Založ si blog

Indické denníky 116

30.1. Na Mirovom aute vybili okno, ide do Palanpúru po nové. Ja sa mocem na stavbe. Postup je na požiarnych nádržiach, ale cesta je stále slabá. Pred koncom prac. doby prichádza Mráz s Ratajom, mocú sa tu do šiestej. Potom sedia u mňa, ale bavíme sa hlavne o práci. Spia na Mt.

Ráno nezačalo najšťastnejšie. Vodič Mirovho auta nahlásil, že mu ktosi v noci rozbil sklo na voze, našťastie sa nič nestratilo. Len Miro musel neplánovane odísť do Palanpúru, kde prepravná firma má svoje dielne, poruchu opraviť.

Ja odchádzam na stavbu. Vykonávam bežné činnosti, postup prác sa mi zdá pomalý, hlavne v ohľade na možný príchod pumpy. Jeden základ síce máme zabetónovaný, ale druhé dva tak skoro nebudú. A ani ten jeden ešte nie je v stave preniesť plné zaťaženie. Špekulujeme nad náhradným priestorom na zloženie nákladu. Miesta máme dosť, nebude to hádam žiaden problém. Potešiteľný postup nastal na požiarnych nádržiach. Bager, pokým sa pokazil, urobil poriadny kus práce. Prakticky skoro celý hrubý výkop, teraz to už môžu ručne začistiť a dokopať.

Práve som sa chystal ísť zo stanice domov, keď sa dovalilo auto. Prišiel Mráz a Rataj, terajší šéf Potrubí, teda aj môj nadriadený. Poprechádzali sa po stavbe. Samozrejme som tam s nimi musel trčať, prestalo ich to baviť až pred šiestou. Potom sa však nasťahovali ku mne a v debate pokračovali celý večer. Pretriasali sa pracovné problémy, na čo som vôbec nemal náladu. Našťastie sa vybrali spať na Mont, takže odišli pred zotmením.

31.1. Mráz ráno vypadol, potom prišiel Kubíček, zostal na obed. Večer hráme mariáš, prehral som 30 rupií. prišiel Mika a Šmarda, zostali do l1

Ráno som, bol na stavbe pred ôsmou, doma sa mi nechcelo sedieť. Keby náhodou sa vrátili šéfovia, nech popracujú v kancelárii, nie u mňa v obývačke. Došli vo zvyčajnom čase, ale už ich pracovný elán opustil, pobrali sa rýchlo ďalej. Ale kľud som tento deň nemal. Pred obedom pre zmenu dorazil Kubíček. Priviedli ho vraj bežné povinnosti, ale opak bol pravdou. Zjavne sa hore nudil a potreboval spoločnosť. Nechal sa pozvať na obed a potom začal s kartami. Podarilo sa mi ho trochu pribrzdiť Ratajom, ktorý sa pohyboval v neďalekom okolí, ale po skončení pracovnej doby sa hre už nedalo vyhnúť. Sadli sme si v trojici s Tomalom. Ja som v mariáši začiatočník a čo sa okamžite prejavilo. Prehrával som partiu za partiou, hoci sme hradil desaťhalierový, moje skóre narástlo na prehratých tridsať rupíí, ktoré si obaja viac menej rovnakým dielom rozdelili. Našťastie ma zachránili Šmarda s Míkom, ktorí prišli z línie a vymenili ma pri stole. Kartári sa rozišli až o jedenástej a ja som sa mohol pobrať spať.

Indické denníky 164

21.05.2018

18.5. Ťažko zaspávam a skoro sa budím, idem do roboty, doma sa mi nechce byť. Betonáž sa neskončila, Havran je preč a Peťko sa hrá na šéfa. Zmätok s benzínom a plynom, míňa sa , varíme viac »

Indické denníky 163

17.05.2018

15.5. Ohlásil sa Kubíček, ale peniaze nemá. Mondel opäť blbol aj Peťko. S Kubíčkom som sa vyrovnal a odovzdal všetky prachy, auto je bez benzínu. Dal som si na úložku 600 USD, zvyšok sa viac »

Indické denníky 162

14.05.2018

11.5. Pracujeme na zmeny. Mondel poslal ďalší list. Začínam upratovať stôl a selektovať veci, ktoré beriem domov. Je stále horúco a ešte bude. Zvýšené tempo na stavbe sa prejavuje čoraz viac »

Ľubomír Kopáček

Expert ku GDPR: Firmy investovali do právnikov, budú robiť ďalej to isté

24.05.2018 22:00

"Je predsa hlúposť, aby som si bral zákaznícku kartu, keď mi ju ponúknu pri náhodnom, jednorazovom nákupe," vraví expert na kybernetickú bezpečnosť Ľubomír Kopáček.

ženy, nákupy

GDPR. Ochráni zákon súkromie?

24.05.2018 22:00

Osobné údaje ľudí sú vždy tovarom, okolo ktorého sa točí veľký biznis. Od piatka 25. mája sa však môžete rozhodnúť, či na to dáte súhlas.

korupcia, úplatok

V Španielsku padli vysoké tresty za korupciu vládnych ľudovcov

24.05.2018 21:18

Viac ako dvom desiatkam španielskych podnikateľov a politikov vymeral vo štvrtok španielsky súd vysoké väzenské tresty.

Eurobankovky, peniaze

Taliani môžu spustiť dlhovú krízu ako Gréci

24.05.2018 21:14

Taliansko môže spôsobiť ďalšiu dlhovú krízu, podobne ako Grécko, ak sa politiky novej talianskej vlády sústredia výhradne na zvýšenie výdavkov.

karoldakar

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 197
Celková čítanosť: 107117x
Priemerná čítanosť článkov: 544x

Autor blogu

Kategórie