Založ si blog

Indické denníky 74

 1.10. Ráno volám domov, potom vraciame Štefku, vybavujeme Mirov odlet. Večer ho veziem na letisko, nová skúsenosť. Spí­m v jeho izbe, ale aj tam sú komáre.

 Je sobota, sí­ce pracovný deňˆ, ale predsa trochu iný. Mám vlastne voľno. Záskok mi začí­na až zajtra. Miro vstáva prvý, ako vždy a chystá raňajky. O ôsmej sa pri stole stretáme všetci. Potom Peter a Hladký odchádzajú do prace a na nás zostáva odviesť Šefániu do Pali. Sadáme teda do jedného Gypsy a ideme. Opäť som si overil, že sedieť v tomto aute vzadu je priam utrpenie. Sedadlo ma nadhadzuje na každom hrbole, sí­ce sa vo vzduchu zrážam so Stefi, ale včerajšia pohoda je preč.

Do Pali prichádzame na deviatu, teda stí­hame oficiálny začiatok pracovnej doby. Miro s Kubíčkom vybavujú posledné podrobnosti jeho odletu, ja sedí­m v obývačke a zabíjam čas. Problémy AbuRoadu sa dnes nebudú riešiť. Na obed sa vraciame späť, zastavujeme sa na stanici na bežnú kontrolu a na trhu na nákupy. Popri nich si odskočíme zavolať domov. Ideme k Mirovmu Pandžábcovi, ktorý nám, ako vždy, ponúka limku. Každý pretelefonujeme zopár stoviek. Doma je všetko v poriadku, Jana sa chystá na štvorstretnutie. Toto sa bude konať u môjho suseda a kolegu Laca. Žiaľ, nemá telefón, nebudem sa ho môcť zúčastniť ani na diaľku. Potom robíme s Mirom obed. Je očividné, že úloha gazdinky mu zostala plne na krku.

S Petrom mám v tejto oblasti dobré skúsenosti z mesačného spolunaží­vania v Abu, ale Hladkému sa mi robiť domáceho nechce, rozhodol dom sa, že pokým tu budem musieť prenocovať, budem sa stravovať sám.

O šiestej večer som naložil batožinu a Mira a odviezol som ho na miestne letisko. Do odletu sme mali hodinu, ale bol to prvý odlet, tak sme nemali skúsenosti. Rýchlo sme zistili, že tu nie je treba chodiť v takom predstihu ako doma. Viac ako polovičku času sme boli jediní čakajúci v letiskovej hale. Až potom sa čakáreňˆ začala zapĺňať.  Ale odbavovať cestujúcich začali až 15 minút pred odletom. Bolo treba potvrdiť rezerváciu letenky, podať batožinu, prejsť osobnou kontrolou. Všade sa tlačila hromada ľudí­, ale celkom to prebehlo veľmi rýchlo. Zakýval som Mirovi, keď vstupoval do miestnosti kontroly a opustil som halu. Lietadlo práve pristávalo. Nasadol som do Gypsy vedľa vodiča  a vrátil sa do domu. Tam som si preniesol veci do uvoľnenej izby, poukladal som si ich podľa svojej potreby. Tu sa bude dať vydržať celkom dobre. Po večeri sme si chvíľu posedeli v obývačke a pokecali, ale včerajšia noc sa nezopakovala. Bolo nás o dvoch menej. Žiaľ, ani teraz som sa nevyspal dobre. Miro mal sí­ce natiahnuté siete proti komárom, ale štyria sa tam aj tak dostali, zabí­jal som ich hodne dlho.

V nedeľu mám voľno. Doobeda robíme s Petrom nákupy, hlavne sprej proti komárom, uvaril som na obed ryžový nakyp, ľahol si na strechu sa trochu poopaľovať. Proste veget. Na mor sme si ani nespomenuli.

3.10.Ráno vyrážam posledný˝ na Salawase sa nič nedeje, betónovať začí­najú pred mojim odchodom. Potom Pali, Kubíčka som opäť nezastihol. Účty teda dávam Štefke. Kót je zabetónovaný. Na ceste stretávam chlapáka z lajny. V Gudžaráte zastavili stavbu, možno nás všetkých pošlú domov

Keď som sa ráno zobudil, kolegovia už raňajkovali, nachystal to Peter. Potom vyrážame po práci. Ja zamykám dom a odchádzam ako posledný. Najprv idem na Salawas, prekontrolujem bednenie a výstuž prvkov nachystaných na betonáž, je to urobené podstatne lepšie ako v Kóte. Podpisujem súhlas so začatí­m prác. Tesne pred jej začiatkom sa objavuje aj kontrolór EIL, tým pádom sa moja prí­tomnosť stáva zbytočnou. Idem teda do Pali.  Ale znovu mám smolu, Kubíček je v banke. Čakám tak dlho, ako môžem, ale neprichádza. Nechávam teda účty u Štefánie, ale peniaze si nechávam. Budem ich potrebovať . Potom pelášim do Kótu. Tam skontrolujem stav prác. Základy obidvoch budov sú zabetónované, zdá sa, že celkom dobre, vrypová skúška to potvrdzuje. Dúfam, že moje posledné školenie urobilo dojem a zdvihne sa kvalita prác aj tu. Potom sa skratkou vraciam na diaľnicu. Tam stretávam naše auto. Sedí­ v ňˆom nejaký chlapák z lajny. Vymieňame si informácie. Ja inštrukcie o samo ochrane z Džajpúru a on novinku o tom, že dolný úsek prerušil práce a začal sťahovať ľudí­. Povráva sa, že by sme všetci mali í­sť domov.

 4.10.Dnes máme so ženou výročie, volám domov. Na stavbe ma čaká list od mamy. Kanceláriu sťahujem domov.

Ráno som si dobre zacvičil a poriadne sa najedol. Dnes mám vlastne sviatok, výročie sobáša. Preto vôľam domov tak skoro, aby som stihol ženu skôr než odí­de do práce. O more sa nebaví­m. Na stavbe ma čaká list od matky. Blúdil skoro mesiac. Poslala ho ešte na Džajpúrsku adresu a sem dole došiel takmer po vlastných. Priniesol ho akýsi chlapí­k z LnT. Aj tu sa práce dosť pohli, prestalo prplanie sa v zemi, preto je každá zmena viditeľná. Zdá sa, že obavy z moru poklesli, lebo stav pracovníkov sa normalizuje. Ale ja sa riadim inštrukciami a svojim rozumom, možno aj pohodlí­m. Z dôvodov zvýšenia svojej bezpečnosti uzatváram kanceláriu na moste a prenášam hlavný stan do svojej obývačky, oznamujem, že na stavbu budem iba dochádzať na kontrolu a upozorňujem, aby ma doma navštevovali iba v nevyhnutných prí­padoch. Ale obed sa mi nepodarilo urobiť včas. Elektrina nebola až do večera. Tak som urobil iba ryžu a prí­rodné rezne na plyne. Dal som si k tomu pivo a bolo po oslavách. Telefonát s Džajpúrom potvrdzuje teóriu a návrate domov, tak si chystám veci potrebné na evakuáciu. Pokým nás odvolajú budem pendlovať medzi Abu, Kótom a Salawasom. Usúdil som, že menšie mestá budú bezpečnejšie. Vo veľkých človek nevie s kým sa môže stretnúť, preto sa tam budem pohybovať čo najmenej. V prípade nejakých nepokojov sa v Abu dokonca môžem schovať na stanici SMPL, ktorá je strážená vojakmi a kde už mám celkom dobré vzťahy. Toto riešenie sa mi zdá najvhodnejšie, preto aj pri hlásení­ do Džajpúru oznamujem, že až do prípadnej evakuácie zostavám v Abu.

Indické denníky 154

24.04.2018

23.4. Ráno ma trochu bolí hlava, beriem tabletku. Po raňajkách (palacinky) sa vyberieme na túru. Moceme sa v horúčavách po horách viac ako päť hodín. Slnko páli a voda vo fľaši sa varí. viac »

Indické denníky 153

22.04.2018

21.4. Po raňajkách opäť kolotoč po stavbe a skladoch, potom cesta späť, opäť nejaké zábery. Je horúco. V noci ma budí Miler, sedíme u Krejčího takmer do tretej. Starý nechce opustiť Moniku. viac »

Indické denníky 152

20.04.2018

20.4. Celý deň beháme po Kandle, office aj site. Točím snímky. Na obed sme Butlete Davadži, za 75 rupíí, okrem pitia. Potom kúpanie v Mandyia, more je teplé až horúce. Večer opäť na office. viac »

daniel zmeko, gašparovič

Kiska vymenoval Daniela Zmeka za náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl

26.04.2018 15:35

V stredu (25.4.) túto nomináciu schválila vláda. Vo funkcii nahradí Milana Maxima.

kúpele

Asociácia slovenských kúpeľov: Nová vláda by mala viac podporovať kúpeľníctvo

26.04.2018 15:09

Aj programové vyhlásenie zrekonštruovanej vlády obsahuje informácie o štátnej podpore kúpeľníctva.

penzista, dôchodok,

Historicky najdrahší sociálny balíček má posilniť ekonomiku

26.04.2018 15:00

Najnovší sociálny balík môže byť podľa odhadov až v objeme 600 miliónov eur.

Babiš Kiska Pellegrini

Prezident: Vďaka Československu naša krajina zaznamenala nebývalý rozmach

26.04.2018 14:42, aktualizované: 14:53

Za účasti prezidenta Andreja Kisku a premiérov Petra Pellegriniho a Andreja Babiša sa začala výstava, ktorá mapuje históriu Československa.

karoldakar

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 189
Celková čítanosť: 101593x
Priemerná čítanosť článkov: 538x

Autor blogu

Kategórie