Založ si blog

Indické denníky 99

  28.11. Volám Dž., chcú mi stopnúť dovolenku. Trochu som ich potrápil. Vydra nastúpila. Zaniesol som sako do čistiarne, vyvolal film a kúpil tri vetrovky, uvaril guláš a konzultoval výkresy.

 

Ani po raňajkách som neupratal. Hádam tá žena dnes konečne príde. Ráno bežná kontrola na stavbe, potom telefonujem do Džajpúru. Sedláček je po nedeli akýsi pichľavý. Údajne vraj Potrubí­ zastavuje všetky dovolenky. Podľa ich názoru môžme na dovolenku odí­sť až 9 mesiacov od podpisu zmluvy. To by však znamenalo, že by som sa domov do konce kontraktu vôbec nedostal. Ale trafila kosa na kameňˆ. Jednoducho som starému povedal, že pokiaľ si to budú interpretovať takto, neodcestujem na dovolenku, ale sa už naspäť do Indie nevrátim. Nech so vedenie láskavo uvedomí­, čo robí­. Starý bol poriadne prekvapený a okamžite zmenil názor. Ale ja som ho nechal, nech sa škvarí­ vo vlastnej šťave. Domov odcestujem, aj keby som mal stáť v uličke a iba na nich záleží­, či sa aj vrátim naspäť! To nové vedenie je proste nejaké čudné. Asi nemajú dosť zdravého rozumu. Je pravdou, že teraz je najnevhodnejšie obdobie na odchod zo stavby, ale na tento fakt som upozorňoval už pred monzúnom. Okrem iného podpisom novej zmluvy sa mi zmenilo iba zaradenie a plat a nie vysielacie podmienky. A v tomto bode som neoblomný. Po 11 mesiacoch pobytu v zahraničí­ pracovní­k musí­ čerpať dovolenku. A punktum! Nech si trhnú nohou!

Mierne napálený sa vraciam do domu a tlak mi ešte stúpne, dvere sú otvorené! Už len to by chýbalo, keby sa nám sem niekto vlámal. Ale opak je pravdou, nič nechýba, ale čosi pribudlo. V kuchyni sa pohybuje drobná hnedá žienka v červenom sárí­ a gruntuje ju o sto päť. Keď ma zbadá, milo sa usmeje, prehodí­ čosi v hindí­ a robí­ ďalej. Chvíľu ju pozorujem, je naozaj celkom šikovná. Tanwar  poslal naozaj spoľahlivú pracovní­čku. Zvesil som zo skrine sako a vyrazil s Džosom na mimopracovnú cestu. V meste so sa zastavil v čistiarni a dal si oblek vyčistiť, zajtra bude hotový. Potom sme vyrazili na Mont Abu. Zastavil som sa v známom labáku a nechal urobiť fotky. Skočil do vyhliadnutého obchodu s textilom, kde som kúpil vetrovky, ktoré som si tam chodil už dlhší­ čas obzerať. Mal som ich už päť. Výlet netrval ani hodinku a bol som vybavený. Chlapí­k v obchode s filmami mi bol už schopný urobiť snímky za 30 minút. Bol som jeho pravidelný návštevník.

Na obed som zo zvyšku mäsa uvalil plný hrniec gulášu. Mal by vydržať na zvyšok týždňa.

Poobedie trávim na stavbe a zaoberám sa bežnou činnosťou, najmä prechádzame s Marošom výkresy, aby sa aj ako strojár vyznal v stavebných. Bude to počas mojej neprítomnosti potrebovať.

 

Indické denníky 177

03.07.2018

29.6. Let je bezproblémový, hladko až do Prahy. Miro má v pláne tu zostať , vybavuje si nocľah, ja idem letiskovým spojom na Dejvice, tam prestupujem na metro a odtiaľ na Florenc. Kufre sú ťažké viac »

Indické denníky 176

30.06.2018

6. Striedavo na Vasante a na office, nuda, preberám balíčky a lístky. Sedíme pri TV. Včerajšok sme strávili viac menej na izbe, je tu pomerne veselo, odchádza na dovolenku alebo domov viacero viac »

Indické denníky 175

29.06.2018

24.6. Je tu nuda. Chodíme po meste a pozeráme pamiatky, Prezidentský palác, cestu Radžov, Miro točí na kameru. Stretli sme aj prezidenta, mimoriadne opatrenia. Letenku mám na stredu, aspoň budem viac »

Michael Cohen

Bývalý Trumpov právnik Cohen dostal na súde tri roky

12.12.2018 19:01

Usvedčil ho, že počas volebnej kampane v roku 2016 podplácal dve niekdajšie milenky budúceho prezidenta.

morčacia roláda na jablkách

Ceny mäsa budú rásť, pre vyššie platy a drahšie energie

12.12.2018 18:12

Navýšenie cien mäsa a mäsových výrobkov očakávajú spracovatelia mäsa v rozmedzí 5 až 8 %.

banská bystrica, autobus

Banskobystrická doprava skončí asi na súde

12.12.2018 18:05

Budú aj po 1. januári premávať prímestské autobusy?

orbán

Maďarsko zvyšuje limit na nadčasy, opozícia sa búri

12.12.2018 17:52

Novela zákonníka umožňuje, aby zamestnanci ročne odpracovali až 400 nadčasových hodín.

karoldakar

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 210
Celková čítanosť: 139916x
Priemerná čítanosť článkov: 666x

Autor blogu

Kategórie