Založ si blog

Indické denníky 106

                9.12. Sedím celý deň doma, večer volám taxi ideme po Novákovcov a ideme do ZK.  Vo vestibule stoja nastúpené štyri triedy, búrlivý potlesk, oživenie v sále. Zábava však iba priemerná. Nad ránom sa vraciame domov.

 

Utajenie pretrváva, sedím celý deň doma, deti sú v škole, môžem aspoň vybaliť kufre a poschovávať darčeky, ktoré chcem dať pod stromček. Inak dospávam a dávam sa do poriadku.

Večer si obliekam biely radžastánsky oblek, žena si dáva ružový nohavicový komplet, voláme taxík a ideme po Novákovcov. Príchod so Závodného klubu TAZ sme si naplánovali na poslednú chvíľu, aby tam už všetci boli, nech je prekvapenie čo najväčšie. Ja som pri predstavách, ako to asi bude vyzerať kalkuloval s tým, že stužková sa bude konať v Dome kultúry v meste, ale teraz moje predstavy boli veľmi zmenené. Zabezpečená je celkom iná sála. Tu sa asi nebude dať neočakávane vstúpiť do miestnosti. Bolo treba improvizovať, ale dopadlo to ešte lepšie, ako som si predstavoval.

Pred klubom vystupujeme z auta a ideme do vestibulu. Tu už stoja nastúpené všetky štyri triedy,  pripravené na zahájenie. Medzi nimi pobehujú triedni učitelia. Nestihol som si ani rozopnúť kabát, keď ma zbadali. Prekvapené výkriky prerušil potlesk, ktorá sa zmenil priam na burácanie. Toto som si nepredstavoval ani v najsmelších snoch. Týchto žiakov som učil tri roky, vyše rok som ich nevidel, ale predsa ma privítali veľmi srdečne.

Zložil som si kabát a uložil veci do šatne. Medzičasom som sa stihol privítať s jednotlivými triednymi. Potom sme vstúpili bočnými dvermi do sály. Tu už vládlo napäté očakávanie, lebo určite bolo počuť ruch s predsiene a každý bol zvedavý, čo sa prihodilo. Bol to veľmi zaujímavý pohľad na učiteľský stôl, kde mnoho tvárí skamenelo úžasom. Už chýbali iba fanfáry. Prípadne slon, lebo úžas bol veľký. Nemalou mierou k tomu prispelo aj moje maharadžovské snehovo biele zlatom vyšívané oblečenie. Idem k riaditeľskému stolu, potom postupne k ostatným kolegom,  podávame si ruky, ženy bozkávam. Prekvapenie sa podarilo, bolo úžasné. Aj keď vlastná zábava nebola už taká vynikajúca, necítil som sa dobre. Dokonca som sa nevyhol ani malým problémov a minimálne Zdenka, ktoré prebrala triednictvo v mojej triede, nebola nadšená, tým, že som sa vrátil. Trochu problémov mi spôsobil fakt, že som mal v pláne poďakovať Marte za pomoc, ktorú mi poskytla, ale chvíľami mi to pripadá trápne a neviem sa odhodlať. Nakoniec sa mi to predsa len podarilo a daroval som jej tú posledne kúpenú retiazku z Dillí. Pretancovali sme noc a nad ránom voláme taxík a ideme spať.

Ako sa ukázalo, príčina mojej horšej nálady bola celkom iná, ráno sa necítim dobre, stúpa mi horúčka a beriem lieky. Evidentne mi ten prechod z tepla o zimy neprospel, nachladol som, dokonca ma chcú nechať v nemocnici, pretože mi pri kontrole našli nález na pľúcach, je podozrenie na zápal. Odmietam ošetrenie v Krajskej nemocnici v Bratislave, kde mi snímok robili, rovnako ako na infekčnom oddelení v Trnave, kde som išiel na kontrolu. Zostávam na vlastnú žiadosť doma, lekárka pochopila moju situáciu a hlavne v deň kontroly sa už cítim podstatne lepšie, takže nehrozia žiadne komplikácie.

Indické denníky 105

09.12.2017

7./8. 12. Odchod na letisko, batožinu podávam až do Bratislavy. Prehliadka O.K., lietadlo prázdne, spím na troch sedadlách, ťahá od nôh. Letíme stále v noci, nad Belehradom zatemnenie. Slnko viac »

Indické denníky 104

08.12.2017

7.12. Opäť na office. Letenka je zaknihovaná, Mráz opäť sľubuje výlet. Kupujem si večeru a prechádzam sa okolo ubytovne, čakám na odlet. Je zaujímavé, že rovnako netrpezlivo, ako som viac »

Indické denníky 103

07.12.2017

6.12. Vybehávame letenku, stretávame Mráza, ktorý sľubuje výlet po meste, ale musíme ísť sami s Práškovou. Večer opäť TV. Ráno sa vyberáme do kancelárií. Tie sú neďaleko ubytovne, viac »

Jan Palach

Pamätníci a študenti si v Prahe pripomenuli výročie protestu študenta Jana Palacha

16.01.2018 23:22

Jan Palach bol študentom práve Filozofickej fakulty UK. Upálil sa 16. januára 1969 na Václavskom námestí v Prahe.

FRANCE-USA/

Trumpov zdravotný stav je vynikajúci, tvrdí po výročnej prehliadke jeho lekár

16.01.2018 23:18

Trump by mohol prijímať stravu s nižším objemom tukov a viac sa venovať telesnému cvičeniu.

Euro, peniaze, kalkulačka

Nemecko má najväčší prebytok platobnej bilancie na svete

16.01.2018 21:46

Nemecko malo vlani podľa inštitútu Ifo opäť najväčší prebytok platobnej bilancie na svete.

dolára, peniaze, bankovky

Dow Jonesov index prvýkrát prekonal hranicu 26 000 bodov

16.01.2018 20:43

Akcie v Spojených štátoch pokračujú v dosahovaní nových rekordov. Dow Jonesov v utorok prvýkrát prekonal hranicu 26 000 bodov.

karoldakar

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 142
Celková čítanosť: 69123x
Priemerná čítanosť článkov: 487x

Autor blogu

Kategórie