Založ si blog

Indické denníky 110

18.1. Odviezli ma na letisko, kontroly kvôli balíčku. Cestuje aj Mráz. Natáčam aj v lietadle, prílet pred polnocou

Ráno nastáva opačný pohyb. Ľahko raňajkujeme, Andrej mi do batožiny pridáva na čítanie a spríjemnenie dlhých chvíľ štyri výtlačky Playboya, časopisu v ktorom mu zverejnili nejaké práce. Doteraz som ho nikdy nečítal, iba si pozeral obrázky, ale aj na prvý pohľad je vidieť, že okrem pekných dievčat tam sú aj naozaj dobré články. Jedno i druhé sa mi v Abu bude hodiť. Potom nasadáme do auta. Z Barrandova to máme na letisko bližšie a moja predchádzajúca skúsenosť mi ukázala, že sa tam nemusím trepať v dvojhodinovom predstihu. Preto je cesta normálna, nie taká divoká, ako pred rokom. V hale sa už cítim ako starý rutinér, formality vybavujem rýchlo a prakticky nemám čo robiť, ale vždy niečo sa vyskytne, čo dokáže skomplikovať život. Potvrdzujem si miestenku, predkladám letenku a pas, podávam batožinu, nemá nadváhu, je presne 19,5 kg ťažká, potom postupujem do odletovej haly. Dávam si pozor na bielu čiaru, aby sa náhodou nezopakoval incident spred roka, osobná kontrola pri okienku prebieha ako vždy, potom treba prejsť cez detektor a do haly. Položil som si príručnú batožinu na pás, vyložil kovové predmety z vrecák a prešiel som na druhú stranu. Všetko v poriadku. Pristúpil som teda k výdajni batožín, kde som si chcel počkať na svoju kabelu, keď tu vidím pri monitore zvýšený ruch. Pracovníčka privoláva posilu. Niečo jej na obrazovke ukazuje, po chvíli sa objavujú ďalší dvaja pracovníci ochrany, ale títo majú na sebe nepriestrelné vesty a sú ozbrojení. Zvedavo naťahujem krk, aby som zistil, čo spôsobilo tento rozruch, a o chvíľu mi to je jasné, z otvoru vybehla moja kabela. Policajt sa pýta:

„Je to Vaša batožina?“

Prisvedčujem.

„Čo tam máte? Môžeme to otvoriť?“

Vysvetľujem, že tam mám iba osobné veci, kameru a drobnosti, ktoré som nechcel zveriť útrobám lietadla, ale dávam im svoj súhlas. Odzipsujem a policajt vyťahuje hnedú obálku, ktorú som dostal v PTP.

„Toto je čo?“

„To teda neviem, dali mi to na podniku, mám balíček doručiť jednému pracovníkovi v Indii.“

Pristupujú tí dvaja vo vestách a opatrne odchádzajú s balíčkom za deliacu stenu. Za pár minút sa vracajú a podľa úškrnov na tvárach vidím, že poplach bol planý. Hnedá obálka je otvorená a príčina poplachu vysvetlená. Na Potrubí mi pribalili kovové meracie pásmo, ktoré sa pod röntgenom javilo celkom ako bomba. Kovový disk si naozaj mohli takto vyložiť. Našťastie sa s ochrankou celkom dalo pohovoriť a ja som v duchu ďakoval ich dobrej práci, pretože som si dobre vedel predstaviť, čo ma čaká v Ženeve. Aspoň sa na toto môžem pripraviť. Kontrola potom prebehla bez problémov a do lietadla som sa dostal pohodlne. Tu ma čakalo menšie prekvapenie, cestuje v ňom aj Mráz, ktorý sa opäť vracia do Indie niekoho zastupovať.

Na ženevskom letisku sa prichystám na kontrolu tak, že pri magnetickej bráne kladiem na pás samostatne svoju tašku a obálku s pásmom a strážcov o obsahu informujem. Prešiel som tam cez dve kontroly a nemal som už problémy.

Lietadlo odštartovalo presne podľa cestovného poriadku a ja počas letu natáčam prvé zábery. Beriem vrcholky Álp, ktoré sú nádherne zasnežené. Počasie mi praje, ale je to tým, že sme vysoko nad oblakmi, ale ani tých na ceste nie je veľa. Vidíme po ceste až na zem, natáčam Dunaj, Grécko, Afganistan i pristátie v Dillí. Noc je jasná a mesiac je v splne.

Na letisku nás čaká obligátne auto a keďže so mnou priletel aj Mráz odvážajú nás spať na ambasádu. Dostávam samostatnú izbu a strávim tu čas do odchodu na stanicu. Bývanie je to veľmi pohodlné.

Indické denníky 123

19.02.2018

19. 2. Upratujem, periem, opaľujem sa, ostatní sú na Mt. Nevarím. Pozerám TV. Mirek sedí u Maroša a popíjajú. Ohlásil sa Solovic, chce prísť zajtra. Nedeľu trávim ako vždy. Dávam do poriadku viac »

Indické denníky 122

18.02.2018

18. 2. Ráno pozerám kriket, India prehrala zápas. Po betonáži je kľud. Kúpil som si rádio, teraz už potrebujem iba baterku. Volám domov, Šaška sa dala ku skautom. Opäť sa oteplieva. Mirek viac »

Indické denníky 121

17.02.2018

17.2. Na stavbe sa začína betónovať tretí základ. Skončili sme o 23.00, pretože sa pracovalo iba s dvomi miešačkami, okúpal som sa. Kovačovič ráno pokračoval na sever a my sme sa na stanici viac »

vučič

Zatkli Američanov a Ukrajinky, údajne fotografovali srbské vojenské objekty

19.02.2018 20:12

Nie je náhoda, že tak veľa cudzincov sa pokúšalo dostať do vojenských priestorov, vyhlásil srbský minister obrany. V krajine silnejú protizápadné nálady a posilňuje sa orientácia na Rusko.

fico, snem, smer

Smer plánuje veľkú obmenu tvárí v okresoch

19.02.2018 20:00

Premiér cez víkend povedal, že personálnych výmen sa netreba báť a „keď prestane fungovať bordel, je potrebné vymeniť dievčatá a nie postele“.

Putin

Putin sa osobne nezapojí do prezidentskej volebnej kampane

19.02.2018 18:42

Putin na rozdiel od svojich siedmich súperov kandiduje ako nezávislý.

corbyn

Mayová vyzvala Corbyna k otvorenosti okolo schôdzok s ŠtB

19.02.2018 18:41

Pracovník ŠtB médiám povedal, že Jeremy Corbyn s komunistickou tajnou políciou spolupracoval vedome. To britský politik odmietol.

karoldakar

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 158
Celková čítanosť: 78811x
Priemerná čítanosť článkov: 499x

Autor blogu

Kategórie