Založ si blog

Indické denníky 106

                9.12. Sedím celý deň doma, večer volám taxi ideme po Novákovcov a ideme do ZK.  Vo vestibule stoja nastúpené štyri triedy, búrlivý potlesk, oživenie v sále. Zábava však iba priemerná. Nad ránom sa vraciame domov.

 

Utajenie pretrváva, sedím celý deň doma, deti sú v škole, môžem aspoň vybaliť kufre a poschovávať darčeky, ktoré chcem dať pod stromček. Inak dospávam a dávam sa do poriadku.

Večer si obliekam biely radžastánsky oblek, žena si dáva ružový nohavicový komplet, voláme taxík a ideme po Novákovcov. Príchod so Závodného klubu TAZ sme si naplánovali na poslednú chvíľu, aby tam už všetci boli, nech je prekvapenie čo najväčšie. Ja som pri predstavách, ako to asi bude vyzerať kalkuloval s tým, že stužková sa bude konať v Dome kultúry v meste, ale teraz moje predstavy boli veľmi zmenené. Zabezpečená je celkom iná sála. Tu sa asi nebude dať neočakávane vstúpiť do miestnosti. Bolo treba improvizovať, ale dopadlo to ešte lepšie, ako som si predstavoval.

Pred klubom vystupujeme z auta a ideme do vestibulu. Tu už stoja nastúpené všetky štyri triedy,  pripravené na zahájenie. Medzi nimi pobehujú triedni učitelia. Nestihol som si ani rozopnúť kabát, keď ma zbadali. Prekvapené výkriky prerušil potlesk, ktorá sa zmenil priam na burácanie. Toto som si nepredstavoval ani v najsmelších snoch. Týchto žiakov som učil tri roky, vyše rok som ich nevidel, ale predsa ma privítali veľmi srdečne.

Zložil som si kabát a uložil veci do šatne. Medzičasom som sa stihol privítať s jednotlivými triednymi. Potom sme vstúpili bočnými dvermi do sály. Tu už vládlo napäté očakávanie, lebo určite bolo počuť ruch s predsiene a každý bol zvedavý, čo sa prihodilo. Bol to veľmi zaujímavý pohľad na učiteľský stôl, kde mnoho tvárí skamenelo úžasom. Už chýbali iba fanfáry. Prípadne slon, lebo úžas bol veľký. Nemalou mierou k tomu prispelo aj moje maharadžovské snehovo biele zlatom vyšívané oblečenie. Idem k riaditeľskému stolu, potom postupne k ostatným kolegom,  podávame si ruky, ženy bozkávam. Prekvapenie sa podarilo, bolo úžasné. Aj keď vlastná zábava nebola už taká vynikajúca, necítil som sa dobre. Dokonca som sa nevyhol ani malým problémov a minimálne Zdenka, ktoré prebrala triednictvo v mojej triede, nebola nadšená, tým, že som sa vrátil. Trochu problémov mi spôsobil fakt, že som mal v pláne poďakovať Marte za pomoc, ktorú mi poskytla, ale chvíľami mi to pripadá trápne a neviem sa odhodlať. Nakoniec sa mi to predsa len podarilo a daroval som jej tú posledne kúpenú retiazku z Dillí. Pretancovali sme noc a nad ránom voláme taxík a ideme spať.

Ako sa ukázalo, príčina mojej horšej nálady bola celkom iná, ráno sa necítim dobre, stúpa mi horúčka a beriem lieky. Evidentne mi ten prechod z tepla o zimy neprospel, nachladol som, dokonca ma chcú nechať v nemocnici, pretože mi pri kontrole našli nález na pľúcach, je podozrenie na zápal. Odmietam ošetrenie v Krajskej nemocnici v Bratislave, kde mi snímok robili, rovnako ako na infekčnom oddelení v Trnave, kde som išiel na kontrolu. Zostávam na vlastnú žiadosť doma, lekárka pochopila moju situáciu a hlavne v deň kontroly sa už cítim podstatne lepšie, takže nehrozia žiadne komplikácie.

Indické denníky 173

24.06.2018

20.6. Ráno beriem liek, robím raňajky, čakáme na Musila, ktorý má ísť s nami. Prichádzame tak o auto. Na obed sme u Kubíčka, pohostil nás, potom ideme na Salawas, na večeru sme v meste, viac »

Indické denníky 172

22.06.2018

17.6. Ráno je zamračené a hrozí dážď. Kotevné otvory sú nevyčistené, po obede balím prvý kufor.Veci sa mi do jedného nezmestia. Volám Janke za 500. Aj dnes to vyzerá na dážď, je zamračené. viac »

Indické denníky 171

19.06.2018

15.6. Na stavbe čakáme pumpy. Terén je rozkopaný a cesta nezrovnaná. Zameriaval som základy, potom sa toho chytili z LnT. A zmizol aj s mojimi poznámkami. Podvečer prišli pumpy, vybehli celkom viac »

parlament, národna rada, NR SR, budova

Majetok politikov bez lupy

25.06.2018 06:00

Podľa politológa Koziaka hovoriť o potrebe prijatia nového zákona o ochrane verejného záujmu je len dobrým sloganom pre voličov, ale nič sa neurobí.

pohotovosť, lekárska pohotovostná služžba

Zoznam pohotovostí bude na poslednú chvíľu

24.06.2018 20:00

Na nový systém fungovania prvej pomoci malo od júla nabehnúť 75 ambulancií pre dospelých a 61 pre deti, táto sieť nekopíruje dnešný stav, je menšia.

súd, Pavol Rusko, Marián Kočner, prepustenie na slobodu

Rozhodne sa polícia prehľadať Kočnerov dom?

24.06.2018 19:42

Polícia sa môže pokúsiť o prehliadku. Špecializovaný trestný súd v prípade oboch obvinených rozhodol, že na koniec vyšetrovania budú čakať na slobode.

babiš

Babiš potvrdil, že na post ministra zahraničných vecí navrhne Pocheho

24.06.2018 17:58

Predseda ČSSD Jan Hamáček tvrdí, že ak by Babiš nepredložil prezidentovi Pocheho nomináciu, išlo by o porušenie koaličnej zmluvy.

karoldakar

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 206
Celková čítanosť: 114352x
Priemerná čítanosť článkov: 555x

Autor blogu

Kategórie