Založ si blog

Indické denníky 106

                9.12. Sedím celý deň doma, večer volám taxi ideme po Novákovcov a ideme do ZK.  Vo vestibule stoja nastúpené štyri triedy, búrlivý potlesk, oživenie v sále. Zábava však iba priemerná. Nad ránom sa vraciame domov.

 

Utajenie pretrváva, sedím celý deň doma, deti sú v škole, môžem aspoň vybaliť kufre a poschovávať darčeky, ktoré chcem dať pod stromček. Inak dospávam a dávam sa do poriadku.

Večer si obliekam biely radžastánsky oblek, žena si dáva ružový nohavicový komplet, voláme taxík a ideme po Novákovcov. Príchod so Závodného klubu TAZ sme si naplánovali na poslednú chvíľu, aby tam už všetci boli, nech je prekvapenie čo najväčšie. Ja som pri predstavách, ako to asi bude vyzerať kalkuloval s tým, že stužková sa bude konať v Dome kultúry v meste, ale teraz moje predstavy boli veľmi zmenené. Zabezpečená je celkom iná sála. Tu sa asi nebude dať neočakávane vstúpiť do miestnosti. Bolo treba improvizovať, ale dopadlo to ešte lepšie, ako som si predstavoval.

Pred klubom vystupujeme z auta a ideme do vestibulu. Tu už stoja nastúpené všetky štyri triedy,  pripravené na zahájenie. Medzi nimi pobehujú triedni učitelia. Nestihol som si ani rozopnúť kabát, keď ma zbadali. Prekvapené výkriky prerušil potlesk, ktorá sa zmenil priam na burácanie. Toto som si nepredstavoval ani v najsmelších snoch. Týchto žiakov som učil tri roky, vyše rok som ich nevidel, ale predsa ma privítali veľmi srdečne.

Zložil som si kabát a uložil veci do šatne. Medzičasom som sa stihol privítať s jednotlivými triednymi. Potom sme vstúpili bočnými dvermi do sály. Tu už vládlo napäté očakávanie, lebo určite bolo počuť ruch s predsiene a každý bol zvedavý, čo sa prihodilo. Bol to veľmi zaujímavý pohľad na učiteľský stôl, kde mnoho tvárí skamenelo úžasom. Už chýbali iba fanfáry. Prípadne slon, lebo úžas bol veľký. Nemalou mierou k tomu prispelo aj moje maharadžovské snehovo biele zlatom vyšívané oblečenie. Idem k riaditeľskému stolu, potom postupne k ostatným kolegom,  podávame si ruky, ženy bozkávam. Prekvapenie sa podarilo, bolo úžasné. Aj keď vlastná zábava nebola už taká vynikajúca, necítil som sa dobre. Dokonca som sa nevyhol ani malým problémov a minimálne Zdenka, ktoré prebrala triednictvo v mojej triede, nebola nadšená, tým, že som sa vrátil. Trochu problémov mi spôsobil fakt, že som mal v pláne poďakovať Marte za pomoc, ktorú mi poskytla, ale chvíľami mi to pripadá trápne a neviem sa odhodlať. Nakoniec sa mi to predsa len podarilo a daroval som jej tú posledne kúpenú retiazku z Dillí. Pretancovali sme noc a nad ránom voláme taxík a ideme spať.

Ako sa ukázalo, príčina mojej horšej nálady bola celkom iná, ráno sa necítim dobre, stúpa mi horúčka a beriem lieky. Evidentne mi ten prechod z tepla o zimy neprospel, nachladol som, dokonca ma chcú nechať v nemocnici, pretože mi pri kontrole našli nález na pľúcach, je podozrenie na zápal. Odmietam ošetrenie v Krajskej nemocnici v Bratislave, kde mi snímok robili, rovnako ako na infekčnom oddelení v Trnave, kde som išiel na kontrolu. Zostávam na vlastnú žiadosť doma, lekárka pochopila moju situáciu a hlavne v deň kontroly sa už cítim podstatne lepšie, takže nehrozia žiadne komplikácie.

Indické denníky 135

17.03.2018

15.3. Vondra prišiel cez deň, ale pokračoval ďalej, potom došiel Žvachula, je na ceste do Kandly. Volal Sadílek, chcel whisky, nechal som mu fľašu u Maroša. Miro prišiel o štvrtej s Mahindrou, viac »

Indické denníky 134

16.03.2018

14.4. Na stavbe dnes iba 60 ľudí, sviatky sa blížia. Postup s montážou OK, dali už prvý stĺp. Začína byť teplo. Marošovi je lepšie, dostal počítač. Fakt, že sa blížia sviatky sa začína viac »

Indické denníky 133

13.03.2018

3. Ráno ma bolela hlava, ale išli sme na výlet. Mahinrou do Parašuramu., potom na jazero sa okúpať. Ale blúdili sme, lebo Miro nepoznal cestu. Večer som sa vrátil do Abu a pumpa už bola zložená viac »

Koruna, Česko

Číňania z CEFC cúvajú z navýšenia podielu v J&T Finance Group

19.03.2018 22:56

Čínska skupina CEFC stiahla žiadosť o navýšenie podielu v skupine J&T Finance Group, ktorú podala Českej národnej banke (ČNB).

Trump

Donald Trump chce zaviesť trest smrti pre drogových priekupníkov

19.03.2018 22:42

Prijatie zákona zavádzajúceho absolútny trest pre dílerov je podľa komentátorov málo pravdepodobné, pretože zákonodarcovia sa k návrhu stavajú skôr skepticky.

dve percentá dane, Pravda, 2%

Bystrá škôlka

19.03.2018 21:39

Bystrá škôlka ponúka vzdelávanie v anglickom a slovenskom jazyku na princípoch Montessori pedagogiky.

Spoločnosť Prometheus

Spoločnosť Prometheus - združenie svetských humanistov

19.03.2018 21:33

Celoslovenské O. Z. zamerané na propagáciu nenáboženského pohľadu na svet, vedy a demokracie. Presadzujeme finančnú a ideologickú odluku cirkví od štátu.

karoldakar

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 170
Celková čítanosť: 92040x
Priemerná čítanosť článkov: 541x

Autor blogu

Kategórie