Založ si blog

Indické denníky 111

20.1. Beriem letenku, na Škexe zmätok, ľudí tlačia na stanice. Dostávam spolucestujúceho. Miro je na Kóte, kam vraj mám ísť aj ja. V Džodpúre čaká Kubíček, spím uňho.

Celý včerajší deň som strávil potulovaním sa po vyslanectve a po obchodoch. Spím stále sám a je mi na izbe chladno. Zima práve vrcholí. Zdržanie spôsobuje fakt, že nemám zabezpečenú letenku .

Dnes by vraj mala byť, preto idem na Vasant na Office. Tu vládne poriadny zmätok. Podľa kontraktu, by produktovod mal byť hotový za tri mesiace, ale je jasné, že nebude. Vedenie posilňuje výstavbu a starí usadlíci i noví pracovníci opúšťajú hlavné mesto a sú posielaní na líniu. Práce treba posilniť. Letenku mám konečne v ruke, ale s ňou mi prischla aj druhá úloha. Mám na juh dopraviť nového riaditeľa stanice, ktorý má pôsobiť kdesi na dolnom úseku. Volá sa Říha a pôsobí ako dobrý zmätkár. Máme spolu odletieť na Džodpúru, odkiaľ ho mám autom dopraviť k Pálešovi. Dozvedám sa aj niektoré organizačné novinky. Miro vraj už pôsobí v Kóte, kam vraj mám ísť aj ja. Že by som sa konečne dostal na svoje pôvodné miesto určenia? Bývať s Mirom v jednom dome by bolo celkom fajn. S týmto človekom som si veľmi dobre rozumel, naše spolunažívanie by bolo skvelé.

Poobede teda nasadáme do lietadla Indian Airlines a vydávame sa na let. Pokúšam sa aj tu o zopár záberov, chcem nasnímať Ammer ford, ale letušky sú zásadne proti, vraj im kamera ruší komunikačné zariadenie. Inak ani viditeľnosť nie je ktohovie aká, vzduch sa zdá byť zahmlený alebo zaprášený. Na letisku v Džodpúre nás čaká Kubíček s autom a vezie nás k sebe. Říhu ubytováva na hoteli a ja idem k nemu. Kanceláriu má zariadenú v novom dome pri výpadovke do Pali, ako vždy, aj táto je dobre zariadená, koberce a obrazy dopĺňajú kvalitný nábytok. Je tam kopírka i fax, s ktorým majú práve akési problémy. Natáčam zopár záberov, Štefi je prekvapená rovnako ako ja, keď ju vidím, predpokladal som, že už bude dávno doma.

Zložím si veci v jednej zo zadných izieb. Je v nej síce iba jednoduchá kúpeľňa, ale nie je priechodná ako druhá a mám tam svoje súkromie. Ani tam nie je veľa komárov. Spím dobre.

21.1. Ráno Sierou do Abu. Rovno na stavbu, Mondel je sprostý ako vždy. V izbe mám nasťahovanú projektantku, spím s Tomalom. Večer malá párty. Nefunguje aquaguard, v schránke ma čaká list, ďalšie dva na stole, spím dobre.

Ráno začína posledná etapa môjho návratu. Šofér priviezol Říhu a ja si opäť nakladám svoje kufre do auta. Kubíček má k dispozícii Sierru, teda sa ukladám dozadu a nechávam vychutnať cestu. Klimatizácia funguje, ale aj vonku je veľmi príjemne. Cestu si krátim rozhovorom s novým kolegom, ktorý má posilniť južný úsek. Ale môj dojem je trochu rozpačitý, zdá sa mi príliš uhladený, než by mal vydržať skromné podmienky. Ale jeho príchod je v súlade s posilňovaním pozícií Škodaexportu, ktorý chce mať na staniciach svojich kmeňových ľudí.

Cestou sa stretávame s Mirom, preto sme na chvíľu zastavili. Opäť sa dostáva k slovu kamera. Miro používa moje auto a to je jeho jediné sklamanie, ktoré vyplýva z môjho návratu. Bude mi ho musieť vrátiť. Ale aj v tejto oblasti sa situácia zlepšila a aut začína byť dostatok. Dohodli sme sa na spoločnej návšteve, treba mu vrátiť kufor.

V Abu ideme rovno na stanicu. Nebol som tu mesiac, preto som bol pripravený na všetko, aj na to, že bude hotová. Ale nebola. Bolo vidieť pokrok, ale iba mierny. Čo sa vôbec nezmenilo, bol Mondel, ktorý ma privítal uštipačnými poznámkami, akoby som tu bol naposledy včera. Prejdem s Kubíčkom objekty a potom ideme domov. Teda do kolónie. Tu ma čaká malé prekvapenie, dom mám obsadený. V oboch izbách mám nájomníkov! V tej mojej býva akási projektantka a v druhej jej kolega. Žena by sa mala na druhý deň vrátiť do Dillí, ale chlap tu zostane. Volá sa Miro (znova) Tomala, pochádza z Brna a pracuje pre Litvínov. Jeho pobyt na stavbe má urýchliť odstraňovanie problémov v projektoch. Totiž mnohé veci sa dajú vo výkresoch opraviť priamo na stavbe, ale je potrebný súhlas projektanta. Doteraz sa všetky zmeny posielali do Dillí, odtiaľ do republiky a naspäť, bolo to veľmi zdĺhavé. Toto riešenie sa mi pozdáva. Len som prišiel o samotu. Budeme teraz v Abu traja. Lebo Maroš stále býva v druhom dome.

Návrat je príjemný aj z iného dôvodu. V schránke ma čaká list z domu a na stole ležia ďalšie dva, ktoré blúdili svetom zároveň so mnou. Hneď si ich prečítam a až potom sa skladám dočasne do Tomalovej izby. Má to byť na iba jednu noc.

V dome sú malé problémy, nefunguje akvaguard, vodu si musíme nosiť z druhého domu. Ale fliaš je dosť, dva domy sú predpokladom, že ak sa niečo pokazí, máme rezervu a musela by to byť náhoda, aby sa to stalo naraz v dvoch.

Večer prišiel aj Maroš a sadli sme si k borovičke, ktorú som doniesol z domu a zásobujem ich novinkami a novinami, doslovne. Veľký úspech majú výtlačky Playboya, ktoré som priniesol z Prahy. Spím dobre.

Indické denníky 164

21.05.2018

18.5. Ťažko zaspávam a skoro sa budím, idem do roboty, doma sa mi nechce byť. Betonáž sa neskončila, Havran je preč a Peťko sa hrá na šéfa. Zmätok s benzínom a plynom, míňa sa , varíme viac »

Indické denníky 163

17.05.2018

15.5. Ohlásil sa Kubíček, ale peniaze nemá. Mondel opäť blbol aj Peťko. S Kubíčkom som sa vyrovnal a odovzdal všetky prachy, auto je bez benzínu. Dal som si na úložku 600 USD, zvyšok sa viac »

Indické denníky 162

14.05.2018

11.5. Pracujeme na zmeny. Mondel poslal ďalší list. Začínam upratovať stôl a selektovať veci, ktoré beriem domov. Je stále horúco a ešte bude. Zvýšené tempo na stavbe sa prejavuje čoraz viac »

Ľubomír Kopáček

Expert ku GDPR: Firmy investovali do právnikov, budú robiť ďalej to isté

24.05.2018 22:00

"Je predsa hlúposť, aby som si bral zákaznícku kartu, keď mi ju ponúknu pri náhodnom, jednorazovom nákupe," vraví expert na kybernetickú bezpečnosť Ľubomír Kopáček.

ženy, nákupy

GDPR. Ochráni zákon súkromie?

24.05.2018 22:00

Osobné údaje ľudí sú vždy tovarom, okolo ktorého sa točí veľký biznis. Od piatka 25. mája sa však môžete rozhodnúť, či na to dáte súhlas.

korupcia, úplatok

V Španielsku padli vysoké tresty za korupciu vládnych ľudovcov

24.05.2018 21:18

Viac ako dvom desiatkam španielskych podnikateľov a politikov vymeral vo štvrtok španielsky súd vysoké väzenské tresty.

Eurobankovky, peniaze

Taliani môžu spustiť dlhovú krízu ako Gréci

24.05.2018 21:14

Taliansko môže spôsobiť ďalšiu dlhovú krízu, podobne ako Grécko, ak sa politiky novej talianskej vlády sústredia výhradne na zvýšenie výdavkov.

karoldakar

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 197
Celková čítanosť: 107113x
Priemerná čítanosť článkov: 544x

Autor blogu

Kategórie