Založ si blog

Indické denníky 118

11.2. Džos sa nevrátil z opravy. Mráz išiel do Sidhpúru, PTP mi vyplatili obe výplaty. Volal som domov. Večer som sa prejedol a dorazil pivom, v noci mi bolo zle, poriadne ma prehnalo, behal som celú noc.

Džos sa včera vypýtal, že potrebuje ísť do Palanpúru s autom do servisu. Dal som mu povolenie, ale stále sa nevrátil. Nemám rád takú neistotu, ale inak ma chodenie peši nesťažujem. Možno tam potrebnú súčiastku naozaj nemali, možno sa iba stretol s kamarátmi a zostal na pokec cez noc. Možno si aj privyrobil nejakým výjazdom, ale nepredpokladám, že by mal na to vlohy, hoci inak čierne taxikárčenie tu je pomerme rozšírené. Na stanici sa u mňa zastavil Mráz. Jeho postavenie teraz je ešte záhadnejšie. Zdá sa, že stále kohosi zastupuje počas dovoleniek, ale stále sa o ňom tvrdí, že je jeden z akcionárov Škodaexportu, preto by nemusel zarábať peniaze takýmto spôsobom. Ja si však myslím, že India ho proste baví a spája príjemné s užitočným. Kráti si čas prezeraním krajiny, pomôže pri zariaďovaní dovoleniek a ešte si aj zarobí. Teraz išiel do Sidhpúru, ale nevynechal príležitosť, aby sa tu zastavil.

Doobeda sa zastavujem na svojom STD-čku. Majiteľ ma privíta ako vzácneho hosťa, tento krát mi ponúka miesto obligátnej malinovky čaj a pečivo. Privoľujem, lebo na čaj som si pomaly navykol a keksy sú zabalené od výrobcu, teda bezchybné. Volám domov. Správy sú potešiteľné, žena ma informuje, že som na konto dostal dve výplaty. Teda PTP začalo plniť zmluvu. Síce trochu oneskorene, ale predsa.

Keďže je sobota odchádzam zo stavby o tretej a idem sa venovať vareniu. Doobeda, keď som bol telefonovať, kúpil som si fľašku piva, ktoré teraz leží v chladničke a bude primerane studené. Uvaril som si cesnakovú polievku, guláš a upiekol šálkový koláč. Potom som sa do toho pustil. Poriadne som sa napráskal splachujúc to pivom. Žiaľ čakala ma potom ťažká noc, bolelo ma brucho a poriadne prehnalo. Pobehoval som z postele do kúpeľne celú noc a ráno som sa cítil ako zbitý pes.

Indické denníky 177

03.07.2018

29.6. Let je bezproblémový, hladko až do Prahy. Miro má v pláne tu zostať , vybavuje si nocľah, ja idem letiskovým spojom na Dejvice, tam prestupujem na metro a odtiaľ na Florenc. Kufre sú ťažké viac »

Indické denníky 176

30.06.2018

6. Striedavo na Vasante a na office, nuda, preberám balíčky a lístky. Sedíme pri TV. Včerajšok sme strávili viac menej na izbe, je tu pomerne veselo, odchádza na dovolenku alebo domov viacero viac »

Indické denníky 175

29.06.2018

24.6. Je tu nuda. Chodíme po meste a pozeráme pamiatky, Prezidentský palác, cestu Radžov, Miro točí na kameru. Stretli sme aj prezidenta, mimoriadne opatrenia. Letenku mám na stredu, aspoň budem viac »

Kolumbia, vojak, strelec, FARC

Bývalí povstalci z FARC žiadajú schôdzku s novým kolumbijským prezidentom

16.08.2018 08:15

Predmetom rokovania má byť opätovné začlenenie niekdajších bojovníkov FARC do spoločnosti.

Cellerova jama, Trenčín

Zaplatí Trenčín za národnú pamiatku?

16.08.2018 08:00

Súkromná firma sa už roky domáha odškodného za to, že pri stavbe narazila na historický nález a preto projekt nedotiahla do konca.

Katar, umývanie, čistenie

Katar chce pomôcť Turecku priamymi investíciami za 15 miliárd dolárov

16.08.2018 07:54

Katar prisľúbil Turecku priame investície vo výške 15 miliárd USD. Turecké trhy zažívajú turbulentné časy. Jedným z dôvodov je aj spor s USA.

Nemecko, policajt, špeciálna operácia, razia, prostitúcia

Opatrovateľku v Nemecku odsúdili za to, že dieťatu spôsobila smrteľné zranenia

16.08.2018 07:49

Na tri roky a desať mesiacov väzenia odsúdil súd opatrovateľku, ktorá zatriasla 15-mesačným dieťaťom tak silno, že batoľa o tri dni neskôr zomrelo.

karoldakar

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 210
Celková čítanosť: 122674x
Priemerná čítanosť článkov: 584x

Autor blogu

Kategórie