Založ si blog

Indické denníky 99

  28.11. Volám Dž., chcú mi stopnúť dovolenku. Trochu som ich potrápil. Vydra nastúpila. Zaniesol som sako do čistiarne, vyvolal film a kúpil tri vetrovky, uvaril guláš a konzultoval výkresy.

 

Ani po raňajkách som neupratal. Hádam tá žena dnes konečne príde. Ráno bežná kontrola na stavbe, potom telefonujem do Džajpúru. Sedláček je po nedeli akýsi pichľavý. Údajne vraj Potrubí­ zastavuje všetky dovolenky. Podľa ich názoru môžme na dovolenku odí­sť až 9 mesiacov od podpisu zmluvy. To by však znamenalo, že by som sa domov do konce kontraktu vôbec nedostal. Ale trafila kosa na kameňˆ. Jednoducho som starému povedal, že pokiaľ si to budú interpretovať takto, neodcestujem na dovolenku, ale sa už naspäť do Indie nevrátim. Nech so vedenie láskavo uvedomí­, čo robí­. Starý bol poriadne prekvapený a okamžite zmenil názor. Ale ja som ho nechal, nech sa škvarí­ vo vlastnej šťave. Domov odcestujem, aj keby som mal stáť v uličke a iba na nich záleží­, či sa aj vrátim naspäť! To nové vedenie je proste nejaké čudné. Asi nemajú dosť zdravého rozumu. Je pravdou, že teraz je najnevhodnejšie obdobie na odchod zo stavby, ale na tento fakt som upozorňoval už pred monzúnom. Okrem iného podpisom novej zmluvy sa mi zmenilo iba zaradenie a plat a nie vysielacie podmienky. A v tomto bode som neoblomný. Po 11 mesiacoch pobytu v zahraničí­ pracovní­k musí­ čerpať dovolenku. A punktum! Nech si trhnú nohou!

Mierne napálený sa vraciam do domu a tlak mi ešte stúpne, dvere sú otvorené! Už len to by chýbalo, keby sa nám sem niekto vlámal. Ale opak je pravdou, nič nechýba, ale čosi pribudlo. V kuchyni sa pohybuje drobná hnedá žienka v červenom sárí­ a gruntuje ju o sto päť. Keď ma zbadá, milo sa usmeje, prehodí­ čosi v hindí­ a robí­ ďalej. Chvíľu ju pozorujem, je naozaj celkom šikovná. Tanwar  poslal naozaj spoľahlivú pracovní­čku. Zvesil som zo skrine sako a vyrazil s Džosom na mimopracovnú cestu. V meste so sa zastavil v čistiarni a dal si oblek vyčistiť, zajtra bude hotový. Potom sme vyrazili na Mont Abu. Zastavil som sa v známom labáku a nechal urobiť fotky. Skočil do vyhliadnutého obchodu s textilom, kde som kúpil vetrovky, ktoré som si tam chodil už dlhší­ čas obzerať. Mal som ich už päť. Výlet netrval ani hodinku a bol som vybavený. Chlapí­k v obchode s filmami mi bol už schopný urobiť snímky za 30 minút. Bol som jeho pravidelný návštevník.

Na obed som zo zvyšku mäsa uvalil plný hrniec gulášu. Mal by vydržať na zvyšok týždňa.

Poobedie trávim na stavbe a zaoberám sa bežnou činnosťou, najmä prechádzame s Marošom výkresy, aby sa aj ako strojár vyznal v stavebných. Bude to počas mojej neprítomnosti potrebovať.

 

Indické denníky 135

17.03.2018

15.3. Vondra prišiel cez deň, ale pokračoval ďalej, potom došiel Žvachula, je na ceste do Kandly. Volal Sadílek, chcel whisky, nechal som mu fľašu u Maroša. Miro prišiel o štvrtej s Mahindrou, viac »

Indické denníky 134

16.03.2018

14.4. Na stavbe dnes iba 60 ľudí, sviatky sa blížia. Postup s montážou OK, dali už prvý stĺp. Začína byť teplo. Marošovi je lepšie, dostal počítač. Fakt, že sa blížia sviatky sa začína viac »

Indické denníky 133

13.03.2018

3. Ráno ma bolela hlava, ale išli sme na výlet. Mahinrou do Parašuramu., potom na jazero sa okúpať. Ale blúdili sme, lebo Miro nepoznal cestu. Večer som sa vrátil do Abu a pumpa už bola zložená viac »

Koruna, Česko

Číňania z CEFC cúvajú z navýšenia podielu v J&T Finance Group

19.03.2018 22:56

Čínska skupina CEFC stiahla žiadosť o navýšenie podielu v skupine J&T Finance Group, ktorú podala Českej národnej banke (ČNB).

Trump

Donald Trump chce zaviesť trest smrti pre drogových priekupníkov

19.03.2018 22:42

Prijatie zákona zavádzajúceho absolútny trest pre dílerov je podľa komentátorov málo pravdepodobné, pretože zákonodarcovia sa k návrhu stavajú skôr skepticky.

dve percentá dane, Pravda, 2%

Bystrá škôlka

19.03.2018 21:39

Bystrá škôlka ponúka vzdelávanie v anglickom a slovenskom jazyku na princípoch Montessori pedagogiky.

Spoločnosť Prometheus

Spoločnosť Prometheus - združenie svetských humanistov

19.03.2018 21:33

Celoslovenské O. Z. zamerané na propagáciu nenáboženského pohľadu na svet, vedy a demokracie. Presadzujeme finančnú a ideologickú odluku cirkví od štátu.

karoldakar

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 170
Celková čítanosť: 92039x
Priemerná čítanosť článkov: 541x

Autor blogu

Kategórie