Založ si blog

Indické denníky 69

 23.9. Práce idú pomaly, ale predsa, len Dž. sa neozýva. Dorazil Žvachula, ideme na Mont na večeru, v noci ma potom bolela hlava. Slaninu mám aspoň na dva mesiace

Stále sa pracuje, mladý IOCL, ktorý tu zastupuje Mondela, začí­na byť trochu nervózny, ale naozaj neviem prečo. Postup síce nie je závratný, ale lepšie­ ako nič, ktoré sme tu mali niekoľko mesiacov. Budovy sa dostávajú pomaly, ale iste zo zeme a stanica už vyzerá ako stavenisko a nie ako krtinec. Opäť sa pokúšam podať hlásenie, ale som rovnako úspešný ako včera. Že by to tam hore bolo až také zlé? Poobede mi priniesli konečne aspoňˆ fax, ktorý ohlasoval nejaké zmeny, ale dokonca pracovnej doby už druhý neprišiel, miesto neho sa objavil Žvachula. Doniesol sľúbenú slaninu. Nakrájal som si ju na kusy a až na jeden dal zamraziť. Vzhľadovo pripomína našu oravskú, teda je dobre vyúdená a prerastená. Už sa mi slinky zbiehajú pri predstave na to, ako sa bude smažiť na panvici. Zdenovi sa dnes nechce variť, preto sme sa nechali zaviezť na Mont na večeru. Dal som si k nej pivo, objednal som si čí­nu. Dobre sme  sa najedli, ale z toho piva mi večer bolo ťažko, v noci som sa zobudil na bolenie hlavy.

 24.9. Na stavbe sa betónujú stĺpy, z Dž. nič neprišlo. Potom k lekárovi, dal mi tabletky na mesiac. Na obed volám domov. Potom prišiel Miro, ideme skoro spať.

Ráno som odprevadil Zdena, síce len po križovatku za mestom, ale môžeme to považovať za vyprevadenie a pokračoval som na stavbu. Tam sa venujem práci. Začala sa betonáž stĺpov na sklade. Mohol by to byť dôvod na oslavu, lebo to je ďalšia budova, ktorá sa vytiahla zo zeme. Ale neoslavujem, lebo sa ponáhľam do Palanpuru na kontrolu ku kožnému. Stav sa mi zlepšil, ale stále to ešte nie je ono. Povedzme tak na polovicu. Pri prechode hraníc je vidieť, že sa niečo deje. Smerom na sever stoja za závorou desiatky kamiónov. Hraničné hliadky sú posilnené, objavili sa provizórne ubytovne pre vojakov. Cesta je zapchanᡠnielen na Radžastánskej strane, ale auta stoja aj na Gudžarátskej. Zdá sa, že kontroly sú starostlivejšie, možno im nedovolili brať úplatky. Nám však nevenujú žiadnu zvýšenú pozornosť, prechádzame hranice skoro v rovnakom čase ako obyčajne. K lekárovi sa dostávame tesne pred otvorení­m ambulancie a ten ma aj hneď prijíma. Teda  žiadne zapisovanie do poradovníka. Rýchla kontrola, predpisuje mi opäť lieky a mastičky, ale ošetrenie stojí­ už iba 50 rupii, pretože som tu už druhý krát. V lekárni na prízemí­ si kupujem lieky. Dávam si vystaviť aj účet, lebo mám v pláne si ho nechať preplatiť, veď mám predsa poistku. Lekárnik mi znova presne nachystal lieky na kusy, dávka je rozpočítavaná na celý mesiac. Cestou späť sa ešte zastavujeme na trhu a kupujem si zeleninu, aspoňˆ nemusím do mesta. Pri návrate sa prepchávame kolónou vozidiel, ale na rampách musíme aj my zastaviť. Stojí­ tam vojak s puškou a starší­ seržant. Ten pristupuje k autu, zbežne nahliadne dnu a potom dáva pokyn, aby sme pokračovali. Podobne to vyzerá aj na druhých rampách. Tam som si však všimol, že tu od rána pribudol jeden stan. Sú v ňˆom umiestnené bielo oblečené postele. To ma trochu prekvapilo, lebo mi to nesedelo s indickou armádou, že by mali tak veľký poriadok a ich vojaci spávali v bielych plachtách? Ale viac som nad tým nerozmýšľal. Dal som zatiahnuť priamo k STD a zavolal som domov. Žena sa práve chystala odísť aj s rodinou na návštevu k svojej sestre. Preto bol celý rozhovor trochu uponáhľaný a odmeraný. Po prvý krát ma hovor vnútorne neuspokojil.

Na poobedie som mal ohlásenú návštevu, mal by tu prenocovať  nejaký chlapík z Kandly, ale neprišiel. Miesto neho sa objavil Miro. Ale dnes sme išli skoro spať. Zistili sme, že vlastne pijanské večierky nemá nik z nás v láske a môžeme sa kľudne zaobísť bez nich.

Indické denníky 121

17.02.2018

17.2. Na stavbe sa začína betónovať tretí základ. Skončili sme o 23.00, pretože sa pracovalo iba s dvomi miešačkami, okúpal som sa. Kovačovič ráno pokračoval na sever a my sme sa na stanici viac »

Indické denníky 120

13.02.2018

12.2. Ráno otravoval Mráz, aby som s ním išiel do mesta. Nechcelo sa mi, pozeral som MS v plávaní, vyhrali sme zlato. Potom nešiel prúd. Večer som sa predsa išiel pozrieť na rezidenciu, potom viac »

Čo sa stane s Dominikou Cibulkovou

11.02.2018

keď sa dostane do rúk dvoch zabávačov, pýtajú sa v upútavke jednej komerčnej televízie. Odpoveď bije do očí. Bude prehrávať zápasy už v prvých kolách. V posledných mesiacoch ju bolo viac »

lietadlo, preprava, tryskový motor, stíhačka, let

V Iráne sa zrútilo lietadlo, na palube bolo viac ako 60 ľudí

18.02.2018 09:12

Stroj smeroval z Teheránu do mesta Jásúdž.

Mateusz Morawiecki

Roztržka sa opäť rozhorela. Izrael pobúrili slová poľského premiéra na adresu židov

18.02.2018 08:24

Diplomatická roztržka medzi Izraelom a Poľskom o kontroverznom zákone sa opäť rozpútala počas Mníchovskej bezpečnostnej konferencii.

trump

FBI venuje veľa času mne, mohla zabrániť streľbe na škole, hovorí Trump

18.02.2018 08:17

Americký prezident Trump spojil streľbu na škole s vyšetrovaním údajného zasahovania Ruska do prezidentských volieb v roku 2016.

peniaze

Agentúra Fitch zlepšila rating Grécka o jeden stupeň

17.02.2018 23:58

Medzinárodná ratingová agentúra Fitch Ratings zlepšila hodnotenie úverovej spoľahlivosti Grécka o jeden stupeň na úroveň B.

karoldakar

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 156
Celková čítanosť: 78193x
Priemerná čítanosť článkov: 501x

Autor blogu

Kategórie