Založ si blog

Indické denníky 108

11.1. Na kontrole v Blave, výsledky sú dobré, môžem nahlásiť svoju pripravenosť na návrat.

Týždeň ubehol ako voda, keď začal školský rok, zastavil som sa v robote a trávil tam voľný čas. Ruka sa mi zahojila veľmi dobre, aj záujem kolegov o moje zážitky je značný. Zdá sa, že ani nepodarený Silvester nezanechal na Marte nepriaznivé následky. Podobne dobrá pohoda je aj doma. Jediné, čo ma trápi, je skutočnosť, že sa cítim naozaj dobre a budem sa musieť rozhodnúť, či sa do Indie vrátim, alebo nie. Moje ochorenie pri návrate mi poskytuje možnosť predĺžiť svoj pobyt, prípadne ho úplne prerušiť.

Ale cítim sa naozaj dobre, Janka a deti rok prežili tiež, peniaze, ktoré som zarobil, sú v banke, rovnako ako diéty. Ani môj momentálny plat nie je zanedbateľný, takže napriek pohode doma sa predsa len rozhodujem pre návrat. Veď to už nebude viac ako na pol roka.

Preto som sa musel dnes vybrať do Bratislavy na kontrolu, lebo rozhodujúce slovo musí povedať lekár. Odcestoval som teda na ústav zahraničných chorôb a podrobil som sa vyšetreniu. Na obed som mal všetky výsledky a verdikt znel schopný. Nič mi nebránilo v návrate.

Na druhý deň som teda telefonicky nahlásil na PTP, že môžu začať so zabezpečovaním môjho návratu a prisľúbil som odísť okamžite, ako budú vybavené všetky formality. Pas, vízum i pracovné povolenie som už mal, takže je potrebné zohnať iba letenku a môžem ísť.

13.1. Dostal som telegram z Prahy, odlet 18.1. Pri návrate z roboty sa zastavujem u Evy, kupujem kameru

Na reakciu od Potrubí som nemusel dlho čakať. Napriek ich siláckym rečiam, že nepotrebujú žiadnych pracovníkov, hlavne nie zo Slovenska, veľmi rýchlo pripravili všetko potrebné. Ráno som dostal telegram, že mám nachystanú letenku z Prahy na 18.1. Zostáva mi teda päť dní. Ledva som absolvoval privítacie stretnutia, už ma čakajú rozlúčkové.

Na obed som sa zastavil v robote. Potreboval som prehodiť pár slov s kolegom Jožom, ktorý má obchod s elektronikou. Dostal som totiž dobrý nápad, chcem kúpiť videokameru. Fotky, ktoré som v priebehu roka urobil, sú síce veľmi dobré, ale film ukáže predsa len viac. Za rok pobytu som vyfotil 22 36-obrázkových filmov. Keď si počítam, že jeden film stojí zhruba stovku, fotky 120, stála ma moja aktivita asi 2400 korún. Kamera by mohla stáť tak desať násobok a pohyblivé obrázky sú omnoho lepšie.

Jožo mi sľubuje zohnať kameru v cene, ktorú si predstavujem, mám sa po ňu zastaviť uňho v obchode. Inak sa zdá, že nikoho môj odchod neprekvapuje a kolegovia si možnosť, že by som zostal doma asi ani nepripustili.

Cestou domov som sa zastavil u Evy, zistiť prečo neprišla na zápas. Keďže pracuje ako vychovávateľka, zastihol som ju doobeda doma. Dali sme si kávu a absolvoval som zrejme najdlhšie a najpodrobnejšie vypytovanie a rozprávanie o Indii za celý môj pobyt doma. Bolo vidieť, že ju moje zážitky naozaj zaujímajú, má asi zmysel pre cestovanie a vzdialené krajiny. Len ľutujem, že nemám pri sebe žiadne fotky, mohla by získať lepší obraz.

Potom idem do obchodu k Cisárovi. Kamera ma čaká nachystaná. Je podobná tej, s ktorou som pracoval už predtým v škole. Hoci táto je inej značky. Má osemnásobné zväčšenie obrazu, kompletné príslušenstvo a beriem aj 4 kazety, dve tridsiatky a dve 45-ky, teda dve a pol hodiny nahrávania. Nie je toho ktohovie ako veľa, zrejme budem musieť šetriť. Jožo mi dáva aj bežnú inštruktáž, učí ma, ako s ňou narábať. Škoda, že sám toho asi veľa nevie, lebo niektoré funkcie musím objavovať až v Indii a stratím takmer dve kazety, ktoré mohli byť nahraté ekonomickejšie. Jeden z fígľov je možnosť nahrávať LP, teda dlhohrajúce kazety, tým som mohol predĺžiť dĺžku nahrávania na päť hodín, čo som objavil dosť neskoro a veľmi ma to mrzelo. Ale predsa je lepšie niečo ako nič.

Indické denníky 123

19.02.2018

19. 2. Upratujem, periem, opaľujem sa, ostatní sú na Mt. Nevarím. Pozerám TV. Mirek sedí u Maroša a popíjajú. Ohlásil sa Solovic, chce prísť zajtra. Nedeľu trávim ako vždy. Dávam do poriadku viac »

Indické denníky 122

18.02.2018

18. 2. Ráno pozerám kriket, India prehrala zápas. Po betonáži je kľud. Kúpil som si rádio, teraz už potrebujem iba baterku. Volám domov, Šaška sa dala ku skautom. Opäť sa oteplieva. Mirek viac »

Indické denníky 121

17.02.2018

17.2. Na stavbe sa začína betónovať tretí základ. Skončili sme o 23.00, pretože sa pracovalo iba s dvomi miešačkami, okúpal som sa. Kovačovič ráno pokračoval na sever a my sme sa na stanici viac »

vučič

Zatkli Američanov a Ukrajinky, údajne fotografovali srbské vojenské objekty

19.02.2018 20:12

Nie je náhoda, že tak veľa cudzincov sa pokúšalo dostať do vojenských priestorov, vyhlásil srbský minister obrany. V krajine silnejú protizápadné nálady a posilňuje sa orientácia na Rusko.

fico, snem, smer

Smer plánuje veľkú obmenu tvárí v okresoch

19.02.2018 20:00

Premiér cez víkend povedal, že personálnych výmen sa netreba báť a „keď prestane fungovať bordel, je potrebné vymeniť dievčatá a nie postele“.

Putin

Putin sa osobne nezapojí do prezidentskej volebnej kampane

19.02.2018 18:42

Putin na rozdiel od svojich siedmich súperov kandiduje ako nezávislý.

corbyn

Mayová vyzvala Corbyna k otvorenosti okolo schôdzok s ŠtB

19.02.2018 18:41

Pracovník ŠtB médiám povedal, že Jeremy Corbyn s komunistickou tajnou políciou spolupracoval vedome. To britský politik odmietol.

karoldakar

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 158
Celková čítanosť: 78805x
Priemerná čítanosť článkov: 499x

Autor blogu

Kategórie