Založ si blog

Indické denníky 110

18.1. Odviezli ma na letisko, kontroly kvôli balíčku. Cestuje aj Mráz. Natáčam aj v lietadle, prílet pred polnocou

Ráno nastáva opačný pohyb. Ľahko raňajkujeme, Andrej mi do batožiny pridáva na čítanie a spríjemnenie dlhých chvíľ štyri výtlačky Playboya, časopisu v ktorom mu zverejnili nejaké práce. Doteraz som ho nikdy nečítal, iba si pozeral obrázky, ale aj na prvý pohľad je vidieť, že okrem pekných dievčat tam sú aj naozaj dobré články. Jedno i druhé sa mi v Abu bude hodiť. Potom nasadáme do auta. Z Barrandova to máme na letisko bližšie a moja predchádzajúca skúsenosť mi ukázala, že sa tam nemusím trepať v dvojhodinovom predstihu. Preto je cesta normálna, nie taká divoká, ako pred rokom. V hale sa už cítim ako starý rutinér, formality vybavujem rýchlo a prakticky nemám čo robiť, ale vždy niečo sa vyskytne, čo dokáže skomplikovať život. Potvrdzujem si miestenku, predkladám letenku a pas, podávam batožinu, nemá nadváhu, je presne 19,5 kg ťažká, potom postupujem do odletovej haly. Dávam si pozor na bielu čiaru, aby sa náhodou nezopakoval incident spred roka, osobná kontrola pri okienku prebieha ako vždy, potom treba prejsť cez detektor a do haly. Položil som si príručnú batožinu na pás, vyložil kovové predmety z vrecák a prešiel som na druhú stranu. Všetko v poriadku. Pristúpil som teda k výdajni batožín, kde som si chcel počkať na svoju kabelu, keď tu vidím pri monitore zvýšený ruch. Pracovníčka privoláva posilu. Niečo jej na obrazovke ukazuje, po chvíli sa objavujú ďalší dvaja pracovníci ochrany, ale títo majú na sebe nepriestrelné vesty a sú ozbrojení. Zvedavo naťahujem krk, aby som zistil, čo spôsobilo tento rozruch, a o chvíľu mi to je jasné, z otvoru vybehla moja kabela. Policajt sa pýta:

„Je to Vaša batožina?“

Prisvedčujem.

„Čo tam máte? Môžeme to otvoriť?“

Vysvetľujem, že tam mám iba osobné veci, kameru a drobnosti, ktoré som nechcel zveriť útrobám lietadla, ale dávam im svoj súhlas. Odzipsujem a policajt vyťahuje hnedú obálku, ktorú som dostal v PTP.

„Toto je čo?“

„To teda neviem, dali mi to na podniku, mám balíček doručiť jednému pracovníkovi v Indii.“

Pristupujú tí dvaja vo vestách a opatrne odchádzajú s balíčkom za deliacu stenu. Za pár minút sa vracajú a podľa úškrnov na tvárach vidím, že poplach bol planý. Hnedá obálka je otvorená a príčina poplachu vysvetlená. Na Potrubí mi pribalili kovové meracie pásmo, ktoré sa pod röntgenom javilo celkom ako bomba. Kovový disk si naozaj mohli takto vyložiť. Našťastie sa s ochrankou celkom dalo pohovoriť a ja som v duchu ďakoval ich dobrej práci, pretože som si dobre vedel predstaviť, čo ma čaká v Ženeve. Aspoň sa na toto môžem pripraviť. Kontrola potom prebehla bez problémov a do lietadla som sa dostal pohodlne. Tu ma čakalo menšie prekvapenie, cestuje v ňom aj Mráz, ktorý sa opäť vracia do Indie niekoho zastupovať.

Na ženevskom letisku sa prichystám na kontrolu tak, že pri magnetickej bráne kladiem na pás samostatne svoju tašku a obálku s pásmom a strážcov o obsahu informujem. Prešiel som tam cez dve kontroly a nemal som už problémy.

Lietadlo odštartovalo presne podľa cestovného poriadku a ja počas letu natáčam prvé zábery. Beriem vrcholky Álp, ktoré sú nádherne zasnežené. Počasie mi praje, ale je to tým, že sme vysoko nad oblakmi, ale ani tých na ceste nie je veľa. Vidíme po ceste až na zem, natáčam Dunaj, Grécko, Afganistan i pristátie v Dillí. Noc je jasná a mesiac je v splne.

Na letisku nás čaká obligátne auto a keďže so mnou priletel aj Mráz odvážajú nás spať na ambasádu. Dostávam samostatnú izbu a strávim tu čas do odchodu na stanicu. Bývanie je to veľmi pohodlné.

Indické denníky 154

24.04.2018

23.4. Ráno ma trochu bolí hlava, beriem tabletku. Po raňajkách (palacinky) sa vyberieme na túru. Moceme sa v horúčavách po horách viac ako päť hodín. Slnko páli a voda vo fľaši sa varí. viac »

Indické denníky 153

22.04.2018

21.4. Po raňajkách opäť kolotoč po stavbe a skladoch, potom cesta späť, opäť nejaké zábery. Je horúco. V noci ma budí Miler, sedíme u Krejčího takmer do tretej. Starý nechce opustiť Moniku. viac »

Indické denníky 152

20.04.2018

20.4. Celý deň beháme po Kandle, office aj site. Točím snímky. Na obed sme Butlete Davadži, za 75 rupíí, okrem pitia. Potom kúpanie v Mandyia, more je teplé až horúce. Večer opäť na office. viac »

kúpele

Asociácia slovenských kúpeľov: Nová vláda by mala viac podporovať kúpeľníctvo

26.04.2018 15:09

Aj programové vyhlásenie zrekonštruovanej vlády obsahuje informácie o štátnej podpore kúpeľníctva.

penzista, dôchodok,

Historicky najdrahší sociálny balíček má posilniť ekonomiku

26.04.2018 15:00

Najnovší sociálny balík môže byť podľa odhadov až v objeme 600 miliónov eur.

Babiš Kiska Pellegrini

Prezident: Vďaka Československu naša krajina zaznamenala nebývalý rozmach

26.04.2018 14:42, aktualizované: 14:53

Za účasti prezidenta Andreja Kisku a premiérov Petra Pellegriniho a Andreja Babiša sa začala výstava, ktorá mapuje históriu Československa.

kim, korea, kldr, hwasong

Prečo Kim prestal s raketovými testami? Prepadla sa mu podzemná strelnica, znie z Číny

26.04.2018 14:21

Čínski vedci dospeli k záveru, že severokórejský podzemný komplex určený na testy jadrových zbraní sa čiastočne zrútil, vďaka čomu je pravdepodobne nepoužiteľný.

karoldakar

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 189
Celková čítanosť: 101568x
Priemerná čítanosť článkov: 537x

Autor blogu

Kategórie