Založ si blog

Indické denníky 75

 7.10. Karanténa, ale  ja musím do Džodpúru. Stále nemám peniaze, žijem z rezervy, podobne na tom je Džos, dávam mu stovku, vraj vráti. Do Dž. prichádzame večer, sedí­me do noci.

 

Ráno telefonujem do Džajpúru, podávam hlásenie o stave prac. Dostávam informáciu, že vedenie nariadilo na staniciach karanténu. Máme vraj zostať v domoch, po okolí­ sa môže pohybovať iba ten, ktorý berie antibiotikáˇ. Po týždni si ich má nasadiť druhý a taký˝ kolotoč sa má vytvoriť až do odvolania. Ja sí­ce mám dve balenia, ale som tu sám, tak sa drží­m svojho pôvodného rozhodnutia.

Je piatok, na víkend sa chystám do Džodpúru, musíme aj za Kubíčkom, už je týždeňˆ z nového mesiaca preč a ešte stále nemám vyplatené diéty. Ani peniaze na prevádzku stanice, musím čerpať rezervu. Je jasné, že diéty sa celé nedajú minúť, odkladám si pomerne veľkú časť do trezoru, aby som mal na darčeky, keď pôjdem domov, ale to nemusí nikoho zaují­mať, treba z Karola tie peniaze dostať. Rovnaké problémy má Džos, ktorý ma požiadal o nejakú pôžičku. Ani on nedostal výplatu, lebo jeho firma má asi strach poslať človeka do ohrozených oblastí  Dávam mu stovku, pri jeho spotrebe to sú peniaze na týždeňˆ. Sľubuje, že mi ich vráti, ale z toho si nerobí­m ťažkú hlavu.

Poobede vyrážame. Nemám v pláne zastavovať sa v Pali, tak ideme priamo na sever. Pred Džodpúrom predbieham Petrovo auto, ale to ide tak pomaly, že dorazí­ do domu o hodinu po mne. Pri večeri sa baví­me o plánoch na víkend. Chalani ma prehovárajú, aby som urobil poriadny obed. Nechám sa obmäkčiť, lebo musím variť pre seba tak či tak, dohodli sme sa na rezňoch v sobotu a guláš v nedeľu. Veria, že im z neho zostane aj na pondelok. Sedí­me dlho do noci.

 

 8.10. Ráno na sait, potom Pali, problémy s diétami, nechcú mi ich vyplatiť. Telefonát s Justom to napravuje. Začí­nam si vybavovať dovolenku. Telefonujem domov, matke, má narodeniny, i žene.

 

Znova sait, domov sa vraciam o piatej, robí­m večeru. Trvá to tri hodiny. Peter priváža Štefi, ale je pripitá a pokazí­ celý večer.

Ráno ma, ako vždy, čakajú pripravené perfektné raňˆajky, v tomto ohľade je Peter dokonalý. O ôsmej vyrážam do Salawasu. Tu majú zrejme problémy s dodržiavaní­m pracovnej doby, mali by robiť od pol deviatej, ale na stavbe nie je ani noha. Objavujú sa až pred deviatou.  Zatiaľ kontrolujem stavbu, študujem dokumentáciu, porovnávam a zisťujem rozdiely v projektoch oboch staní­c, aspoňˆ sa vyhnem problémom. Urobil som si poriadok v kancelárii, kde som to Mirovi mierne prerovnal. Jeho bunka je síce zaradená pohodlnejším nábytkom, ale dispozične sa nevyrovná mojej. Pripomína otvorený vagón so štyrmi stolmi, zatiaľ čo ja mám dve kupé. Zrovnal som výkresy, pozakladal hlásenia a denníky a nechal to tak, musím sa venovať dôležitejší­m veciam, treba zohnať peniaze. Vyrážam teda do Pali. Konečne zastihnem v robote oboch zodpovedných pracovníkov. Ale pech sa ma drží­ ďalej. Peniaze na diéty sú, ale nie pre mňa. Kubíček ma nemá v zozname. Nažhavujeme telefóny. Už ma to dožralo. Už včera večer sme sa bavili, že Potrubí nevypláca peniaze doma v termíne, ale aby neboli tu diéty, to si viem vybaviť. Dostávam k telefónu Justa, čo je asi druhý najvyššie postavený človek od PTP a púšťam sa doňho. Nejako záhadne sa moje meno vytratilo zo zoznamu, Just potvrdzuje, že som pracovníkom Potrubí­ a preto mi diéty patria. Mňa vraj omylom napí­sali na zoznam iného rezident managera. Pravdepodobne si pražáci myslia, že stále pracujem v Beaware. Som odhodlaný í­sť si po peniaze aj do Džajpúru, ale Just dáva pokyn Kubíčkovi , aby mi diéty vyplatil. Rovnako dostávam aj zálohu na prevádzky stanice na  mesiac. Teraz sa môžem venovať iným veciam. Je čas začať zariaďovať dovolenku. Od Sedláčka viem, že medzinárodné© spoločnosti nezastavili lety do Dillí­, dokonca aj celý  Škodaexport zrazu súrne a mimoriadne odletel do Prahy na neplánované rokovanie, takže v hlavnom stane zostali prakticky iba domorodci. Mne sa to javí­ ako úskok a fakt, že nás tu riaditeľstvo nechalo v brynde.

Sadám si ku stolu  druhej Kubíčkovej administratívnej pracovníčke Śantal. Je to miestna dievčina, mladá, ale veľmi šikovná. Bývalá učiteľka, dobre si spolu rozumieme. Tá sa ochotne podujíma na potrebné vybavovanie. Telefonujeme do Dillí­ na Swissair a bookujeme letenku do Prahy na 8.12. Potom objednávame letenku z Džodpúru do Dillí­ na piateho a zabezpečujeme ubytovanie v Dillí­ na hoteli Škodaexportu. Budem tam tri dni, konečne si budem môcť pozrieť aj hlavné mesto. Karol sa ma snaží­ podpichnúť, že sa na dovolenku nedostanem, ale zle si vybral. Táto téma pre mňˆa nie je na smiech. Jednoznačne mu dávam na javo, že v stanovenom termí­ne domov odletí­m, aj keby som sa nemal už vrátiť naspäť. Vianoce strávim doma, aj keby sa celý˝ projekt mal zrušiť, v lietadle budem celú cestu trebárs stáť v uličke, ale budem v ňˆom. Keď zbadal, že som napálený, prestal a urobil všetko potrebné, aby bolo tak, ako požadujem.

Cestou na sait za nechávam zlákať pútačom stojacim vedľa cesty na návštevu COUNTRY CLUB-u. Je čas si  niečo zajesť. Odbočujeme teda z hlavnej cesty a ideme do púšte, prejdeme vari desať kilometrov, keď dorážame k oplotenému pozemku. Je tam iba starý strážca. Ten potvrdzuje, e toto miesto je hÄľadaný klub, ale je iba vo výstavbe a hotový bude tak o dva roky. Naštvaný sa vraciam späť a beriem to ako dobrú recesiu, keď najbližší­ pútač mi ďakuje za návštevu v Country Clube. Vraciam sa teda na stanicu a pokračujem v prerušených prácach až do piatej. Potom ťahám domov. Robí­m poriadok aj v kuchyni. Peter alebo Hladký urobili nákupy, tak sa môžem pustiť do prípravy jedla. Načistí­m zemiaky, uvarím ryžu, nachystám šalát a pustí­m sa do prí­pravy rezňov. Vybavenie Mirovej kuchyne je nadštandardné, má plynový sporák, elektrickú rúru i varič, ale počet hrncov je obmedzený. Najviac mi vadia všadeprí­tomné komáre. Preto príprava večere trvala dobré tri hodiny

Na večeru Peter priviezol aj Štefániu. Predstava prí­jemného posedenia, či prípadného dobrodružstva sa takmer okamžite rozplynula. Štefka je totiž mierne pripitá. Potvrdil sa tak môj dojem, že je dobrý kamarát s alkoholom. Tý­m sa môj záujem vytratil, nemám rád ľudí­, ktorí­ sa neopijú v mojej prítomnosti a za mojej spoluúčasti. Potrundžená Štefka svojimi hrubými rečami pokazí­ celý večer, preto idem spať už o jedenástej a nechávam oboch, nech sa s ňou trápia sami.

Indické denníky 177

03.07.2018

29.6. Let je bezproblémový, hladko až do Prahy. Miro má v pláne tu zostať , vybavuje si nocľah, ja idem letiskovým spojom na Dejvice, tam prestupujem na metro a odtiaľ na Florenc. Kufre sú ťažké viac »

Indické denníky 176

30.06.2018

6. Striedavo na Vasante a na office, nuda, preberám balíčky a lístky. Sedíme pri TV. Včerajšok sme strávili viac menej na izbe, je tu pomerne veselo, odchádza na dovolenku alebo domov viacero viac »

Indické denníky 175

29.06.2018

24.6. Je tu nuda. Chodíme po meste a pozeráme pamiatky, Prezidentský palác, cestu Radžov, Miro točí na kameru. Stretli sme aj prezidenta, mimoriadne opatrenia. Letenku mám na stredu, aspoň budem viac »

Michael Cohen

Bývalý Trumpov právnik Cohen dostal na súde tri roky

12.12.2018 19:01

Usvedčil ho, že počas volebnej kampane v roku 2016 podplácal dve niekdajšie milenky budúceho prezidenta.

morčacia roláda na jablkách

Ceny mäsa budú rásť, pre vyššie platy a drahšie energie

12.12.2018 18:12

Navýšenie cien mäsa a mäsových výrobkov očakávajú spracovatelia mäsa v rozmedzí 5 až 8 %.

banská bystrica, autobus

Banskobystrická doprava skončí asi na súde

12.12.2018 18:05

Budú aj po 1. januári premávať prímestské autobusy?

orbán

Maďarsko zvyšuje limit na nadčasy, opozícia sa búri

12.12.2018 17:52

Novela zákonníka umožňuje, aby zamestnanci ročne odpracovali až 400 nadčasových hodín.

karoldakar

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 210
Celková čítanosť: 139911x
Priemerná čítanosť článkov: 666x

Autor blogu

Kategórie