Založ si blog

Indické denníky 114

25.1. Na stavbe málo ľudí., po betonáži sa nerobilo. Doobeda prišiel Kubíček, prezreli sme zopár domov. Potom sme hrali mariáš, takmer nás prichytil Vondra. Večer oslavoval Tomala narodeniny.

Ráno bolo na stavbe pusto. Po nočnej práci väčšina ľudí zostala doma dospávať a stavenisko bolo takmer prázdne. Veď v podstate si to tí ľudia, ktorí odpracovali dve zmeny za sebou, zaslúžili. Teda nemám žiadnu mimoriadnu prácu. Našťastie prišiel Kubíček a vytiahol ma na prehliadku nových domov, ktoré by sme mohli prenajať. Dva sú neďaleko v Ricco kolónii a mohli by byť po malých úpravách vhodné. Najviac problémov by bolo s hotelom v meste, ale ten poskytuje väčší počet izieb a zástupca Mogulu, dopravnej firmy, ktorá dopravovala kancelárie, sľubuje, že rekonštrukcia prebehne v čo najkratšom čase a k úplnej spokojnosti. Ja mám s touto firmou svoje skúsenosti, viem, že mesiac pre nich nehrá žiadnu rolu, ale Kubíček je šéf, rozhodnúť sa musí on. Aj na stavbu to je odtiaľto dosť ďaleko, takmer tri kilometre.

Po prehliadke sa vraciame ku mne domov, kde ma Karol zaskočí neobvyklou žiadosťou. Otvorí kufrík a vytiahne z neho karty. Či si nedáme mariáš. Aby som pravdu povedal, nepatrím k vyznávačom tejto hry, hoci viem, ako sa to hrá, ale Miro Tomala sa okamžite hlási. Teda som súhlasil. Mám trochu nepríjemný pocit v žalúdku, v pracovnej dobe hrať karty, ale viem, že v Džajpúre si tiež krátia čas všelijako. Vytiahneme teda drobné a sadáme si v obývačke za stolík. Za hodinu som o dvadsať rupíí ľahší, ukazuje sa , že som naozaj začiatočník. Hra je v plnom prúde, keď zazvoní niekto pri dverách a zvonku počujeme český hovor. Zastrčíme karty pod noviny a do kufríka, keď sa dvere otvoria a v nich sa objavuje Vondra. V podstate je teraz riaditeľom Potrubí a môj najvyšší šéf. Samozrejme sa mu nepáči, že sedíme doma, ale Kubíček je autorita aj preňho a nebol problém ho presvedčiť, že preberáme finančnú agendu. Hlavne, keď ho ponúknem pohárikom whisky, zabúda na zlú náladu a necháva sa v pokoji previesť po stavbe.

Popoludní sa ich oboch rýchlo zbavujeme a my s Mirkom musíme začať chystať dom. Na dnes sme si naplánovali oslavu Tomalových narodením, má 35. Pozvaní sú kamaráti z blízkeho okolia, hlavne ľudia z Palanpúru. Večer sa môže začať. Je tu Novotný, zvaný Homeless, ktorý má obdivuhodný nos na akúkoľvek oslavu a otvorenú fľašku zacíti aj na desiatky kilometrov, nejaký chlapci z lajny, Maroš, Mirko a ja. Oslávenec dostal čerstvý výtlačok erotického časopisu Leo, zopár drobností a džin. Nedá sa povedať, že by sme sa opili, ale večer prebehol v dobrej nálade, točil som film, Mirko konkuroval svojim drahým aparátom. O polnoci sa párty skončila a dobre som spal až do rána. Mohli sme si to dovoliť, lebo zajtra je deň nezávislosti a máme pracovné voľno.

Pred rokom som bol na vojenskej prehliadke na štadióne a teraz som sa nepozeral na oslavy ani v televízii. Chalani sa vybrali na Mont a ja som pral a robil si poriadok.

27.1. Na stavbe je bager, ale má poruchu, progres vo výstavbe, začali kopať FFWT, dokončuje sa strecha na CP. Prišli Benda s Haroníkom, zariaďujú pumpy, na obed robím lečo. Spali u Maroša.

Po oslavách sa práce rozbehli opäť naplno. Ráno som dokonca zažil malý šok, lebo na stanici sa objavil cez noc bager. Normálny pásový hydraulický. Teda skončilo obdobie kopania motykami a prenášaním na hlavách. LnT má v pláne začať kopať požiarne nádrže, čo predstavuje objem takmer tri tisíc kubíkov, to by ženy v krátkom čase naozaj nedokázali urobiť. Samozrejme nie je v poriadku, celé doobedie ho mechanici dávajú dohromady, ale poobede začína pracovať a behá okolo neho desať traktorov s vlečkami, ktoré odvážajú vyťaženú zeminu mimo stavby. S takýmto tempom by obe nádrže mohli byť do konca týždňa v hrubom hotové.

Pred desiatou sa objavuje neznáme auto. Z juhu prichádzajú dvaja chlapíci, jedného poznám podľa mena, Haroník a druhý je Benda, ktorý má na starosti dodávku púmp. Ten ma informuje, že moja prvá je už údajne na ceste. Mám urýchlene zariadiť jej zloženie. Špekulujeme nad prístupovou cestou a nariaďujeme jej definitívne dokončenie, lebo po dažďoch je v dezolátnom stave. Potom hľadáme miesto v blízkosti MLPS, kam by sme monštrum mohli dočasne uložiť, pretože idea položiť ju priamo na základ nie je realizovateľná, betón je príliš čerstvý a musí dozrieť. Veď sme základ ešte ani neoddebnili. Nachádzame vhodné miesto a dohadujeme s LnT postup prác. Máme vraj tak týždeň času, než sem zariadenie dorazí. A že to nie je žiadna maličkosť dokazuje aj jeden malý fakt, súprava, ktorá mašinku preváža má spolu s ťahačom 140 ton. Náš nový most to určite vydrží, ale prachová cesta určite nie. Teraz sú to vlastne iba vyjazdené koľaje, do ktorých sme už nasypali mnoho fúr kameniva, ale stále sa prepadáva v bezodnom bahne. Cestu do stanice preto vybudujeme podľa riadneho projektu a zabijeme dve muchy jednou ranou.

Keďže obaja návštevníci sa rozhodli u nás prenocovať, musel som ísť domov a urobiť večeru. Rozhodol som sa pre lečo. Narobil som ho do najväčšieho hrnca, čo som mal, ale na posedenie sme ho zjedli. Prenocovali u Maroša, aspoň v tom som nemal starosti.

Indické denníky 154

24.04.2018

23.4. Ráno ma trochu bolí hlava, beriem tabletku. Po raňajkách (palacinky) sa vyberieme na túru. Moceme sa v horúčavách po horách viac ako päť hodín. Slnko páli a voda vo fľaši sa varí. viac »

Indické denníky 153

22.04.2018

21.4. Po raňajkách opäť kolotoč po stavbe a skladoch, potom cesta späť, opäť nejaké zábery. Je horúco. V noci ma budí Miler, sedíme u Krejčího takmer do tretej. Starý nechce opustiť Moniku. viac »

Indické denníky 152

20.04.2018

20.4. Celý deň beháme po Kandle, office aj site. Točím snímky. Na obed sme Butlete Davadži, za 75 rupíí, okrem pitia. Potom kúpanie v Mandyia, more je teplé až horúce. Večer opäť na office. viac »

kúpele

Asociácia slovenských kúpeľov: Nová vláda by mala viac podporovať kúpeľníctvo

26.04.2018 15:09

Aj programové vyhlásenie zrekonštruovanej vlády obsahuje informácie o štátnej podpore kúpeľníctva.

penzista, dôchodok,

Historicky najdrahší sociálny balíček má posilniť ekonomiku

26.04.2018 15:00

Najnovší sociálny balík môže byť podľa odhadov až v objeme 600 miliónov eur.

Babiš Kiska Pellegrini

Prezident: Vďaka Československu naša krajina zaznamenala nebývalý rozmach

26.04.2018 14:42, aktualizované: 14:53

Za účasti prezidenta Andreja Kisku a premiérov Petra Pellegriniho a Andreja Babiša sa začala výstava, ktorá mapuje históriu Československa.

kim, korea, kldr, hwasong

Prečo Kim prestal s raketovými testami? Prepadla sa mu podzemná strelnica, znie z Číny

26.04.2018 14:21

Čínski vedci dospeli k záveru, že severokórejský podzemný komplex určený na testy jadrových zbraní sa čiastočne zrútil, vďaka čomu je pravdepodobne nepoužiteľný.

karoldakar

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 189
Celková čítanosť: 101567x
Priemerná čítanosť článkov: 537x

Autor blogu

Kategórie