Založ si blog

Indické denníky 118

11.2. Džos sa nevrátil z opravy. Mráz išiel do Sidhpúru, PTP mi vyplatili obe výplaty. Volal som domov. Večer som sa prejedol a dorazil pivom, v noci mi bolo zle, poriadne ma prehnalo, behal som celú noc.

Džos sa včera vypýtal, že potrebuje ísť do Palanpúru s autom do servisu. Dal som mu povolenie, ale stále sa nevrátil. Nemám rád takú neistotu, ale inak ma chodenie peši nesťažujem. Možno tam potrebnú súčiastku naozaj nemali, možno sa iba stretol s kamarátmi a zostal na pokec cez noc. Možno si aj privyrobil nejakým výjazdom, ale nepredpokladám, že by mal na to vlohy, hoci inak čierne taxikárčenie tu je pomerme rozšírené. Na stanici sa u mňa zastavil Mráz. Jeho postavenie teraz je ešte záhadnejšie. Zdá sa, že stále kohosi zastupuje počas dovoleniek, ale stále sa o ňom tvrdí, že je jeden z akcionárov Škodaexportu, preto by nemusel zarábať peniaze takýmto spôsobom. Ja si však myslím, že India ho proste baví a spája príjemné s užitočným. Kráti si čas prezeraním krajiny, pomôže pri zariaďovaní dovoleniek a ešte si aj zarobí. Teraz išiel do Sidhpúru, ale nevynechal príležitosť, aby sa tu zastavil.

Doobeda sa zastavujem na svojom STD-čku. Majiteľ ma privíta ako vzácneho hosťa, tento krát mi ponúka miesto obligátnej malinovky čaj a pečivo. Privoľujem, lebo na čaj som si pomaly navykol a keksy sú zabalené od výrobcu, teda bezchybné. Volám domov. Správy sú potešiteľné, žena ma informuje, že som na konto dostal dve výplaty. Teda PTP začalo plniť zmluvu. Síce trochu oneskorene, ale predsa.

Keďže je sobota odchádzam zo stavby o tretej a idem sa venovať vareniu. Doobeda, keď som bol telefonovať, kúpil som si fľašku piva, ktoré teraz leží v chladničke a bude primerane studené. Uvaril som si cesnakovú polievku, guláš a upiekol šálkový koláč. Potom som sa do toho pustil. Poriadne som sa napráskal splachujúc to pivom. Žiaľ čakala ma potom ťažká noc, bolelo ma brucho a poriadne prehnalo. Pobehoval som z postele do kúpeľne celú noc a ráno som sa cítil ako zbitý pes.

Indické denníky 164

21.05.2018

18.5. Ťažko zaspávam a skoro sa budím, idem do roboty, doma sa mi nechce byť. Betonáž sa neskončila, Havran je preč a Peťko sa hrá na šéfa. Zmätok s benzínom a plynom, míňa sa , varíme viac »

Indické denníky 163

17.05.2018

15.5. Ohlásil sa Kubíček, ale peniaze nemá. Mondel opäť blbol aj Peťko. S Kubíčkom som sa vyrovnal a odovzdal všetky prachy, auto je bez benzínu. Dal som si na úložku 600 USD, zvyšok sa viac »

Indické denníky 162

14.05.2018

11.5. Pracujeme na zmeny. Mondel poslal ďalší list. Začínam upratovať stôl a selektovať veci, ktoré beriem domov. Je stále horúco a ešte bude. Zvýšené tempo na stavbe sa prejavuje čoraz viac »

Ľubomír Kopáček

Expert ku GDPR: Firmy investovali do právnikov, budú robiť ďalej to isté

24.05.2018 22:00

"Je predsa hlúposť, aby som si bral zákaznícku kartu, keď mi ju ponúknu pri náhodnom, jednorazovom nákupe," vraví expert na kybernetickú bezpečnosť Ľubomír Kopáček.

ženy, nákupy

GDPR. Ochráni zákon súkromie?

24.05.2018 22:00

Osobné údaje ľudí sú vždy tovarom, okolo ktorého sa točí veľký biznis. Od piatka 25. mája sa však môžete rozhodnúť, či na to dáte súhlas.

korupcia, úplatok

V Španielsku padli vysoké tresty za korupciu vládnych ľudovcov

24.05.2018 21:18

Viac ako dvom desiatkam španielskych podnikateľov a politikov vymeral vo štvrtok španielsky súd vysoké väzenské tresty.

Eurobankovky, peniaze

Taliani môžu spustiť dlhovú krízu ako Gréci

24.05.2018 21:14

Taliansko môže spôsobiť ďalšiu dlhovú krízu, podobne ako Grécko, ak sa politiky novej talianskej vlády sústredia výhradne na zvýšenie výdavkov.

karoldakar

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 197
Celková čítanosť: 107147x
Priemerná čítanosť článkov: 544x

Autor blogu

Kategórie