Založ si blog

Indické denníky 116

30.1. Na Mirovom aute vybili okno, ide do Palanpúru po nové. Ja sa mocem na stavbe. Postup je na požiarnych nádržiach, ale cesta je stále slabá. Pred koncom prac. doby prichádza Mráz s Ratajom, mocú sa tu do šiestej. Potom sedia u mňa, ale bavíme sa hlavne o práci. Spia na Mt.

Ráno nezačalo najšťastnejšie. Vodič Mirovho auta nahlásil, že mu ktosi v noci rozbil sklo na voze, našťastie sa nič nestratilo. Len Miro musel neplánovane odísť do Palanpúru, kde prepravná firma má svoje dielne, poruchu opraviť.

Ja odchádzam na stavbu. Vykonávam bežné činnosti, postup prác sa mi zdá pomalý, hlavne v ohľade na možný príchod pumpy. Jeden základ síce máme zabetónovaný, ale druhé dva tak skoro nebudú. A ani ten jeden ešte nie je v stave preniesť plné zaťaženie. Špekulujeme nad náhradným priestorom na zloženie nákladu. Miesta máme dosť, nebude to hádam žiaden problém. Potešiteľný postup nastal na požiarnych nádržiach. Bager, pokým sa pokazil, urobil poriadny kus práce. Prakticky skoro celý hrubý výkop, teraz to už môžu ručne začistiť a dokopať.

Práve som sa chystal ísť zo stanice domov, keď sa dovalilo auto. Prišiel Mráz a Rataj, terajší šéf Potrubí, teda aj môj nadriadený. Poprechádzali sa po stavbe. Samozrejme som tam s nimi musel trčať, prestalo ich to baviť až pred šiestou. Potom sa však nasťahovali ku mne a v debate pokračovali celý večer. Pretriasali sa pracovné problémy, na čo som vôbec nemal náladu. Našťastie sa vybrali spať na Mont, takže odišli pred zotmením.

31.1. Mráz ráno vypadol, potom prišiel Kubíček, zostal na obed. Večer hráme mariáš, prehral som 30 rupií. prišiel Mika a Šmarda, zostali do l1

Ráno som, bol na stavbe pred ôsmou, doma sa mi nechcelo sedieť. Keby náhodou sa vrátili šéfovia, nech popracujú v kancelárii, nie u mňa v obývačke. Došli vo zvyčajnom čase, ale už ich pracovný elán opustil, pobrali sa rýchlo ďalej. Ale kľud som tento deň nemal. Pred obedom pre zmenu dorazil Kubíček. Priviedli ho vraj bežné povinnosti, ale opak bol pravdou. Zjavne sa hore nudil a potreboval spoločnosť. Nechal sa pozvať na obed a potom začal s kartami. Podarilo sa mi ho trochu pribrzdiť Ratajom, ktorý sa pohyboval v neďalekom okolí, ale po skončení pracovnej doby sa hre už nedalo vyhnúť. Sadli sme si v trojici s Tomalom. Ja som v mariáši začiatočník a čo sa okamžite prejavilo. Prehrával som partiu za partiou, hoci sme hradil desaťhalierový, moje skóre narástlo na prehratých tridsať rupíí, ktoré si obaja viac menej rovnakým dielom rozdelili. Našťastie ma zachránili Šmarda s Míkom, ktorí prišli z línie a vymenili ma pri stole. Kartári sa rozišli až o jedenástej a ja som sa mohol pobrať spať.

Indické denníky 177

03.07.2018

29.6. Let je bezproblémový, hladko až do Prahy. Miro má v pláne tu zostať , vybavuje si nocľah, ja idem letiskovým spojom na Dejvice, tam prestupujem na metro a odtiaľ na Florenc. Kufre sú ťažké viac »

Indické denníky 176

30.06.2018

6. Striedavo na Vasante a na office, nuda, preberám balíčky a lístky. Sedíme pri TV. Včerajšok sme strávili viac menej na izbe, je tu pomerne veselo, odchádza na dovolenku alebo domov viacero viac »

Indické denníky 175

29.06.2018

24.6. Je tu nuda. Chodíme po meste a pozeráme pamiatky, Prezidentský palác, cestu Radžov, Miro točí na kameru. Stretli sme aj prezidenta, mimoriadne opatrenia. Letenku mám na stredu, aspoň budem viac »

Dolár

Deficit Spojených štátov je najvyšší za šesť rokov

16.10.2018 08:00

Rozpočtový deficit Spojených štátov vo fiškálnom roku 2018 vzrástol o 113 miliárd dolárov na 779 miliárd dolárov.

parlament,

Nájde koalícia v parlamente 90 hlasov?

16.10.2018 08:00

Poslanci Národnej rady majú dnes na stole dva dôležité zákony.

(typo - nepouzivat v orise) peniaze, euro, bankovky

Talianska vláda schválila návrh rozpočtu a poslala ho do Bruselu

16.10.2018 07:37

Talianska vláda v pondelok schválila návrh štátneho rozpočtu na budúci rok a poslala ho Európskej komisii na posúdenie.

Armádne defilé

Estónci spočítali škody po ZSSR, budú ich vymáhať?

16.10.2018 07:28

Vládna komisia označila straty krajiny počas okupácie za genocídu.

karoldakar

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 210
Celková čítanosť: 131806x
Priemerná čítanosť článkov: 628x

Autor blogu

Kategórie