalo vyjsť druhými dvermi na terasu pri vchode. Dobrá miestnosť na samostatnú kanceláriu. Dvere vpravo viedli do kuchyne, ktorá bola riadená typicky indickým nábytkom a kde boli tretie dvere von. Z haly sa dalo prejsť do malej predsienky. Tam boli schody na poschodie a dvere do spálne. V tej ešte bola manželská posteľ, nočné stolíku a príjemný chládok. Dalo by sa tu spať aj bez klimatizácie. No a nechýbala tu ani kúpeľňa. Na poschodí sme našli dve spálne, jednu kúpeľňu a vchod na terasu. Na streche obligátne nádrže na vodu. Jediné, čo ma odradzovalo od pokušenia sa sem okamžite nasťahovať, bol výhľad na stanicu. Trať viedla za radom domov, ktoré ležali na protiľahlej strane ulice, teda hluk vlakov by musel byť dobre počuť. Uprednostnil som pohodu domu v Rico kolónii. Pozatváral všetky dvere a vrátil sa domov.

A dobre som urobil, lebo chvíľu na to prišla návšteva. Zastavil sa u mňa šéf spodného úseku Kovačovič, ktorého sťahovali do Dillí. Pracovne bol na tej istej úrovni ako Sedláček, ale ľudsky omnoho vyššie. Stretli sme sa ešte pri mojom nástupe na stavbu, hneď v prvý deň, bol to ten bradáč, s ktorým by sa mi páčilo pracovať. Sadli sme si do obývačky a debatovali o chystaných zmenách dlho do noci. Očakávané zmeny potvrdil. Škodaexport už pochopil, že žiaden zázrak nepríde a termín dokončenia stavby je nenávratne stratený. Do spustenia skúšobnej prevádzky zostáva mesiac a na stavbe nie je ani jedna pumpa. Sklz bude najmenej rok Preto sa pokúšajú zmenami vo vedení rozhýbať stavbu. Robia to však asi najviac preto, aby presvedčili IOCL, že ich iniciatíva stúpa. Či Indovia pristúpia na takúto hru, pochybujem, ale možno je to tu tiež zvykom.

Na Slovensku po slovensky

21.12.2018

Naša krajina vstupuje do nepokojnej a rozbúrenej doby blížiacimi sa prezidentskými voľbami. Výrazne sa to prejavuje najmä na sociálnych sieťach. Teda na fb, ktorý si občas pustím. Neprekvapila viac »

Indické denníky 177

03.07.2018

29.6. Let je bezproblémový, hladko až do Prahy. Miro má v pláne tu zostať , vybavuje si nocľah, ja idem letiskovým spojom na Dejvice, tam prestupujem na metro a odtiaľ na Florenc. Kufre sú ťažké viac »

Indické denníky 176

30.06.2018

6. Striedavo na Vasante a na office, nuda, preberám balíčky a lístky. Sedíme pri TV. Včerajšok sme strávili viac menej na izbe, je tu pomerne veselo, odchádza na dovolenku alebo domov viacero viac »

peniaze, kúpele, úspory

Banské nešťastie v Číne zdvihlo ceny elektriny v Európe

17.01.2019 14:37

Banská tragédia v Číne, kde v meste Shenmu prišlo o život 21 baníkov, ovplyvnila cenu elektriny na komoditných trhoch v Európe.

vojenský radar, rádiolokátor

O dodanie radarov pre slovenskú armádu majú záujem aj Briti

17.01.2019 14:34

V rokoch 2018 až 2025 chce rezort obstarať celkovo 17 kusov 3D radarov za 155 miliónov eur.

SR obchodný dom Kamenné námestie nový majiteľ BAX

Nový majiteľ bývalého bratislavského Priora zatiaľ konkrétnu víziu nemá

17.01.2019 14:23

Garantuje však prechodné obdobie minimálne troch až piatich rokov, počas ktorého do budovy nijako zasahovať nebude.

polícia, hasiči, nehoda, auto, diaľnica d1

Štyria vodiči si natáčali a fotografovali miesto nehody, dostali pokutu

17.01.2019 14:02

Podľa polície vodiči filmovaním a fotografovaním miesta nehody ohrozili seba aj ostatných účastníkov premávky.

karoldakar

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 211
Celková čítanosť: 145690x
Priemerná čítanosť článkov: 690x

Autor blogu

Kategórie