Založ si blog

Indické denníky 116

30.1. Na Mirovom aute vybili okno, ide do Palanpúru po nové. Ja sa mocem na stavbe. Postup je na požiarnych nádržiach, ale cesta je stále slabá. Pred koncom prac. doby prichádza Mráz s Ratajom, mocú sa tu do šiestej. Potom sedia u mňa, ale bavíme sa hlavne o práci. Spia na Mt.

Ráno nezačalo najšťastnejšie. Vodič Mirovho auta nahlásil, že mu ktosi v noci rozbil sklo na voze, našťastie sa nič nestratilo. Len Miro musel neplánovane odísť do Palanpúru, kde prepravná firma má svoje dielne, poruchu opraviť.

Ja odchádzam na stavbu. Vykonávam bežné činnosti, postup prác sa mi zdá pomalý, hlavne v ohľade na možný príchod pumpy. Jeden základ síce máme zabetónovaný, ale druhé dva tak skoro nebudú. A ani ten jeden ešte nie je v stave preniesť plné zaťaženie. Špekulujeme nad náhradným priestorom na zloženie nákladu. Miesta máme dosť, nebude to hádam žiaden problém. Potešiteľný postup nastal na požiarnych nádržiach. Bager, pokým sa pokazil, urobil poriadny kus práce. Prakticky skoro celý hrubý výkop, teraz to už môžu ručne začistiť a dokopať.

Práve som sa chystal ísť zo stanice domov, keď sa dovalilo auto. Prišiel Mráz a Rataj, terajší šéf Potrubí, teda aj môj nadriadený. Poprechádzali sa po stavbe. Samozrejme som tam s nimi musel trčať, prestalo ich to baviť až pred šiestou. Potom sa však nasťahovali ku mne a v debate pokračovali celý večer. Pretriasali sa pracovné problémy, na čo som vôbec nemal náladu. Našťastie sa vybrali spať na Mont, takže odišli pred zotmením.

31.1. Mráz ráno vypadol, potom prišiel Kubíček, zostal na obed. Večer hráme mariáš, prehral som 30 rupií. prišiel Mika a Šmarda, zostali do l1

Ráno som, bol na stavbe pred ôsmou, doma sa mi nechcelo sedieť. Keby náhodou sa vrátili šéfovia, nech popracujú v kancelárii, nie u mňa v obývačke. Došli vo zvyčajnom čase, ale už ich pracovný elán opustil, pobrali sa rýchlo ďalej. Ale kľud som tento deň nemal. Pred obedom pre zmenu dorazil Kubíček. Priviedli ho vraj bežné povinnosti, ale opak bol pravdou. Zjavne sa hore nudil a potreboval spoločnosť. Nechal sa pozvať na obed a potom začal s kartami. Podarilo sa mi ho trochu pribrzdiť Ratajom, ktorý sa pohyboval v neďalekom okolí, ale po skončení pracovnej doby sa hre už nedalo vyhnúť. Sadli sme si v trojici s Tomalom. Ja som v mariáši začiatočník a čo sa okamžite prejavilo. Prehrával som partiu za partiou, hoci sme hradil desaťhalierový, moje skóre narástlo na prehratých tridsať rupíí, ktoré si obaja viac menej rovnakým dielom rozdelili. Našťastie ma zachránili Šmarda s Míkom, ktorí prišli z línie a vymenili ma pri stole. Kartári sa rozišli až o jedenástej a ja som sa mohol pobrať spať.

Na Slovensku po slovensky

21.12.2018

Naša krajina vstupuje do nepokojnej a rozbúrenej doby blížiacimi sa prezidentskými voľbami. Výrazne sa to prejavuje najmä na sociálnych sieťach. Teda na fb, ktorý si občas pustím. Neprekvapila viac »

Indické denníky 177

03.07.2018

29.6. Let je bezproblémový, hladko až do Prahy. Miro má v pláne tu zostať , vybavuje si nocľah, ja idem letiskovým spojom na Dejvice, tam prestupujem na metro a odtiaľ na Florenc. Kufre sú ťažké viac »

Indické denníky 176

30.06.2018

6. Striedavo na Vasante a na office, nuda, preberám balíčky a lístky. Sedíme pri TV. Včerajšok sme strávili viac menej na izbe, je tu pomerne veselo, odchádza na dovolenku alebo domov viacero viac »

polícia, hasiči, nehoda, auto, diaľnica d1

Štyria vodiči si natáčali a fotografovali miesto nehody, dostali pokutu

17.01.2019 14:02

Podľa polície vodiči filmovaním a fotografovaním miesta nehody ohrozili seba aj ostatných účastníkov premávky.

dane, odvody, účtovník, peniaze

Domácnostiam a malým firmám sa menia termíny vyúčtovania za plyn

17.01.2019 13:47

Odberatelia plynu sa od tohto roku musia pripraviť na zmeny termínov pre vyúčtovanie spotreby plynu.

Dobroslav Trnka

Nahrávku Trnku a Kočnera už má v rukách prokurátor

17.01.2019 13:41

Je predčasné hovoriť o tom, či hrozí stíhanie, alebo iný postih bývalému generálnemu prokurátorovi Trnkovi.

SR Štedrý deň MS Borec Justičný Palác väznica návšteva

Viac ako dvesto väzňov môže dostať náramok

17.01.2019 13:00

Spoza mreží sa na podmienku môžu dostať odsúdení, ktorí pred spáchaním trestného činu nesedeli vo väzení a majú za sebou polovicu trestu.

karoldakar

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 211
Celková čítanosť: 145680x
Priemerná čítanosť článkov: 690x

Autor blogu

Kategórie