Založ si blog

Indické denníky 76

10. 10 Ráno beriem Čančal do Pali, potom Falna u SIkelu, na stanoci v Kóte, návrat do Abu

Ráno po príjemne strávenej nedeli, keď okrem varenia som nič nerobil, je tu začiatok nového týždňa. Po raňajkách sa zastavujem u Čančal, ktorej som po telefóne sľúbil, že ju ráno zoberiem do práce. Býva cez víkend o rodičov v Džajpúre, cestovanie autom je jednoznačne rýchlejšie a príjemnejšie ako vlakom či autobusom. Cestou sa rozprávame o mojich plánoch na dovolenku, zmienil som sa, že by som chcel miestny oblek. Ponúkla mi pomoc, nabudúce pôjde so mnou a pomôže mi niečo vybrať. Včera som chodil tak trochu po obchodoch a môj dojem bol rozpačitý, hotových oblekov tu majú pomerne málo. Vykladám ju u Kubíčka, s ktorým som sa dohodol, že v najbližšom období si pravdepodobne vyberiem celé diéty v rupiách, aby som mohol nakúpiť darčeky domov.

Potom ideme do Falny, kde hľadáme základňu potrubárov. Na druhý krát sa nám to aj podarí. Stretávam sa s vedúcim línie Sikelom, tiež je Slovák. Určitý čas debatujeme, lebo Džos potrebuje nejakú súčiastku do auta a musí ju zohnať. Kancelária je obyčajná, zaprataná papiermi, sedia v nej minimálne dvaja pracovníci. Čo mi vadí najviac, jeden z nich je silný fajčiar. Ale som na návšteva a musím to vydržať. Oprava zabrala tak hodinku a pol, potom pokračujeme na Kót. Nasleduje rutina, kontrola na stavbe, podpis hlásení. Ale mám malé spestrenie. Keď som vstúpil do kancelárie LnT, sedel v nej malý chudý domorodec s cigaretou v ústach a čítal noviny. Na moju otázku, kde je niekto z vedenia, si čosi zamrmlal pod nos. Poznámka sa mi zdala úplne od veci, preto som ho poprosil o opakovanie. naozaj som rozumel dobre. Povedal:

“Nie ste dobre oblečený.”

Pozrel som sa na seba, ale nevidel som žiaden defekt. Šortky boli v poriadku, tričko s krátkym rukávom tiež. Plátenný klobúk už dávno ležal na stole.

“V čom je problém?” spýtal som sa zdvorilo.

“Nie ste primerane oblečený, nebudem sa s vami baviť!” znela rezolútna odpoveď.

“Ako sa obliekam, je moja vec, do toho si nikoho nenechám zasahovať!” ohradil som sa dôrazne, ale jemu to nestačilo.

“Vy neviete, kto som, ja som z IOCL, ja vám môžem zariadiť, aby vás poslali domov, požadujem dlhé nohavice a košeľu s dlhými rukávmi!”

“No to by ste m zrobili radosť, nečakám na nič inšie, len aby som sa mohol odtiaľto dostať. Odvrkol som a nadiktoval mu svoje meno. Nejaký sopľavý chlapec mi tu nebude rozkazovať. Otočil som sa u chrbtom a robil som si svoju robotu, popodpisoval som denníky a hlásenia a jeho námietky viac nepočúval. Bo na smrť urazený. Mierne pobavený sadám do auta a cestou premýšľam, čo by som urobil, keby ten škriatok svoje hrozby dokázal splniť. Do konca zmluvy mi zostáva 159 dní, mám  nevyčerpanú dovolenku, ktorú mi musia uhradiť. Keby sa mu to podarilo, tak ťažko pred 1. novembrom, to znamená, že plat by mi šiel ešte aj v decembri a vrátiť do roboty sa mám v januári. To že som v Potrubí Praha predĺžil pobyt do konca júna, som v robote ešte nenahlásil, na to je času vždy dosť. Naozaj by mi nemohol predčasný odchod nič urobiť.

V Abu som si pustil AC, urobil večeru, pozrel film a išiel spať.

Indické denníky 95

21.11.2017

20.11 Ráno som si chcel pospať, ale nedarí­ sa, hoci sme pozerali TV do 1.00, dávali Miss Word, vyhrala Indka! Nebola sí­ce najkrajšia, ale nech. Nákupy, upratovanie, opaľovanie na streche, viac »

Indické denníky 94

20.11.2017

18.11. Na stavbe, v meste, zariaďujeme druhý dom, bude vydra. Maroš sa odsťahoval. Zabehávame nový životný rytmus. Maroš stále býva vo vedľajšej izbe. Pokiaľ je to možné, beriem ho v viac »

Indické denníky 93

17.11.2017

16.11.Konečne som dobre spal, zdá sa, že to prechádza. Džos sa vrátil z opravy, aj auto už funguje. Po obede sa objavil nový zásobovač. Zajtra ho presťahujem, chcem mať svoj kľud. Treba ísť viac »

trump

USA uvalili nové sankcie na KĽDR, aj na čínske subjekty

21.11.2017 21:40

USA uvalili sankcie na štyri čínske obchodné spoločnosti a jedného Číňana, ktorí s KĽDR vykonávali obchodmi vo výške stoviek miliónov dolárov.

Zimbabwe, Harare

Africký dinosaurus neumrie v úrade

21.11.2017 19:34

Autoritársky prezident Zimbabwe, 93-ročný Robert Mugabe, sa týždeň po tom, čo ho armáda držala v domácom väzení, rozhodol odstúpiť.

Rusko

Úteku Ruska má zabrániť náramok

21.11.2017 19:20

Za údajnú objednávku vraždy Sylvie Volzovej bude Pavol Rusko ďalej stíhaný na slobode. Ďalší pohyb Ruska sleduje elektronický náramok.

Theresa Mayová, premiérka

Britské médiá: Londýn je ochotný za podmienky brexitu zaplatiť viac

21.11.2017 19:15

Ministri britskej vlády sa podľa BBC zhodli na potrebe ponúknuť EÚ za urovnanie financií v rámci takzvaného brexitu viac peňazí.

karoldakar

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 130
Celková čítanosť: 59957x
Priemerná čítanosť článkov: 461x

Autor blogu

Kategórie