Založ si blog

Indické denníky 63

            1.9. ďalší mesiac, je pekne. Mám málo peňazí. Dnes má dcéra 10 rokov. Volám domov. Z domu došiel list.

Po návrate z výletu sa život vrátil do normálnych koľají. Zdá sa, že dažde prestali, začína sa ukazovať slnko a vzduch sa zohrieva. Výrazne to prospieva mojim vyrážkam. Už týždeň si dávam mastičky, ktoré mi predpísal lekár v Džodpúre, kombinujem ich s tekutým púdrom a mám dojem, že sa to lepší. Ale aj tak vyzerám, ako keby som mal osýpky. Pokiaľ sú na rukách a nohách mi to tak nevadí, horšie, že sú aj na iných miestach, preto mi sedenie robí problémy. Našťastie ma už dážď nenúti tráviť tak dlhú dobu v kancelárii, pohybujem sa viac po stavbe.

Dnešným dňom vstúpila do platnosti nová pracovná zmluva a teda som sa stal pracovníkom Potrubí Praha. Ale inak sa nič nezmenilo. Dokonca aj vedenie zostalo skoro také isté. Sedláček si to predsa dokázal zariadiť a naďalej pôsobí v kancelárii v Džajpúre. Stále ako môj priamy nadriadený, hoci tým by mal byť niekto nový z Prahy. Do konca pobytu mi teda zostáva 10 mesiacov, tristo dní.  Z toho mesiac dovolenky. Tú som presadil, že pôjdem cez Vianoce. Teda čistého času iba  9. Teda skoro toľko čo mám za sebou.

Dnes som od rána trochu namäkko. Moja dcéra má práve desať rokov. Podľa pôvodného plánu som mal byť doma. Takto kysnem tu. Vo zvyčajnom čase idem na STD. Telefonista na privíta ako obyčajne. Prehodíme pár slov o počasí a potom ma ponúka kávou. Neviem, či som to už spomenul, ale zmenil som telefónnu búdku. Už nechodievam do tej, kam mi chodia faxy, ale našiel som druhú. Pre tento krok som mal dva dôvody. V tej prvej sa personál prestal správať tak, ako som bol zvyknutý. Začali byť, čo ma veľmi prekvapilo, neochotní. Mal som dojem, že ich funkcia sprostredkovateľa prestala baviť. Ale aj počasie zohralo svoju úlohu. Do tejto stanice som to mal za normálnych okolností bližšie z domu, ale bolo treba prejsť cez kus poľa, ktorá bol teraz cez monzún zaplaveným močiarom a bolo treba obchádzať celý blok. Keby som terén prirovnal k obdĺžniku, tak môj dom bol v jednom vrchole a staré STD vo vedľajšom, cesta k nemu bola kratšou stranou. Ale teraz bola celá plocha pod vodou, tak obchádzka zaberala zvyšné tri strany. A nové STD bolo vo vrchole protiľahlého k môjmu domu. Teda o celú dlhšiu stranu bližšie. Majiteľom bol sympatický Ind, ktorý mal aj kopírku, preto som uňho mohol aj rozmnožovať dokumenty. Teda tam som si teraz vybavoval hlavne súkromné hovory a tým som sa stal jedným z jeho najvýznamnejších zákazníkov, lebo som každý týždeň pretelefonoval tak 400 rupií.

Aj dnes som si dal čaj a vytáčal som číslo domov. Vedel som, že niekoho zastihnem, hoci je štvrtok. Ale doma je štátny sviatok. Preto naši ešte spali. Vytiahol som Sášenu z postele a stal som sa tak jej prvým gratulantom. Medzi tým ma žena poinformovala o novinkách, Škodaexport poslal konečne prvé doláre na konto. To ma potešilo, lebo som vedel, že mnohí s úkladkami majú problémy. Prišlo celkom 900 USD, niečo mám tu zamknuté v trezore. Teda mam vyplatené tvrdé diéty za štyri mesiace. Dlhujú mi ešte tri. Škoda, že pre zmätky som musel celé augustové diéty vybrať v rupiách, ale tie som pomerne úspešne investoval do zlata.

Potom som si podebatil s deťmi. Dnešný deň bol šťastný aj pre majiteľa STD, lebo som tam nechal takmer 600 rupií. Po návrate domov ma čakalo ešte jedno prekvapenie, list v schránke. Teda mal som dvojnásobnú radosť.

Navaril som si guláš a prevzal novú ľadničku. K obedu som si v rámci osláv dal aj pohárik džinu. Túto činnosť som poslednú dobu zameškával, od návratu z Džodpúru som si nedával ani zdravotnú čiastku.

 

Na víkend som sa pobral cez Pali do Džodpúru. U  Kubíčka robím vyúčtovanie za mesiac, ale diéty na september som nedostal, vraj sú zastavené. Ani  kontrola u lekára sa nekonala, neviem prečo, ale odmietol ma prijať. Zvonil som pri dverách, niekto bol doma, ale dvere neotvorili. Nechápem prečo, veď mi sám kázal prísť na kontrolu. Nevadí, už sa s ním nebudem namáhať. Horšie je, že posledné dva dni zas pršalo. To výrazne zhoršilo môj stav. Po návrate do Abu som vyhádzaný ešte viac ako pred odchodom. Prakticky celé telo je samá vyrážka. Skúšam každý prostriedok, ale už nemám ani miesto na tele, na ktoré by som si mohol ľahnúť. Recidíva prebieha katastrofálne.

Moja nádej, že monzún skončil zhasla, prší každý deň, niekedy sa dážď mení na prietrž. Na stavbe sa opäť čerpá. Ale malá zmena nastala. Teraz búrky neprichádzajú z juhu ale zo severu, akoby sa mračná sťahovali späť k moru. Leje týždeň takmer v kuse. Pri jednej návšteve v meste u Tanwara som získal adresu kožného špecialistu v Palanpure, budem musieť k nemu ísť. Už mi nič na kožu nezaberá.

Indické denníky 177

03.07.2018

29.6. Let je bezproblémový, hladko až do Prahy. Miro má v pláne tu zostať , vybavuje si nocľah, ja idem letiskovým spojom na Dejvice, tam prestupujem na metro a odtiaľ na Florenc. Kufre sú ťažké viac »

Indické denníky 176

30.06.2018

6. Striedavo na Vasante a na office, nuda, preberám balíčky a lístky. Sedíme pri TV. Včerajšok sme strávili viac menej na izbe, je tu pomerne veselo, odchádza na dovolenku alebo domov viacero viac »

Indické denníky 175

29.06.2018

24.6. Je tu nuda. Chodíme po meste a pozeráme pamiatky, Prezidentský palác, cestu Radžov, Miro točí na kameru. Stretli sme aj prezidenta, mimoriadne opatrenia. Letenku mám na stredu, aspoň budem viac »

Mostná skruža na diaľnici D4

VIDEO: Rodí sa šiesty most cez Dunaj. Pozrite si akú má masívnu kostru

16.12.2018 06:00

Pri Bratislave sa pri výstavbe šiesteho mostu cez Dunaj dali do pohybu 2 400 kíl vážiace oceľové konštrukcie. Tie sú svetovým unikátom.

Taliansko Janov most zrútenie

Nový most v Janove by mal byť postavený do roka

15.12.2018 21:58

Náklady na demoláciu zrúteného Morandiho mosta a očistenie miesta sa odhadujú na 19 miliónov eur.

pieštany, pochod čertov, maska, krampus

V Piešťanoch sa uskutočnil druhý ročník pochodu čertov

15.12.2018 21:10

Ide o jediný pochod čertov na slovenskom území.

Žilina, diaľnica

Štát bude mať za čo stavať, na dopravu získal z eurofondov takmer miliardu

15.12.2018 21:00

NDS zazmluvnila v roku 2018 z eurofondov z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra projekty v sume 936,9 milióna eur.

karoldakar

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 210
Celková čítanosť: 140290x
Priemerná čítanosť článkov: 668x

Autor blogu

Kategórie