Založ si blog

Indické denníky 118

11.2. Džos sa nevrátil z opravy. Mráz išiel do Sidhpúru, PTP mi vyplatili obe výplaty. Volal som domov. Večer som sa prejedol a dorazil pivom, v noci mi bolo zle, poriadne ma prehnalo, behal som celú noc.

Džos sa včera vypýtal, že potrebuje ísť do Palanpúru s autom do servisu. Dal som mu povolenie, ale stále sa nevrátil. Nemám rád takú neistotu, ale inak ma chodenie peši nesťažujem. Možno tam potrebnú súčiastku naozaj nemali, možno sa iba stretol s kamarátmi a zostal na pokec cez noc. Možno si aj privyrobil nejakým výjazdom, ale nepredpokladám, že by mal na to vlohy, hoci inak čierne taxikárčenie tu je pomerme rozšírené. Na stanici sa u mňa zastavil Mráz. Jeho postavenie teraz je ešte záhadnejšie. Zdá sa, že stále kohosi zastupuje počas dovoleniek, ale stále sa o ňom tvrdí, že je jeden z akcionárov Škodaexportu, preto by nemusel zarábať peniaze takýmto spôsobom. Ja si však myslím, že India ho proste baví a spája príjemné s užitočným. Kráti si čas prezeraním krajiny, pomôže pri zariaďovaní dovoleniek a ešte si aj zarobí. Teraz išiel do Sidhpúru, ale nevynechal príležitosť, aby sa tu zastavil.

Doobeda sa zastavujem na svojom STD-čku. Majiteľ ma privíta ako vzácneho hosťa, tento krát mi ponúka miesto obligátnej malinovky čaj a pečivo. Privoľujem, lebo na čaj som si pomaly navykol a keksy sú zabalené od výrobcu, teda bezchybné. Volám domov. Správy sú potešiteľné, žena ma informuje, že som na konto dostal dve výplaty. Teda PTP začalo plniť zmluvu. Síce trochu oneskorene, ale predsa.

Keďže je sobota odchádzam zo stavby o tretej a idem sa venovať vareniu. Doobeda, keď som bol telefonovať, kúpil som si fľašku piva, ktoré teraz leží v chladničke a bude primerane studené. Uvaril som si cesnakovú polievku, guláš a upiekol šálkový koláč. Potom som sa do toho pustil. Poriadne som sa napráskal splachujúc to pivom. Žiaľ čakala ma potom ťažká noc, bolelo ma brucho a poriadne prehnalo. Pobehoval som z postele do kúpeľne celú noc a ráno som sa cítil ako zbitý pes.

Indické denníky 123

19.02.2018

19. 2. Upratujem, periem, opaľujem sa, ostatní sú na Mt. Nevarím. Pozerám TV. Mirek sedí u Maroša a popíjajú. Ohlásil sa Solovic, chce prísť zajtra. Nedeľu trávim ako vždy. Dávam do poriadku viac »

Indické denníky 122

18.02.2018

18. 2. Ráno pozerám kriket, India prehrala zápas. Po betonáži je kľud. Kúpil som si rádio, teraz už potrebujem iba baterku. Volám domov, Šaška sa dala ku skautom. Opäť sa oteplieva. Mirek viac »

Indické denníky 121

17.02.2018

17.2. Na stavbe sa začína betónovať tretí základ. Skončili sme o 23.00, pretože sa pracovalo iba s dvomi miešačkami, okúpal som sa. Kovačovič ráno pokračoval na sever a my sme sa na stanici viac »

vučič

Zatkli Američanov a Ukrajinky, údajne fotografovali srbské vojenské objekty

19.02.2018 20:12

Nie je náhoda, že tak veľa cudzincov sa pokúšalo dostať do vojenských priestorov, vyhlásil srbský minister obrany. V krajine silnejú protizápadné nálady a posilňuje sa orientácia na Rusko.

fico, snem, smer

Smer plánuje veľkú obmenu tvárí v okresoch

19.02.2018 20:00

Premiér cez víkend povedal, že personálnych výmen sa netreba báť a „keď prestane fungovať bordel, je potrebné vymeniť dievčatá a nie postele“.

Putin

Putin sa osobne nezapojí do prezidentskej volebnej kampane

19.02.2018 18:42

Putin na rozdiel od svojich siedmich súperov kandiduje ako nezávislý.

corbyn

Mayová vyzvala Corbyna k otvorenosti okolo schôdzok s ŠtB

19.02.2018 18:41

Pracovník ŠtB médiám povedal, že Jeremy Corbyn s komunistickou tajnou políciou spolupracoval vedome. To britský politik odmietol.

karoldakar

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 158
Celková čítanosť: 78803x
Priemerná čítanosť článkov: 499x

Autor blogu

Kategórie