Založ si blog

Indické denníky 116

30.1. Na Mirovom aute vybili okno, ide do Palanpúru po nové. Ja sa mocem na stavbe. Postup je na požiarnych nádržiach, ale cesta je stále slabá. Pred koncom prac. doby prichádza Mráz s Ratajom, mocú sa tu do šiestej. Potom sedia u mňa, ale bavíme sa hlavne o práci. Spia na Mt.

Ráno nezačalo najšťastnejšie. Vodič Mirovho auta nahlásil, že mu ktosi v noci rozbil sklo na voze, našťastie sa nič nestratilo. Len Miro musel neplánovane odísť do Palanpúru, kde prepravná firma má svoje dielne, poruchu opraviť.

Ja odchádzam na stavbu. Vykonávam bežné činnosti, postup prác sa mi zdá pomalý, hlavne v ohľade na možný príchod pumpy. Jeden základ síce máme zabetónovaný, ale druhé dva tak skoro nebudú. A ani ten jeden ešte nie je v stave preniesť plné zaťaženie. Špekulujeme nad náhradným priestorom na zloženie nákladu. Miesta máme dosť, nebude to hádam žiaden problém. Potešiteľný postup nastal na požiarnych nádržiach. Bager, pokým sa pokazil, urobil poriadny kus práce. Prakticky skoro celý hrubý výkop, teraz to už môžu ručne začistiť a dokopať.

Práve som sa chystal ísť zo stanice domov, keď sa dovalilo auto. Prišiel Mráz a Rataj, terajší šéf Potrubí, teda aj môj nadriadený. Poprechádzali sa po stavbe. Samozrejme som tam s nimi musel trčať, prestalo ich to baviť až pred šiestou. Potom sa však nasťahovali ku mne a v debate pokračovali celý večer. Pretriasali sa pracovné problémy, na čo som vôbec nemal náladu. Našťastie sa vybrali spať na Mont, takže odišli pred zotmením.

31.1. Mráz ráno vypadol, potom prišiel Kubíček, zostal na obed. Večer hráme mariáš, prehral som 30 rupií. prišiel Mika a Šmarda, zostali do l1

Ráno som, bol na stavbe pred ôsmou, doma sa mi nechcelo sedieť. Keby náhodou sa vrátili šéfovia, nech popracujú v kancelárii, nie u mňa v obývačke. Došli vo zvyčajnom čase, ale už ich pracovný elán opustil, pobrali sa rýchlo ďalej. Ale kľud som tento deň nemal. Pred obedom pre zmenu dorazil Kubíček. Priviedli ho vraj bežné povinnosti, ale opak bol pravdou. Zjavne sa hore nudil a potreboval spoločnosť. Nechal sa pozvať na obed a potom začal s kartami. Podarilo sa mi ho trochu pribrzdiť Ratajom, ktorý sa pohyboval v neďalekom okolí, ale po skončení pracovnej doby sa hre už nedalo vyhnúť. Sadli sme si v trojici s Tomalom. Ja som v mariáši začiatočník a čo sa okamžite prejavilo. Prehrával som partiu za partiou, hoci sme hradil desaťhalierový, moje skóre narástlo na prehratých tridsať rupíí, ktoré si obaja viac menej rovnakým dielom rozdelili. Našťastie ma zachránili Šmarda s Míkom, ktorí prišli z línie a vymenili ma pri stole. Kartári sa rozišli až o jedenástej a ja som sa mohol pobrať spať.

Indické denníky 123

19.02.2018

19. 2. Upratujem, periem, opaľujem sa, ostatní sú na Mt. Nevarím. Pozerám TV. Mirek sedí u Maroša a popíjajú. Ohlásil sa Solovic, chce prísť zajtra. Nedeľu trávim ako vždy. Dávam do poriadku viac »

Indické denníky 122

18.02.2018

18. 2. Ráno pozerám kriket, India prehrala zápas. Po betonáži je kľud. Kúpil som si rádio, teraz už potrebujem iba baterku. Volám domov, Šaška sa dala ku skautom. Opäť sa oteplieva. Mirek viac »

Indické denníky 121

17.02.2018

17.2. Na stavbe sa začína betónovať tretí základ. Skončili sme o 23.00, pretože sa pracovalo iba s dvomi miešačkami, okúpal som sa. Kovačovič ráno pokračoval na sever a my sme sa na stanici viac »

vučič

Zatkli Američanov a Ukrajinky, údajne fotografovali srbské vojenské objekty

19.02.2018 20:12

Nie je náhoda, že tak veľa cudzincov sa pokúšalo dostať do vojenských priestorov, vyhlásil srbský minister obrany. V krajine silnejú protizápadné nálady a posilňuje sa orientácia na Rusko.

fico, snem, smer

Smer plánuje veľkú obmenu tvárí v okresoch

19.02.2018 20:00

Premiér cez víkend povedal, že personálnych výmen sa netreba báť a „keď prestane fungovať bordel, je potrebné vymeniť dievčatá a nie postele“.

Putin

Putin sa osobne nezapojí do prezidentskej volebnej kampane

19.02.2018 18:42

Putin na rozdiel od svojich siedmich súperov kandiduje ako nezávislý.

corbyn

Mayová vyzvala Corbyna k otvorenosti okolo schôdzok s ŠtB

19.02.2018 18:41

Pracovník ŠtB médiám povedal, že Jeremy Corbyn s komunistickou tajnou políciou spolupracoval vedome. To britský politik odmietol.

karoldakar

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 158
Celková čítanosť: 78807x
Priemerná čítanosť článkov: 499x

Autor blogu

Kategórie