Založ si blog

Indické denníky 104

                7.12. Opäť na office. Letenka je zaknihovaná, Mráz opäť sľubuje výlet. Kupujem si večeru a prechádzam sa okolo ubytovne, čakám na odlet.

 

Je zaujímavé, že rovnako netrpezlivo, ako som strávil v Dillí posledné chvíle pred odchodom, píšem aj tieto riadky. Aj vtedy aj teraz chcem mať tieto okamžiky čo najskôr za sebou. Strávil dom v hlavnom meste na ceste späť takmer tri dni, ale prakticky nič mi z nich neutkvelo v pamäti, ako túžba už byť doma. Na um mi prichádza len to, že vysedávam v kancelárii, idem na obed a čakám, čakám, čakám…

Rovnako tomu je aj dnes. Ideme s Petrom na Office, skontrolovať pripravenosť nášho odletu. Úspešní sme hneď zrána. Bedi nám podáva potvrdené letenky a nič nebráni k návratu domov. A pred sebou máme celý deň. Zastavuje sa pri nás Mráz, ktorý sa ospravedlňuje za svoju včerajšiu neprítomnosť a sľubuje, že dnes už určite pôjdeme pozrieť zaujímavosti. Ale to sa nestalo. Znovu mu do toho niečo prišlo a trávime celý deň prechádzkami po okolí, pozeraním obchodov, drobnými nákupmi. Prepočítam si svoju hotovosť a zisťujem, že mám ešte peknú sumu v rupiách. Keďže potajomky kalkulujem aj s tým, že sa naspäť už nevrátim, musím tieto peniaze minúť. V obchodnej zóne nachádzam kvalitné klenotníctvo a kupujem ešte jednu retiazku zo zlata.  Mám už pri sebe menší poklad. Ten sa v priebehu dňa zrejme zväčšil, pretože zopár známych ma požiadalo, či by som im nezobral domov nejaké balíčky. Predpokladám, že aj v nich sú uložené úspory vo forme klenotov, alebo v dolároch.

Zastavujeme sa na Čanakija Puri na vyslanectve. S ľútosťou pozerám na tenisový dvorec, na ktorom som si nakoniec vôbec nezahral. Chvíľku čakáme na Mráza, ale ten nás posiela naspäť na Vasant, pretože nemôže ísť s nami do mesta. Idem teda radšej na ubytovňu a čakám pri televízore do večera. Potom si zájdem kúpiť jesť a prechádzam sa po okolí a čakám na auto, ktoré ma má odviesť na letisko.

Indické denníky 135

17.03.2018

15.3. Vondra prišiel cez deň, ale pokračoval ďalej, potom došiel Žvachula, je na ceste do Kandly. Volal Sadílek, chcel whisky, nechal som mu fľašu u Maroša. Miro prišiel o štvrtej s Mahindrou, viac »

Indické denníky 134

16.03.2018

14.4. Na stavbe dnes iba 60 ľudí, sviatky sa blížia. Postup s montážou OK, dali už prvý stĺp. Začína byť teplo. Marošovi je lepšie, dostal počítač. Fakt, že sa blížia sviatky sa začína viac »

Indické denníky 133

13.03.2018

3. Ráno ma bolela hlava, ale išli sme na výlet. Mahinrou do Parašuramu., potom na jazero sa okúpať. Ale blúdili sme, lebo Miro nepoznal cestu. Večer som sa vrátil do Abu a pumpa už bola zložená viac »

Koruna, Česko

Číňania z CEFC cúvajú z navýšenia podielu v J&T Finance Group

19.03.2018 22:56

Čínska skupina CEFC stiahla žiadosť o navýšenie podielu v skupine J&T Finance Group, ktorú podala Českej národnej banke (ČNB).

Trump

Donald Trump chce zaviesť trest smrti pre drogových priekupníkov

19.03.2018 22:42

Prijatie zákona zavádzajúceho absolútny trest pre dílerov je podľa komentátorov málo pravdepodobné, pretože zákonodarcovia sa k návrhu stavajú skôr skepticky.

dve percentá dane, Pravda, 2%

Bystrá škôlka

19.03.2018 21:39

Bystrá škôlka ponúka vzdelávanie v anglickom a slovenskom jazyku na princípoch Montessori pedagogiky.

Spoločnosť Prometheus

Spoločnosť Prometheus - združenie svetských humanistov

19.03.2018 21:33

Celoslovenské O. Z. zamerané na propagáciu nenáboženského pohľadu na svet, vedy a demokracie. Presadzujeme finančnú a ideologickú odluku cirkví od štátu.

karoldakar

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 170
Celková čítanosť: 92038x
Priemerná čítanosť článkov: 541x

Autor blogu

Kategórie