Založ si blog

Indické denníky 118

11.2. Džos sa nevrátil z opravy. Mráz išiel do Sidhpúru, PTP mi vyplatili obe výplaty. Volal som domov. Večer som sa prejedol a dorazil pivom, v noci mi bolo zle, poriadne ma prehnalo, behal som celú noc.

Džos sa včera vypýtal, že potrebuje ísť do Palanpúru s autom do servisu. Dal som mu povolenie, ale stále sa nevrátil. Nemám rád takú neistotu, ale inak ma chodenie peši nesťažujem. Možno tam potrebnú súčiastku naozaj nemali, možno sa iba stretol s kamarátmi a zostal na pokec cez noc. Možno si aj privyrobil nejakým výjazdom, ale nepredpokladám, že by mal na to vlohy, hoci inak čierne taxikárčenie tu je pomerme rozšírené. Na stanici sa u mňa zastavil Mráz. Jeho postavenie teraz je ešte záhadnejšie. Zdá sa, že stále kohosi zastupuje počas dovoleniek, ale stále sa o ňom tvrdí, že je jeden z akcionárov Škodaexportu, preto by nemusel zarábať peniaze takýmto spôsobom. Ja si však myslím, že India ho proste baví a spája príjemné s užitočným. Kráti si čas prezeraním krajiny, pomôže pri zariaďovaní dovoleniek a ešte si aj zarobí. Teraz išiel do Sidhpúru, ale nevynechal príležitosť, aby sa tu zastavil.

Doobeda sa zastavujem na svojom STD-čku. Majiteľ ma privíta ako vzácneho hosťa, tento krát mi ponúka miesto obligátnej malinovky čaj a pečivo. Privoľujem, lebo na čaj som si pomaly navykol a keksy sú zabalené od výrobcu, teda bezchybné. Volám domov. Správy sú potešiteľné, žena ma informuje, že som na konto dostal dve výplaty. Teda PTP začalo plniť zmluvu. Síce trochu oneskorene, ale predsa.

Keďže je sobota odchádzam zo stavby o tretej a idem sa venovať vareniu. Doobeda, keď som bol telefonovať, kúpil som si fľašku piva, ktoré teraz leží v chladničke a bude primerane studené. Uvaril som si cesnakovú polievku, guláš a upiekol šálkový koláč. Potom som sa do toho pustil. Poriadne som sa napráskal splachujúc to pivom. Žiaľ čakala ma potom ťažká noc, bolelo ma brucho a poriadne prehnalo. Pobehoval som z postele do kúpeľne celú noc a ráno som sa cítil ako zbitý pes.

Na Slovensku po slovensky

21.12.2018

Naša krajina vstupuje do nepokojnej a rozbúrenej doby blížiacimi sa prezidentskými voľbami. Výrazne sa to prejavuje najmä na sociálnych sieťach. Teda na fb, ktorý si občas pustím. Neprekvapila viac »

Indické denníky 177

03.07.2018

29.6. Let je bezproblémový, hladko až do Prahy. Miro má v pláne tu zostať , vybavuje si nocľah, ja idem letiskovým spojom na Dejvice, tam prestupujem na metro a odtiaľ na Florenc. Kufre sú ťažké viac »

Indické denníky 176

30.06.2018

6. Striedavo na Vasante a na office, nuda, preberám balíčky a lístky. Sedíme pri TV. Včerajšok sme strávili viac menej na izbe, je tu pomerne veselo, odchádza na dovolenku alebo domov viacero viac »

Dobroslav Trnka

Nahrávku Trnku a Kočnera už má v rukách prokurátor

17.01.2019 13:41

Je predčasné hovoriť o tom, či hrozí stíhanie, alebo iný postih bývalému generálnemu prokurátorovi Trnkovi.

SR Štedrý deň MS Borec Justičný Palác väznica návšteva

Viac ako dvesto väzňov môže dostať náramok

17.01.2019 13:00

Spoza mreží sa na podmienku môžu dostať odsúdení, ktorí pred spáchaním trestného činu nesedeli vo väzení a majú za sebou polovicu trestu.

Nový terminál na letisku v Bratislave

Cez bratislavské letisko prešiel rekordný počet pasažierov

17.01.2019 12:46

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave vybavilo v roku 2018 celkovo 2 292 712 cestujúcich, čo je najviac v histórii.

SR NRSR schôdza 30. rokovanie

Remišová upozornila na dva nové prípady škandalózne pridelených stimulov

17.01.2019 12:40

Podľa Remišovej je podpora výskumu kľúčom k rozvoju Slovenska, lepšie plateným pracovným miestam a prosperite krajiny

karoldakar

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 211
Celková čítanosť: 145540x
Priemerná čítanosť článkov: 690x

Autor blogu

Kategórie