Založ si blog

Indické denníky 111

20.1. Beriem letenku, na Škexe zmätok, ľudí tlačia na stanice. Dostávam spolucestujúceho. Miro je na Kóte, kam vraj mám ísť aj ja. V Džodpúre čaká Kubíček, spím uňho.

Celý včerajší deň som strávil potulovaním sa po vyslanectve a po obchodoch. Spím stále sám a je mi na izbe chladno. Zima práve vrcholí. Zdržanie spôsobuje fakt, že nemám zabezpečenú letenku .

Dnes by vraj mala byť, preto idem na Vasant na Office. Tu vládne poriadny zmätok. Podľa kontraktu, by produktovod mal byť hotový za tri mesiace, ale je jasné, že nebude. Vedenie posilňuje výstavbu a starí usadlíci i noví pracovníci opúšťajú hlavné mesto a sú posielaní na líniu. Práce treba posilniť. Letenku mám konečne v ruke, ale s ňou mi prischla aj druhá úloha. Mám na juh dopraviť nového riaditeľa stanice, ktorý má pôsobiť kdesi na dolnom úseku. Volá sa Říha a pôsobí ako dobrý zmätkár. Máme spolu odletieť na Džodpúru, odkiaľ ho mám autom dopraviť k Pálešovi. Dozvedám sa aj niektoré organizačné novinky. Miro vraj už pôsobí v Kóte, kam vraj mám ísť aj ja. Že by som sa konečne dostal na svoje pôvodné miesto určenia? Bývať s Mirom v jednom dome by bolo celkom fajn. S týmto človekom som si veľmi dobre rozumel, naše spolunažívanie by bolo skvelé.

Poobede teda nasadáme do lietadla Indian Airlines a vydávame sa na let. Pokúšam sa aj tu o zopár záberov, chcem nasnímať Ammer ford, ale letušky sú zásadne proti, vraj im kamera ruší komunikačné zariadenie. Inak ani viditeľnosť nie je ktohovie aká, vzduch sa zdá byť zahmlený alebo zaprášený. Na letisku v Džodpúre nás čaká Kubíček s autom a vezie nás k sebe. Říhu ubytováva na hoteli a ja idem k nemu. Kanceláriu má zariadenú v novom dome pri výpadovke do Pali, ako vždy, aj táto je dobre zariadená, koberce a obrazy dopĺňajú kvalitný nábytok. Je tam kopírka i fax, s ktorým majú práve akési problémy. Natáčam zopár záberov, Štefi je prekvapená rovnako ako ja, keď ju vidím, predpokladal som, že už bude dávno doma.

Zložím si veci v jednej zo zadných izieb. Je v nej síce iba jednoduchá kúpeľňa, ale nie je priechodná ako druhá a mám tam svoje súkromie. Ani tam nie je veľa komárov. Spím dobre.

21.1. Ráno Sierou do Abu. Rovno na stavbu, Mondel je sprostý ako vždy. V izbe mám nasťahovanú projektantku, spím s Tomalom. Večer malá párty. Nefunguje aquaguard, v schránke ma čaká list, ďalšie dva na stole, spím dobre.

Ráno začína posledná etapa môjho návratu. Šofér priviezol Říhu a ja si opäť nakladám svoje kufre do auta. Kubíček má k dispozícii Sierru, teda sa ukladám dozadu a nechávam vychutnať cestu. Klimatizácia funguje, ale aj vonku je veľmi príjemne. Cestu si krátim rozhovorom s novým kolegom, ktorý má posilniť južný úsek. Ale môj dojem je trochu rozpačitý, zdá sa mi príliš uhladený, než by mal vydržať skromné podmienky. Ale jeho príchod je v súlade s posilňovaním pozícií Škodaexportu, ktorý chce mať na staniciach svojich kmeňových ľudí.

Cestou sa stretávame s Mirom, preto sme na chvíľu zastavili. Opäť sa dostáva k slovu kamera. Miro používa moje auto a to je jeho jediné sklamanie, ktoré vyplýva z môjho návratu. Bude mi ho musieť vrátiť. Ale aj v tejto oblasti sa situácia zlepšila a aut začína byť dostatok. Dohodli sme sa na spoločnej návšteve, treba mu vrátiť kufor.

V Abu ideme rovno na stanicu. Nebol som tu mesiac, preto som bol pripravený na všetko, aj na to, že bude hotová. Ale nebola. Bolo vidieť pokrok, ale iba mierny. Čo sa vôbec nezmenilo, bol Mondel, ktorý ma privítal uštipačnými poznámkami, akoby som tu bol naposledy včera. Prejdem s Kubíčkom objekty a potom ideme domov. Teda do kolónie. Tu ma čaká malé prekvapenie, dom mám obsadený. V oboch izbách mám nájomníkov! V tej mojej býva akási projektantka a v druhej jej kolega. Žena by sa mala na druhý deň vrátiť do Dillí, ale chlap tu zostane. Volá sa Miro (znova) Tomala, pochádza z Brna a pracuje pre Litvínov. Jeho pobyt na stavbe má urýchliť odstraňovanie problémov v projektoch. Totiž mnohé veci sa dajú vo výkresoch opraviť priamo na stavbe, ale je potrebný súhlas projektanta. Doteraz sa všetky zmeny posielali do Dillí, odtiaľ do republiky a naspäť, bolo to veľmi zdĺhavé. Toto riešenie sa mi pozdáva. Len som prišiel o samotu. Budeme teraz v Abu traja. Lebo Maroš stále býva v druhom dome.

Návrat je príjemný aj z iného dôvodu. V schránke ma čaká list z domu a na stole ležia ďalšie dva, ktoré blúdili svetom zároveň so mnou. Hneď si ich prečítam a až potom sa skladám dočasne do Tomalovej izby. Má to byť na iba jednu noc.

V dome sú malé problémy, nefunguje akvaguard, vodu si musíme nosiť z druhého domu. Ale fliaš je dosť, dva domy sú predpokladom, že ak sa niečo pokazí, máme rezervu a musela by to byť náhoda, aby sa to stalo naraz v dvoch.

Večer prišiel aj Maroš a sadli sme si k borovičke, ktorú som doniesol z domu a zásobujem ich novinkami a novinami, doslovne. Veľký úspech majú výtlačky Playboya, ktoré som priniesol z Prahy. Spím dobre.

Indické denníky 177

03.07.2018

29.6. Let je bezproblémový, hladko až do Prahy. Miro má v pláne tu zostať , vybavuje si nocľah, ja idem letiskovým spojom na Dejvice, tam prestupujem na metro a odtiaľ na Florenc. Kufre sú ťažké viac »

Indické denníky 176

30.06.2018

6. Striedavo na Vasante a na office, nuda, preberám balíčky a lístky. Sedíme pri TV. Včerajšok sme strávili viac menej na izbe, je tu pomerne veselo, odchádza na dovolenku alebo domov viacero viac »

Indické denníky 175

29.06.2018

24.6. Je tu nuda. Chodíme po meste a pozeráme pamiatky, Prezidentský palác, cestu Radžov, Miro točí na kameru. Stretli sme aj prezidenta, mimoriadne opatrenia. Letenku mám na stredu, aspoň budem viac »

stormy daniels

Žalobu Stormy Daniels na prezidenta Trumpa zamietli

16.10.2018 06:42

Pornoherečka utrpela prvú porážku v právnych sporoch s americkým prezidentom.

Paul Allen

Spoluzakladateľ Microsoftu Paul Allen podľahol rakovine

16.10.2018 06:28

Allen bol aj nadšeným športovým fanúšikom.

kosice, dialnica

Nové diaľnice dostane šesť regiónov Slovenska

16.10.2018 06:00

V regiónoch pribudne 45 kilometrov nových diaľnic.

Petra Stano Maťašovská, RTVS

Petra Stano Maťašovská rezignovala

15.10.2018 22:51, aktualizované: 23:28

Šéfka rozhlasového spravodajstva RTVS bola autorkou interného dokumentu, ktorý pobúril opozíciu.

karoldakar

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 210
Celková čítanosť: 131791x
Priemerná čítanosť článkov: 628x

Autor blogu

Kategórie