Založ si blog

Indické denníky 106

                9.12. Sedím celý deň doma, večer volám taxi ideme po Novákovcov a ideme do ZK.  Vo vestibule stoja nastúpené štyri triedy, búrlivý potlesk, oživenie v sále. Zábava však iba priemerná. Nad ránom sa vraciame domov.

 

Utajenie pretrváva, sedím celý deň doma, deti sú v škole, môžem aspoň vybaliť kufre a poschovávať darčeky, ktoré chcem dať pod stromček. Inak dospávam a dávam sa do poriadku.

Večer si obliekam biely radžastánsky oblek, žena si dáva ružový nohavicový komplet, voláme taxík a ideme po Novákovcov. Príchod so Závodného klubu TAZ sme si naplánovali na poslednú chvíľu, aby tam už všetci boli, nech je prekvapenie čo najväčšie. Ja som pri predstavách, ako to asi bude vyzerať kalkuloval s tým, že stužková sa bude konať v Dome kultúry v meste, ale teraz moje predstavy boli veľmi zmenené. Zabezpečená je celkom iná sála. Tu sa asi nebude dať neočakávane vstúpiť do miestnosti. Bolo treba improvizovať, ale dopadlo to ešte lepšie, ako som si predstavoval.

Pred klubom vystupujeme z auta a ideme do vestibulu. Tu už stoja nastúpené všetky štyri triedy,  pripravené na zahájenie. Medzi nimi pobehujú triedni učitelia. Nestihol som si ani rozopnúť kabát, keď ma zbadali. Prekvapené výkriky prerušil potlesk, ktorá sa zmenil priam na burácanie. Toto som si nepredstavoval ani v najsmelších snoch. Týchto žiakov som učil tri roky, vyše rok som ich nevidel, ale predsa ma privítali veľmi srdečne.

Zložil som si kabát a uložil veci do šatne. Medzičasom som sa stihol privítať s jednotlivými triednymi. Potom sme vstúpili bočnými dvermi do sály. Tu už vládlo napäté očakávanie, lebo určite bolo počuť ruch s predsiene a každý bol zvedavý, čo sa prihodilo. Bol to veľmi zaujímavý pohľad na učiteľský stôl, kde mnoho tvárí skamenelo úžasom. Už chýbali iba fanfáry. Prípadne slon, lebo úžas bol veľký. Nemalou mierou k tomu prispelo aj moje maharadžovské snehovo biele zlatom vyšívané oblečenie. Idem k riaditeľskému stolu, potom postupne k ostatným kolegom,  podávame si ruky, ženy bozkávam. Prekvapenie sa podarilo, bolo úžasné. Aj keď vlastná zábava nebola už taká vynikajúca, necítil som sa dobre. Dokonca som sa nevyhol ani malým problémov a minimálne Zdenka, ktoré prebrala triednictvo v mojej triede, nebola nadšená, tým, že som sa vrátil. Trochu problémov mi spôsobil fakt, že som mal v pláne poďakovať Marte za pomoc, ktorú mi poskytla, ale chvíľami mi to pripadá trápne a neviem sa odhodlať. Nakoniec sa mi to predsa len podarilo a daroval som jej tú posledne kúpenú retiazku z Dillí. Pretancovali sme noc a nad ránom voláme taxík a ideme spať.

Ako sa ukázalo, príčina mojej horšej nálady bola celkom iná, ráno sa necítim dobre, stúpa mi horúčka a beriem lieky. Evidentne mi ten prechod z tepla o zimy neprospel, nachladol som, dokonca ma chcú nechať v nemocnici, pretože mi pri kontrole našli nález na pľúcach, je podozrenie na zápal. Odmietam ošetrenie v Krajskej nemocnici v Bratislave, kde mi snímok robili, rovnako ako na infekčnom oddelení v Trnave, kde som išiel na kontrolu. Zostávam na vlastnú žiadosť doma, lekárka pochopila moju situáciu a hlavne v deň kontroly sa už cítim podstatne lepšie, takže nehrozia žiadne komplikácie.

Indické denníky 177

03.07.2018

29.6. Let je bezproblémový, hladko až do Prahy. Miro má v pláne tu zostať , vybavuje si nocľah, ja idem letiskovým spojom na Dejvice, tam prestupujem na metro a odtiaľ na Florenc. Kufre sú ťažké viac »

Indické denníky 176

30.06.2018

6. Striedavo na Vasante a na office, nuda, preberám balíčky a lístky. Sedíme pri TV. Včerajšok sme strávili viac menej na izbe, je tu pomerne veselo, odchádza na dovolenku alebo domov viacero viac »

Indické denníky 175

29.06.2018

24.6. Je tu nuda. Chodíme po meste a pozeráme pamiatky, Prezidentský palác, cestu Radžov, Miro točí na kameru. Stretli sme aj prezidenta, mimoriadne opatrenia. Letenku mám na stredu, aspoň budem viac »

branci

Reakcia na brancov? Nitra plánuje rómske poriadkové hliadky

22.09.2018 08:52

Náklady na projekt sú 196 293 eur.

Julian Assange

Rusko odmieta, že chcelo pomôcť Assangeovi utiecť z Británie

22.09.2018 08:17

"Ide o ďalší príklad dezinformácií a falošných správ", uvádza ruské veľvyslanectvo v Londýne.

Lucia Žitňanská

Koalícia nechce od Žitňanskej jej mandát

22.09.2018 07:00

Vládnej koalícii zostáva po odchode Žitňanskej z Mostu-Híd krehká parlamentná väčšina, k dobru má iba dvoch poslancov.

pocasie, teplo

V piatok sa definitívne skončilo leto

22.09.2018 06:00

Teploty klesnú o desať až pätnásť stupňov. Príde dážď a vietor, ktorý môže začiatkom týždňa prerásť do víchrice.

karoldakar

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 210
Celková čítanosť: 129479x
Priemerná čítanosť článkov: 617x

Autor blogu

Kategórie